کنترل کافئین مصرفی توسط هوش مصنوعی/ با این ابزار م خبرگزاری علم و فناوری - کنترل کافئین مصرفی توسط هوش مصنوعی/ با این ابزار میزان هوشیاری افراد ۴۰ درصد بیشتر می‌شود
محققان ارتش آمریکا؛

کنترل کافئین مصرفی توسط هوش مصنوعی/ با این ابزار میزان هوشیاری افراد ۴۰ درصد بیشتر می‌شود

محققان ارتش آمریکا یک ابزار مبتنی بر وب به نام “۲B-Alert Web” ساخته‌اند که می‌تواند برای بهینه‌سازی مصرف کافئین مورد استفاده قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ کافئین بهترین ماده‌ای است که می‌تواند انسان را سرحال کند و از جمله نوشیدنی‌هایی که بیشترین کافئین دارد می‌توان به چای و قهوره اشاره کرد، براساس تحقیقات صورت گرفته کافئین یک ماده ضد افسردگی خفیف است که احتمال خودکشی در میان کسانی که روزانه قهوه مصرف می‌کنند کمتر است.

نتایج پژوهش بزرگ آمریکایی روی حدود 200 هزار نفر در مدتی بسیار طولانی نشان می دهد مصرف روزانه قهوه با 18 درصد کاهش احتمال مرگ همراه است و این اثر حتی در مصرف کنندگان قهوه بدون کافئین هم دیده می شود، پیش تر ثابت شده بود قهوه احتمال ابتلا به سرطان کبد و زوال عقل را کم می کند.

علاوه بر قهوه، کافئین زیادی در چای وجود دارد و مصرف فراوان آن می‌تواند تپش قلب زیادی برای فرد به وجود بیاورد همچنین باعث ایجاد بی قراری و بی خوابی وکم خونی در فرد می‌شود و زیاده‌روی در مصرف این ماده می‌تواند سبب بروز عصبانیت در فرد شود.

آیا تاکنون برای شما پیش آمده که بدانید چه میزان از مصرف کافئین شما را هوشیار می‌کند و زیاده‌روی کردن در مصرف این ماده از چه حدی بیشتر، می‌تواند عواقب منفی برای شما به دنبال داشته باشد؟

حال محققان ارتش آمریکا یک ابزار مبتنی بر وب به نام “۲B-Alert Web” ساخته‌اند که می‌تواند برای بهینه‌سازی مصرف کافئین مورد استفاده قرار گیرد.

هدف ارتش آمریکا از ساخت این ابزار این بود که سربازان، خلبانان و کارکنانش حتی با وجود بی‌خوابی هم هوشیار باشند و دقیقاً مشخص شود که چه زمانی و چه مقدار کافئین باید مصرف شود تا عملکرد ذهنی افراد به بهترین حالت ممکن باشد.

تجزیه و تحلیل سازندگان این الگوریتم نشان می‌دهد که با این ابزار میزان هوشیاری افراد ۴۰ درصد بیشتر و در عین حال مصرف کافئین ۴۰ درصد کاهش می‌یابد.

انتهای پیام/حسینی مفرد

زمان انتشار: دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳:۳۸

شناسه خبر: 78251

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب