تا چند سال آینده «شماره تلفن‌ها» در دنیا تمام می‌شوند

اینترنت چیزها به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند. این مفهوم می‌تواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت‌های شهری و ترافیک.

گزارش‌ها حاکی از آن است که شماره تلفن‌های ۱۱ رقمی موبایل در کشور ژاپن در حال تمام شدن هستند. وزارت ارتباطات این کشور ساخت ۱۰ میلیارد شماره تلفن جدید ۱۴ رقمی را در دستور کار خود قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از سایت نشریه ورج، گزارش‌ها نشان می‌دهند که به احتمال قوی شماره تلفن‌های ۱۱ رقمی در کشور ژاپن تا پایان سال ۲۰۲۲ به اتمام برسند. استفاده رو به رشد از دستگاه‌های اینترنت اشیاء منجر به کاهش هر چه بیشتر شماره تلفن‌ها در این کشور خاور دور شده است.

شماره تلفن‌های جهان در کشورهایی مانند ژاپن در حال اتمام هستند

این کاهش تعداد شماره تلفن‌ها در حالی است که ژاپن قصد دارد تا سرویس نسل پنجم اینترنت را تا سال آینده در کشورش پیاده کند. موضوعی که منجر به افزایش بیشتر از شماره تلفن‌ها خواهد شد. به نظر می‌رسد ساخت شماره تلفن‌های جدید باید در دستور کار وزارت ارتباطات این کشور باشد.

پیش از این در سال ۲۰۱۷ در این کشور ۸۰ میلیون شماره تلفن ۱۱ رقمی با پیش شماره ۰۲۰ برای دستگاه‌های اینترنت اشیا عرضه شد که مطابق آمار تاکنون ۵۰ درصد از آنها مورد استفاده قرار گرفته است.

اینترنت چیزها یا اشیاء یا چیزنت،  به بسیاری از چیزها شامل اشیا و وسایل محیط پیرامون‌مان که به شبکه اینترنت متصل شده و توسط اپلیکیشن‌های موجود در اسمارتفون‌ها و تبلت قابل کنترل و مدیریت هستند، اطلاق می‌شود.

اینترنت چیزها به زبان ساده، ارتباط سنسورها و دستگاه‌ها با شبکه‌ای است که از طریق آن می‌توانند با یکدیگر و با کاربرانشان تعامل کنند. این مفهوم می‌تواند به سادگی ارتباط یک گوشی هوشمند با تلویزیون باشد یا به پیچیدگی نظارت بر زیرساخت‌های شهری و ترافیک.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۷:۵۵:۰۰

شناسه خبر: 78198

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب