رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی خوزستان:

برخی از مسئولان ما به توان داخلی کشور اعتقاد ندارند/ اعتماد به نخبگان با قدرت ریسک پذیری

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان با بیان اینکه متاسفانه برخی از مسئولان ما به توان داخلی کشور اعتقاد ندارند، گفت: تعدادی دیگری نیز به خلاقیت‌ها و نوآوری‌های فرزندان این مرز و بوم باور ندارند و اگر هم باور دارند ریسک پذیر نیستند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، عبدالله بابااحمدیان رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان از آموزشگاه ماشین آلات دوار در منطقه سپیدار اهواز بازدید کرد.

در این بازدید که در فضایی صمیمی برگزار شد رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در سخنانی به برخی از مشکلات نخبگان، مبتکران و مخترعان داخلی اشاره کرد و گفت: صنایع ما فرد را قبول ندارند بلکه شرکت را می پذیرند و نخبه فردی و شخص خلاص را به تنهایی نمی پسندند و بیشتر با شرکت ‌ها کار می‌کنند چون شرکت توان قانونی دارد.

وی با بیان اینکه  متاسفانه برخی از مسئولان ما به توان داخلی کشور اعتقاد ندارند، تصریح کرد:  تعدادی دیگری نیز به خلاقیت‌ها و نوآوری‌های فرزندان این مرز و بوم باور ندارند و اگر هم باور دارند ریسک پذیر نیستند.

بابااحمدیان در ادامه خطاب به مدیر آموزشگاه ماشین آلات دوار گفت: امیدوارم به جایی برسیم تا بچه هایی مانند شما که تلاش می ‌کنند و با دست خالی به عرصه صنعت وارد شدید اعتقادم این است که موفق می ‌شوید زیرا هر کسی که تلاش کند به موفقیت دست پیدا می‌کند.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان بیان کرد: امیدوارم که تلاش خود را ادامه دهید و در این راه مایوس نشوید زیرا چالش هایی هست و گرفتاری های در حین کار پیش می آید، ناملایمات و کم توجهی هایی نیز ممکن است در طول مسیر  به وجود بیاید ولی نباید اینها سبب شود که متوقف شوید.

وی تاکید کرد: همه باید به نخبگان داخلی اعتماد کنیم و در این راه ریسک پذیری کنیم چون برای پیشبرد اهدافمان چاره ای جز این نداریم. از آن طرف هم بچه هایی که به آنها اعتماد می شود باید پاسخ خوبی به این اعتماد بدهند تا نتیجه بگیریم.

در این بازدید همچنین مدیر آموزشگاه ماشین آلات دوار در سخنانی بیان کرد: مسئولان ما نیز باید دید فنی داشته باشند زیرا اگر این دید در بین مدیران نباشد کار نخبگان و نوآوران سخت می شود و کار به حاشیه می رود.

وی در ادامه از برخی از ناملایمات تصریح کرد: با حاشیه هایی که هست ما نمی توانیم روی کارهای خود تمرکز کنیم که این سبب بروز مشکلاتی می شود.

مهمدی در ادامه از شرکت فولاد خوزستان تقدیر کرد و ادامه  داد: این شرکت دید مثبتی نسبت به نخبگان داخلی دارد و تا آنجا که بتواند به آنها کمک می کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۵:۱۳

شناسه خبر: 77822

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب