سفر به «عمیق‌ترین نقطه اقیانوس‌ها» برای نخستین بار در تاریخ+عکس

مکتشف آمریکایی به عمق ۱۱ هزار و ۹۲۷ متری در اعماق دریاها سفر کرده است. او به انتهای دره «چلنجر دیپ» در گودال ماریانا واقع در بخش جنوبی اقیانوس آرام وارد شده است. این سفر ۱۱ کیلومتری نام «ویکتور وسکوو» را در تاریخ ثبت خواهد کرد.

ویکتور وسکوو، یک مکتشف زیرآب آمریکایی است که با موفقیت توانست رکورد سفر به عمیق‌ترین نقطه اقیانوس‌ها را به نام خودش ثبت کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از سی‌ان‌ان، یک مکتشف آمریکایی موفق شده است به عمیق‌ترین نقطه اقیانوس‌ها سفر کند. او پس از آنکه به سلامت به سطح زمین بازگشت یک خبر نه چندان امیدوارکننده با خود به همراه داشت. دسکوو در یک کنفرانس خبری اعلام کرد که در عمی‌ترین نقطه اقیانوس ها نیز شاهد وجود پلاستیک بوده است.

برای نخستین بار ؛ سفر به عمیق‌ترین نقطه اقیانوس‌ها 

این مکتشف آمریکایی به عمق ۱۱ هزار و ۹۲۷ متری در اعماق دریاها سفر کرده است. او به انتهای دره «چلنجر دیپ» در گودال ماریانا واقع در بخش جنوبی اقیانوس آرام وارد شده است. این سفر ۱۱ کیلومتری نام «ویکتور وسکوو» را در تاریخ ثبت خواهد کرد.

این سفر ۷ مایلی حدود ۴ ساعت زمان برده و رکورد قبلی را که در سال ۲۰۱۲ توسط جیمز کمرون (کارگردان فیلم تایتانیک) ثبت شده بود را شکسته است. در جریان این سفر چهار گونه دریایی جدید نیز کشف شده است که به نوبه خود می‌تواند به فهم بهتر در خصوص چگونگی تشکیل حیات در دوران ابتدایی تشکیل حیات کمک کند.

وسکوو اعلام کرده است که در اعماق دریا کیسه‌های پلاستیک  پوسته‌های شکلات مشاهده کرده است. تیم همراه او اعلام کرده که درصدد است تا ازمایشات بیشتری در خصوص آنچه او مشاهده کرده انجام دهند تا به حقایق بیشتری دست یابند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: یکشنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۵:۰۰

شناسه خبر: 78204

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب