نقش روده در «کنترل استرس» از مغز بیشتر است

محققان یک مقاله که در مجله General Psychiatry منتشر شده است، دریافته‌اند که رویکردهای مشخصی برای درمان و تسکین این دردهای روانی وجود دارد. در برخی موارد تغییر در رژیم غذایی فرد (با استفاده از مکمل‌های پروبیوتیک) به عنوان یک رویکرد تلقی شد. پروبیوتیک‌ها باکتری‌های مفیدی هستند که در برخی غذاها (نظیر ماست) یافت می‌‌شود و می‌تواند فلور روده را تقویت کنند.

روده انسان میزبان تریلیون‌ها باکتری است که اصطلاحا به آنها میکربیوم روده می‌گوییم. این باکتری‌ها نقشی حیاتی در هضم برعهده دارند. شواهد فزاینده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد این میکروب‌ها با تاثیر بر مغز در بروز رفتارهای ما تاثیر دارند. شاید حتی به گفته یک مطالعه جدید نقشی مهمتر این مغز دارند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آی‌اف‌ال ساینس، اکنون محققان یک مقاله سیستماتیک باور دارند که بروز تغییرات در فلور میکروبی روده می‌تواند به کاهش علائم نگرانی کمک کند. محققان در دانشگاه شانگهای جیائو تونگ بر روی ۲۱ مطالعه تمرکز کرده‌اند که از تاثیر باکتری های روده برای درمان نگرانی خبر می‌دهد.

نگرانی خود را با میکروبیوم روده می‌توانید کنترل کنید

محققان این مقاله که در مجله General Psychiatry منتشر شده است، دریافته‌اند که رویکردهای مشخصی برای درمان و تسکین این دردهای روانی وجود دارد.  در برخی موارد تغییر در رژیم غذایی فرد (با استفاده از مکمل‌های پروبیوتیک) به عنوان یک رویکرد تلقی شد. پروبیوتیک‌ها باکتری‌های مفیدی هستند که در برخی غذاها (نظیر ماست) یافت می‌‌شود و می‌تواند فلور روده را تقویت کنند.

با استفاده از این رویکرد در ۵۲ درصد از موارد کاهش علائم نگرانی مشاهده شد. به علاوه استفاده از درمان‌های سنتی نیز میزان بهبود وضعیت را افزایش می‌دهد. نگرانی یا دلواپسی یک واکنش طبیعی است که در آن ذهن تلاش می‌کند با عامل تهدید بیرونی مبارزه کند و جلوی آن را بگیرد. احساس نگرانی با اضطراب یا توجه بیش از حد به مسائل واقعی یا خیالی همراه است.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۲۵:۰۰

شناسه خبر: 78247

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب