در ایالات متحده رخ داد؛

ویروس رایانه‌ای دادگاه فیلادلفیا را کاملا به هم ریخت

مدت‌هاست ویروسی باعث از کار افتادن سیستم آنلاین دادگاه شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از خراسان جنوبی و به نقل از The Verge؛ از تاریخ ۲۱ ماه مه، ویروسی باعث از کار افتادن سیستم آنلاین دادگاه فیلادلفیا شده و باعث متوقف‌شدن دسترسی به شبکه شده است. پیامدهای این ویروس به شکلی غیرمنتظره آغاز شد: به صورت ناگهانی هیچ فردی در دادگاه به اسناد پرونده‌ها دسترسی نداشت. یکی از وکلای این دادگاه در این باره بیان داشت: «این سیستم کار نمی‌کرد؛ در ابتدا من فکر می‌کردم این رایانه من است».

در حالی که شهر بالتیمور با یک باج‌افزار بسیار مخرب مواجه شده است، تعطیلی یک ماهه دادگاه فیلادلفیا ابهاماتی را در ارتباط با این موضوع به وجود می‌آورد که در هنگام از دست رفتن خدمات حیاتی مسئولین شهری چگونه پاسخ می‌دهند. این امر باعث شد وکلا برای پرونده‌سازی از دست نوشته استفاده کنند.

دادگاه‌ها این مساله را به باج‌افزاری نسبت داده‌اند که در تعداد محدودی از رایانه‌ها کشف شده و باعث شده تمامی سیستم‌ها برای احتیاط تعطیل شوند. اما اطلاعات در دسترس دیگر اندک است. این تعطیلی باعث شده است تمامی افراد از ثبت‌نام در سیستم الکترونیکی دادگاه منع شده و به دادگاه‌های فیزیکی هدایت شوند. همچنین این ویروس باعث خارج‌شدن وبسایت دادگاه از دسترس شده و برای مدتی حتی سیستم ایمیلی دادگاه نیز از بین رفته است.

در حال حاضر هیچ اطلاعاتی درباره زمان رفع این مشکل وجود ندارد. یکی از مسئولین دادگاه‌ها در این کشور در این ارتباط می‌گوید: «هیچ جدول زمانی درباره زمان شروع به کار مجدد این خدمات وجود ندارد».

زمان انتشار: چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵:۲۸

شناسه خبر: 78279

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب