اقدامی با هدف کمک یا جاسوسی از سوی کشوری که ادعای حقوق بشر دارد؛

شرکتی در انگلیس تمامی تلفن‌های همراه را با استفاده از وای فای ردیابی خواهد کرد

از تاریخ ۸ جولای شرکت نامبرده تمامی تلفن‌های همراه مسافران را به صورت پیشفرض ردیابی خواهد کرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از The Verge؛ شرکت London Underground دارای ۲۶۰ ایستگاه WiFi در سطح شهر لندن است که این ایستگاه‌ها با استفاده از آدرس MAC تلفن‌های مشتریان آن‌ها را ردیابی می‌کند و این شرکت را قادر به رصد مسیر طی‌شده در شبکه و در هر ایستگاه خواهد کرد.

از آنجا که این سیستم بر آدرس MAC که تلفن‌های همراه به منظور اتصال به نقاط دسترسی اینترنت بیسیم ارسال می‌کنند، تنها راه عدم ردیابی توسط این شبکه خاموش نمودن کامل WiFi تلفن همراه خواهد بود. البته گفته شده است این شرکت داده‌های جمع‌آوری‌شده را حذف می‌کند. برداشتن آدرس MAC بدان معناست که این آدرس‌ها توسط تلفن همراه و یا مشتری که دارای این آدرس است جایگزین خواهد شد. البته مدیران حمل و نقل می‌گویند هیچ داده‌ای در زمینه سوابق مرور اینترنت از دستگاه‌ها ثبت نخواهد شد.

هدف از این ردیابی درک بهتر چگونگی استفاده مردم از حمل و نقل و فراهم کردن اطلاعات لحظه‌ای بهتر درباره میزان شلوغی ایستگاه‌ها است. همچنین این شرکت قصد دارد هشدارهایی را درباره میزان شلوغی ایستگاه‌ها بر روی وبسایت و کانال‌های شبکه اجتماعی خود قرار دهد.

زمان انتشار: دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 78019

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب