مدیرکل بهزیستی مازندران:

سامانه ارمغان در بهزیستی راه اندازی می‌شود

مدیرکل بهزیستی مازندران گفت: سامانه ارمغان بهزیستی با هدف افزایش خدمات این سازمان به مدد جویان و افزایش نظارت‌های عمومی راه اندازی می‌شود.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران سعید آرام صبح امروز در جمع خبرنگاران به مناسبت آغاز هفته بهزیستی،از راه اندازی خانه امید ویژه پسران معتاد بهبود یافته خبر داد.

وی در ارتباط با معتادان بهبود یافته تصریح کرد: پرداختی ما در زمینه اشتغال و ایجاد فرصت اجتماعی برنامه‌های مختلفی داریم، سال گذشته برای 100 نفر به صورت پایلوت شروع کردیم و بیش از 65 درصد بعد از ترخیص پاک باقی ماندند و حدود 10 درصد دچار مشکل شدند.

آرام در ارتباط با سامانه ارمغان و اتاق شیشه‌ای، گفت: شفافیت در امور سازمان یکی از اقدامات جدی است که در سازمان پیگیری می‌شود، در حال حاضر در سامانه موجود در جامعه اطلاعات خاصی در اختیار افراد قرار نمی‌گیرد ولی بنا داریم در این سامانه بنا داریم که اطلاعات جامع و کاملی از خدمات بهزیستی در اختیار مدد جویان قرار گیرد.

وی با اعلام اینکه سامانه راه اندازی خدمات ویژه مددجویان در دستور کار است، افزود: بنا داریم که مدد جویان در جریان پیگیری مدیران را قرار دهیم، تا سال گذشته پرداخت یارانه مراکز شبانه روزی ما به صورت دستی بوده و این موضوع زمان بر بوده است، بر اساس بررسی‌ها ما زمانی که یارانه به صورت دستی پرداخت می شد حدود 25 روز زمان می‌برد در حال حاضر با توجه به الکترونیکی کردن پرداخت یارانه به حدود 48 ساعت کاهش پیدا کرده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری وحید قبادی دانا  رئیس بهزیستی کشور از این سامانه به عنوان اتاق شیشه‌ای یاد کرد و گفت: رئیس سازمان بهزیستی با اشاره به برون سپاری فعالیت ها به بخش خصوصی افزود : این امر ضرورت تقویت نظارت‌ها و به روزرسانی ابزارهای نظارتی را دوچندان نموده است.

وی خاطرنشان کرد : در شرایطی که مستمری یک میلیون و پنجاه هزار خانوار بصورت الکترونیک پرداخت می‌شود نظارت از طریق یک داشبرد مدیریتی در بستر فناوری اطلاعات روند نظارت را سریع تر و آسان تر نموده است.

قبادی دانا با بیان اینکه با اصلاح فرایندهای موجود زمینه های ایجاد تخلف را به حداقل خواهیم رساند تصریح کرد : علاوه بر بهره از ابزارهای دولت الکترونیک، در تلاشیم تا با ارتقا دانش مددجویان نسبت به حقوق خود و فعالیت های سازمان زمینه های نظارت عمومی ودستیابی حداکثری به حقوقشان را فراهم کنیم.

رئیس سازمان بهزیستی افزود : شرایطی فراهم شود که مجموع فعالیت های سازمان در اتاق شیشه ای با شفافیت کامل انجام شود تا زمینه های موثر نظارت کامل مددجویان بر اقدامات را به دنبال داشته باشیم.

وی با تاکید بر تفاوت جایگاه بازرسی با حراست فیزیکی اذعان داشت : موازی کاری سایر حوزه ها با فعالیت های دفاتر بازرسی علاوه بر تحمیل هزینه های گزاف، کار را پیچیده کرده و از چابکی و سرعت عمل میکاهد.

این مسئول خواستار ایجاد شرایطی شد که بطور سیستماتیک انجام تخلف را سخت و دشوار کند و گفت : ضروریست تا آشنا ترین افراد به عملکرد معاونت‌ها، ماموریت ها و ریز فعالیت های سازمان با نظارتی دقیق و نافذ در اقدامات در دفاتر مدیریت عملکرد بکارگیری شوند.

رئیس سازمان بهزیستی در ادامه آیین نامه های اجرایی و دستورالعمل های موجود را نیازمند بازبینی و بازنویسی عنوان و خاطر نشان کرد : ساز و کاری فراهم شود تا با اعمال سیاست های تشویقی، افرادی که عملکرد مناسبی دارند ، این عملکرد صحیح و عالمانه را با انگیزه و دلگرمی ادامه دهند.

وی تحقق اهداف را منوط به تقویت اهداف دولت الکترونیک و ایجاد فضای شفاف برای فعالیت ها دانست و افزود : دفاتر ارزیابی نیز همچون دیگر حوزه ها با نگاه توانمندسازی و پیشگیرانه برنامه‌ریزی و اقدام کند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۶:۲۸

شناسه خبر: 78749

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب