خبر خوش برای درمان سرطان‌های لنفوم مقاوم در آینده نزدیک؛

درمان۵۰۰ بیمار سرطانی در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج فارس/ رونق استان بوشهر با گسترش توریسم سلامت

پروفسور مجید اسدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش پذیرش و درمان بیماران سرطانی غیربومی استان در سال ۹۷ بیش از ۵۰۰ بیمار سرطانی توسط متخصصین بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درمان شدند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر به نقل از فارس؛ پروفسور مجید اسدی ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: با افزایش پذیرش و درمان بیماران سرطانی غیربومی استان در سال ۹۷ بیش از ۵۰۰ بیمار سرطانی توسط متخصصین بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر درمان شدند.

رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: پذیرش و درمان بیماران سرطانی غیربومی در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزایش چشم گیری داشته است.

۶۴ درصد از بیماران بخش ترانوستیک غیربومی هستند

رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: بیش از ۶۴ درصد از بیماران پذیرش‌شده در بخش ترانوستیک غیربومی هستند که از بیست استان کشور نظیر تهران، فارس، اصفهان، خوزستان، آذربایجان، یزد، لرستان و ایلام به این مرکز مراجعه کردند.

افزایش پذیرش بیماران خارجی

اسدی با ابراز تشکر از حمایت‌های رییس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر و مرکز آموزشی درمانی شهدای خلیج‌فارس بوشهر بیان داشت: در سال ۹۷ علاوه بر افزایش پذیرش بیماران غیربومی استان، پذیرش بیماران خارجی نیز افزایش یافت.

وی با اشاره به تلاش شبانه‌روزی تیم فوق تخصصی در مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر گفت: از ابتدای راه‌اندازی مرکز درمانی بیماران سرطانی با مواد رادیو نوکلوئید، خدمات فوق تخصصی با همت متخصصان رشته‌های مختلف و در قالب کار گروهی به بیماران و مراجعه‌کنندگان این مرکز ارائه می‌شود.

ارائه خدمات درمانی در مرکز جامع درمانی پزشکی هسته‌ای کشور

عضو وابسته فرهنگستان علوم پزشکی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تنوع خدمات درمانی ارائه‌شده برای بیماران سرطانی در استان بوشهر افزود: اکثر درمان‌های رایج دنیا در مرکز جامع درمانی پزشکی هسته‌ای استان بوشهر با حضور متخصصان سرطان‌شناسی اطفال و بزرگ‌سالان، مغز و اعصاب، قلب، کلیه و مجاری ادراری، غدد، پاتولوژی و پزشکی هسته‌ای صورت می‌پذیرد.

مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای بوشهر پیشگام در درمان برخی از سرطان‌ها

اسدی خاطرنشان کرد: بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر در درمان برخی از سرطان‌ها پیشگام شده است.

 وی با اشاره به هزینه بالای این نوع درمان در خارج از کشور گفت: دوره درمانی بیماران با این روش درمانی در خارج از کشور بالغ‌بر پنجاه‌هزار یورو است که با انجام این درمان‌ها در کشور از خروج قابل‌توجه ارز از کشور نیز جلوگیری می‌شود.

رونق استان بوشهر با گسترش توریسم سلامت

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: پذیرش و بستری بیماران برای گذراندن دوره درمانی، گسترش توریسم سلامت را در پی خواهد داشت و درنتیجه استان بوشهر نیز از رونق توریسم درمانی بهره خواهد برد.

اسدی درباره بیماری‌های درمان شده در بخش ترانوستیک چنین گفت: بیماران با تومورهای غدد عصبی، تومورهای پیشرفته پروستات، تیروئید، برخی تومورهای مغزی در بزرگ‌سالان، تومورهای سیستم عصبی و فوق کلیوی در اطفال، متاستازهای استخوانی و برخی تومورهای خوش‌خیم نظیر رماتیسم پیشرفته تحت درمان قرارگرفته‌اند.

خبر خوش برای درمان سرطان‌های لنفوم مقاوم در آینده نزدیک

رییس مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: در آینده نزدیک درمان سرطان‌های لنفوم مقاوم به درمان در مرکز ترانوستیک آغاز خواهد شد.

امروزه یکی از مباحث به‌روز پزشکی نوین استفاده از روشی است که مرحله تشخیص و درمان در یک فرآیند و هم‌زمان صورت می‌گیرد که این روش ترانوستیک نامیده می‌شود.

هم‌اکنون تارنمای بخش ترانوستیک مرکز تحقیقات پزشکی هسته‌ای خلیج‌فارس بوشهر به‌عنوان مرکز پیشرو کشور در این زمینه با آدرس http://theranosticsiran.com/  در دسترس قرار دارد.

زمان انتشار: دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۵۰:۰۰

شناسه خبر: 78028

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
مهدی راد
۰ مخالف          ۰ موافق
دوشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۸:۱۹

سلام. آیا در این مرکز، سرطان ها، بطور کامل و قطعی درمان می شوند، یا پس از مدتی عود می کنند و فقط طول عمر بیمار را کمی بیشتر می کند؟

اشتراک گذاری مطالب