ساخت دوچرخه برقی راهکاری برای جلوگیری از آلودگی محیط زیست

طراح دوچرخه برقی گفت: دوچرخه برقی را طراحی کرده ام که با ساخت در کاهش آلودگی محیط زیست کمک می کند.

امیر تقدیر دانشجوی مهندسی مکانیک و طراح دوچرخه برقی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از استان چهارمحال و بختیاری در خصوص طرحی که ارائه داده است اظهار کرد:  از اردیبهشت 96 طرح دوچرخه برقی را با همراهی گروهمان طراحی کردیم.

وی با اشاره به اینکه هدفمان از طراحی  این دوچرخه پیشرفت کشور است تصریح کرد: با به اجرا در آمدن این طرح از آلودگی های محیط زیست نیز می توان جلوگیری کرد.

تقدیر بیان داشت: اگر طرح دوچرخه برقی به اجرا در آید به سمت تکنولوژی های پیشرفته پیش خواهیم رفت و از حالت کهنه شدن سیستم حمل و نقل ایران خارج می شویم.

وی با تاکید بر اینکه اهداف کلی ما از طراحی این طرح ،‌ دوچرخه سواری ایده آل و مطلوبی برای مردم ایجاد کنیم  اذعان داشت: دوچرخه سواری به سلامت مردم و سلامت جسمی خودشان برمی گردد .

تقدیر با اشاره به اینکه  با اجرای این طرح اشتغال زایی زیادیرقم خواهد خورد اظهار کرد: کسی که بتواند  منتاژ بدنه را انجام دهد ، یک نفر جوشکار، برنامه نویس و ... از جمله افرادی است که در اجرای این طرح می توانند به ماکمک کنند .

وی با تاکید بر اینکه سپاه برای ما یک حامی است بیان داشت: سپاه می تواند به ما کمک خوب و حمایت  سازنده برای تولید انبوه داشته باشد.

تقدیر با اذعان بر اینکه برای ساخت نمونه اولیه پنج میلیون و 300  تومان پول نیاز است یادآور شد: برای به تولید انبوه رسیدن بیش از 100 میلیون پول نیاز داریم.

وی شهرداری ها ، محیط زیست ، ورزش جوانان و ... را از ارگان هایی دانست که می توانند ما را در اجرایی کردن این طرح یاری کنند.

تقدیر در پایان خاطر نشان کرد:  این طرح به شهرداری های اصفهان و یزد  می تواند برود و این دو استان به عنوان مشتری های خوب ما در ترویج فرهنگ دوچرخه سواری باشند.

 

لازم به ذکر است این طرح توسط داوران بازنگری و نتیجه اعلام خواهد شد.

 

انتهای پیام/1020

 

 

زمان انتشار: شنبه ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۶:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 78290

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب