با ایده برداری از محقق ایرانی؛

محققان کانادایی روش جدید حفظ و انتقال واکسن را ارائه کردند

محققان کانادایی با دنبال کردن ایده ثنا جهانشاهی انبوهی روش جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند حتی برخی از واکسن های حساس به گرما را بدون نیاز به سردخانه حفظ کند. در آینده، این نوع جدید ذخیره سازی واکسن می تواند موجب پیشرفت مراقبت های بهداشتی جهان باشد و با آن می توان واکسن ها را با خیال راحت انتقال و زندگی افراد بی شماری را نجات داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از zmescience، محققان کانادایی با  دنبال کردن ایده ثنا جهانشاهی انبوهی روش جدیدی را طراحی کرده اند که می تواند حتی برخی از واکسن های حساس به گرما را بدون نیاز به تبرید حفظ کند. نمونه واکسن ذخیره شده با استفاده از روش جدید مبتنی بر شکر حتی بعد از چند هفته در شرایط شبه بیابانی عملکرد خود را حفظ کرده بودند. در آینده، این نوع جدید ذخیره سازی واکسن می تواند موجب پیشرفت مراقبت های بهداشتی به ویژه در بخش های دور دست کشورهای در حال توسعه جهان باشد و با آن می توان واکسن ها را با خیال راحت انتقال و زندگی افراد بی شماری را نجات داد.

یخ شکر

چند سال پیش، ثنا جهانشاهی انبوهی - یکی از نویسندگان جدید و در آن زمان دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه مک مستر کانادا بعد از مطالعه نوارهای تنفس لسترین ایده بزرگی را ارائه کرد. نوار ها در واقع ورق های نازک ساخته شده از نوعی شکر به نام pullulan هستند. محقق می دانست که قندها می توانند مولکول های بیولوژیکی ضعیف مانند آنزیمها را محافظت کنند، اما آیا  می توان آن را برای دیگر اجزای بیولوژیکی مثل پروتئین و حتی ویروس ها بکار برد؟

 

دانشمندان، به سرپرستی ویسون لئونگ McMaster، فارغ التحصیل، و استاد کارلوس فیلپ، به سرعت این ایده را دنبال می کنند. آنها در مدت کوتاهی روش بسیار ارزان که از پلولان برای ایجاد یک مانع که اکسیژن را دور از مولکول های واکسن نگه می دارد ارائه کردند این قند همچنین مولکول ها را در محل نگهداری می کند، ا از انقباض و شکستن آنها در هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا جلوگیری می کند. همچنین نوع دوم قند، ترهالوز، ذرات واکسن را از خشک شدن محافظت می کند.

در طول آزمایش، تیم تحقیقاتی، واکسن ویروس تبخال و آنفولانزای A را که شاید شکننده ترین و حساس ترین واکسنها به گرما هستند به یک محلول شکر که به یک فیلم نازک خشک شده است، اضافه کرد. برای هفته ها فیلم ها در دمای 40 درجه سانتیگراد و قبل از بازیابی و دوباره فعال شدن نگهداری شد در این شرایط، واکسن معمولی ظرف چند ساعت تست می شود.

این واکسن ها بر روی موش آزمایش و به نظر می رسید که آنها "تازه از یخچال"  بیرون آمده اند. تست بعدي نشان داد که واکسن آنفولانزای بعد از سه ماه ذخیره سازی گرم هنوز هم قابل قبول است، همچنین در یک مورد واکسن هرپس برای دو سال خوب بود. این تیم همچنین واکسن هایی برای پنومونی و ابولا را آزمایش کرد، که آنها هم امتیازات عبور را دریافت کرد. به گفته محققان، هیچ دلیلی وجود ندارد که روش آنها برای انواع دیگر واکسن ها کار نکند.

به طور معمول، این واکسن ها باید در یک یخچال بسیار سرد نگهداری شوند در غیر این صورت آنها بی فایده هستند. واکسن ها را می توان در یک یخچال نگهداری کرد اما نه بیش از چند روز. هنگامی که شما مجبور به حمل واکسن از منطقه A به B هستید، موارد زیادی وجود دارد که واکسن ها بر اثر درجه حرارت بالا، به ویژه در مناطق گرم و روستایی در جهان خراب شود.

محققان آینده ای را پیش بینی می کنند که در آن یک فیلم واکسن می تواند به یک فنجان نمک، کاهش یابد، برای چند ثانیه تکان داده شود و سپس بلافاصله تزریق می شود. این با صرفه جویی میلیاردها دلار در رابطه با واکسن های تخریب شده و امکانات ذخیره سازی همراه خواهد بود.

محققان تاکید کرده اند این می تواند اتفاق بیفتد، اما قبل از آن روش شکر فیلم باید دقیقا مورد آزمایش قرار گرفته و با انسان هم آزمایش شود. ممکن است بیش از یک دهه طول بکشد تا بتواند عمل زنده را ببیند اما نتایج تا کنون بسیار امیدوار کننده و نوید بخش باشد.

"این مقاله یک رویکرد ساده ارائه می دهد که واکسن های حساس به حرارت را می توان به واکسن هایی با ثبات تر تبدیل کرد که نیازی به تبرید ندارند و در نتیجه به بهبود انتقال واکسن در سراسر جهان کمک می کنند."

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://www.zmescience.com/medicine/vaccine-preservation-no-fridge-04232/

 

زمان انتشار: شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 77992

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب