ماهی که گذشت «گرم‌ترین خردادماه تاریخ جهان» بوده است+عکس

در خصوص اروپا آمارها نشان می‌دهد که دمای هوا نسبت به سال گذشته میلادی به طور میانگین ۱ درجه سانتی‌گراد بیشتر بوده است. به طور اجتناب ناپذیری، حتی پس از این گزارش، بودند افرادی که می‌گفتند آب و هوا همیشه تغییر می‌کند و این اتفاق کاملا طبیعی است.

ماه خرداد سال جاری ۲ درجه سانتی‌گراد گرمتر از دمای معمول سراسر جهان بود و آن را به داغ‌ترین خردادماه تاریخ جهان، از زمان شروع این بررسی‌ها، تبدیل کرد. این‌ بخشی از نتایج سازمان ماهواره‌ای اتحادیه اروپا است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از آی‌اف‌ال ساینس، این آمار برای مردم فرانسه که روز ۲۸ ژوئن سال جاری میلادی رکورد بالاترین دمای ملی خود (۱.۸ درجه) را شکستند، شگفت‌آور نیست، همینطور برای سایر مردمان اروپای مرکزی که داغ‌ترین روزهای تمام تاریخ خود را تجربه می‌کنند.

گرمترین خردادماه تاریخ جهان را پشت سر گذاشتیم

در اوایل ماه خرداد امسال، در گرینلند روزانه ۲ میلیارد تن یخ ذوب می‌شد؛ این آمار بسیار فراتر از سایر نقاط اوج است. در بسیاری از مناطق دیگر مانند دهلی که جمعیت زیاد آن شهرت دارد، دمای هوا بسیار بالاتر از سایر روزهای گرم سال بود.

در خصوص اروپا آمارها نشان می‌دهد که دمای هوا نسبت به سال گذشته میلادی به طور میانگین ۱ درجه سانتی‌گراد بیشتر بوده است.  به طور اجتناب ناپذیری، حتی پس از این گزارش، بودند افرادی که می‌گفتند آب و هوا همیشه تغییر می‌کند و این اتفاق کاملا طبیعی است.

گرمایش جهانی یا گرم شدن زمین نام پدیده‌ای است که منجر به افزایش میانگین دمای زمین و سطح اقیانوس‌ها شده است. طی ۱۰۰ سال گذشته، کرهٔ زمین به‌طور غیرطبیعی حدود ۰٫۷۴ درجه سیلیسیوس گرم‌تر شده که این موضوع دانشمندان را نگران کرده‌است.

در مورد دلایل این پدیده، یک سری از تئوری‌ها بر تاثیر گازهای گلخانه‌ای ر این فرایند مبتنی است و برخی دیگر فرایندهایی نظیر فعالیت‌های آتشفشانی و زمین گرمایی و همچنین فعالیت‌های خورشیدی را دلیل این پدیده می‌دانند. استناد این دانشمندان برای گفته‌های خویش، وقوع دوره‌های سرد و گرم در طول مدت زمانی است که از عمر زمین می‌گذرد.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۸ - ۰۷:۱۰:۰۰

شناسه خبر: 78686

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب