در نظام رتبه‌بندی شانگهای

دانشگاه رازی در رشته مهندسی شیمی برای دومین سال متوالی در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار گرفت

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمانشاه، دکتر یاسر شهبازی مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی  اظهار داشت:  بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، نظام رتبه بندی شانگهای که یکی از معتبرترین نظام‌های رتبه‌بندی دانشگاه­‌ها در جهان است، برای سومین سال متوالی در سال ۲۰۱۹ نظام رتبه‌بندی موضوعی خود را منتشر ساخته که ۳۲ دانشگاه از ایران موفق شده‌اند در این نظام رتبه‌بندی قرار گیرند. در رشته مهندسی شیمی دانشگاه رازی موفق شده به همراه ۱۹ دانشگاه دیگر از ایران در جمع ۵۰۰ دانشگاه برتر جهان قرار بگیرد.

 

دکتر شهبازی افزود: دانشگاه‌هایی می‌توانند در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار بگیرند که از حداقل تعداد تولیدات علمی در بازه زمانی سال­‌های ۲۰۱۷-۲۰۱۳ در پایگاه وب آو ساینس (WOS) برخوردار بوده‌اند و این حد آستانه در رشته‌های مختلف متفاوت می‌باشد.

 

دکتر شهبازی در ادامه با اشاره به شاخص‌های مورد استفاده در نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای، تصریح کرد: همچون بسیاری از نظام‌های رتبه‌بندی، شاخص‌­های پژوهشی در صدر شاخص‌ها هستند­، تعداد تولیدات علمی در هر رشته دانشگاهی­، تعداد تولیدات علمی در مجلات برتر هر رشته­، میزان همکاری‌های بین‌المللی در چاپ مقالات­، میانگین تاثیر مقالات و تعداد برندگان جوایز مشهور بین‌المللی، شاخص‌­های نظام رتبه‌بندی موضوعی شانگهای هستند.

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۲:۳۴

شناسه خبر: 78762

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب