دستگاه شبیه ساز زلزله در دانشگاه صنعتی کرمانشاه ساخته شد

دستگاهی با عنوان شبیه ساز زلزله توسط «کامیاب نیری»  فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ساخته شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه؛ دستگاهی با عنوان شبیه ساز زلزله توسط «کامیاب نیری»  فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران دانشگاه صنعتی کرمانشاه، ساخته شد.

مهندس نیری در خصوص دستگاه شبیه ساز زلزله، عنوان کرد: با توجه به مفاهیم کلاسیک رشته‌ی مهندسی عمران در خصوص بارگذاری جانبی، دوره تناوب سازه‌ها و نیز اهمیت درک مفاهیم مهندسی زلزله در طراحی درست سازه‌ها، ایده‌ی ابتدایی این طرح و ساخت آن به ذهن اینجانب رسید.

وی افزود: دانشجویان رشته‌ی مهندسی عمران در مقطع کارشناسی تنها با گذراندن یک درس تحت عنوان «مهندسی زلزله» می‌بایست اصلی ترین سناریو طراحی سازه‌ها یعنی «طراحی در برابر بارهای جانبی» را صرفا به صورت مفاهیم تئوری درک کنند و همزمان قادر به استفاده از آن در طراحی سازه‌ها هم باشند.

این دانشجوی عمران هم چنین اشاره کرد: حال با کمک این دستگاه و چندین آزمایش که شامل مفاهیم بنیادی می‌باشد، می‌توان درک درستی از این مبانی اعم از دوره تناوب سازه‌ها در شرایط سازه‌ای و ساختگاهی مختلف، سختی سازه‌ها با توجه به سیستم‌های سازه ای و اتصالات، آزمایش‌های مرتبط با ساختگاه، میرایی در سازه و انواع میراگرها، بررسی مودهای ارتعاشی در سازه ها و ... به دانشجویان مهندسی عمران انتقال داد.

نیری ادامه داد: که با توجه به مفاهیم ذکر شده اقدام به ساخت دستگاه و طراحی آزمایش های مختلف، با توجه به ایده ی اولیه و پردازش آن نمودم که با کمک آن بتوان دانشجویان مهندسی عمران در مقطع کارشناسی را به درک قابل قبولی از رفتار سازه در شرایط مختلف رساند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 78157

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب