«سریع‌ترین متروی جهان» با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت+عکس

این قطار قادر است با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و به همین دلیل لقب «سریع‌ترین قطار جهان» را یدک خواهد کشید، اما سازندگان می گویند سرعت میانگین عبور و مرور در شهر ۳۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. این قطار قرار است در شهر ساپورو ژاپن خدمات خود را ارائه کند.

شرکت خطوط ریلی ژاپنی «جی‌آر‌ ایست» از جدیدترین و سریع‌ترین قطار دنیا رونمایی کرد. این قطار قادر است با سرعت ۴۰۰ کیلومتر بر ساعت طی مسیر کند. این قطار تندروی شهری «آلفا-ایکس» نام گرفته است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از انگجت، آنچه مورد رونمایی قرار گرفته است نمونه اولیه یک این قطار است و گمانه‌زنی‌ها مبنی بر این است که این قطار برای اولین بار در حدود سال ۲۰۳۰ میلادی نخستین سفر خود را به انجام برساند و رسما شروع به فعالیت کند.

سریع‌ترین قطار مسافربری شهری جهان در ژاپن

البته که این قطار قادر است با سرعت ۴۰۰ کیلومتر در ساعت حرکت کند و به همین دلیل لقب «سریع‌ترین قطار جهان» را یدک خواهد کشید، اما سازندگان می گویند سرعت میانگین عبور و مرور در شهر ۳۶۰ کیلومتر در ساعت خواهد بود. این قطار قرار است در شهر ساپورو ژاپن خدمات خود را ارائه کند.

قطار تندرو (سریع‌السیر) یا سیستم قطار راه‌آهن پرسرعت نسبت به قطار معمولی به‌طور قابل ملاحظه‌ای از سرعت بالاتری برخوردار است. تعریف قطار تندرو و مرز بین این نوع از ترابری ریلی و قطار معمولی بسته به استانداردهای مختلف، متفاوت است.

قطار گونه‌ای از حمل‌ونقل ریلی است که از وسایل نقلیهٔ به‌هم پیوسته‌ای تشکیل شده که به منظور جابجایی بار یا مسافران روی ریل راه‌آهن حرکت می‌کند.پس میتوان گفت قطار وسیله است که به همراه مامورین موظف بصورت پیوسته که حداقل شامل یک لکوموتیو و چندین سالن که به وسیله رئیس قطار فرماندهی و نظارت شود رئیس قطار ارشدترین مقام قطار است و وظیفه نظارت بر کار کلیه مامورین و ایمنی قطار است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۸:۴۲

شناسه خبر: 78138

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب