مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان در گفت وگو با علم وفناوری :

۲۰۰ هزار هکتار از اراضی ملی هرمزگان از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال مطالعه می شود/سرپرست کارگاهها از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان، از مطالعه ۲۰۰ هزار هکتار اراضی ملی در قالب ۶ حوزه آبخیز از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی تا پایان امسال خبرداد و گفت: تمامی سرپرستان کارگاهها باید از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری هرمزگان، امید ذاکری صبح امروز به خبرنگار ما گفت: حوزه های نازدشت رودان ،تخت و رضوان بندرعباس ،انوه بستک و کوشاه شمالی و جنوبی حاجی آباد از حوزه های دردست مطالعه است.

وی افزود: میزان اعتبار برای مطالعه این حوزه ها 20 میلیارد ریال است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری هرمزگان گفت: مطالعات آبخیزداری با هدف  شناسایی کامل حوزه از نظر فیزیوگرافی ،اقلیم ،هیدرولوژی ،زمین شناسی ،خاک شناسی ،اقتصادی و اجتماعی و ارائه بهترین و جامع ترین برنامه اجرایی آبخیزداری و منابع طبیعی در حوزه های آبخیز انجام می شود .

آماده همکاری با تمام شهرستان ها برای سازه های مشارکتی هستیم

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری هرمزگان گفت: آمادگی تامین مصالح ونقشه ونظارت  برروند سازه های مشارکتی در حوزه منابع طبیعی را در تمامی شهرستان های هرمزگان داریم .

ذاکری با اشاره به میزان مشارکت بالای مردم بشاگرد در اجرای سازه های مشارکتی اظهار داشت: هر شهرستانی که در حوزه ابخیزداری علاقمند اجرای سازه های کوچک باشد آمادگی کامل جهت تامین مصالح، نقشه و نظارت را داریم.

وی افزود: امیداوایرم همان اتفاق خوب که با مشارکت همه جانبه مردم در ساخت واجرای سازه های مشارکت رخ داد در تمام شهرستان های استان با مشارکت علاقمندان ایجاد شود تا رضایتمندی مردم که اولویت کاری منابع طبیعی است جلب شود.

مدیرکل منابع طبیعی هرمزگان با تاکید بر گزارش هفتگی از روند پیشرفت فیزیکی پروژه های صندوق توسعه ملی  گفت: در حال حاضر 47پروژه ابخیزداری درکل استان در حال اجراست وبا 43درصد پیشرفت فیزیکی امیدواریم که تا هفته دولت بتوانیم تمایم پروژه هارا به بهره برداری و افتتاح برسانیم .

تمامی پروژه های بیومکانیکی تا هفته دولت باید به بهره برداری برسد

ذاکری با اشاره به میزان پیشرفت 33درصدی استان هرمزگان در میان سایر استانها گفت: هرمزگان رتبه دوم کشوری در اجرای پروژه های صندوق توسعه ملی 98 را دارد که با سرعت خوبی در حال پیشرفت است .   

سرپرست کارگاهها باید از فارغ التحصیلان منابع طبیعی باشند

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری هرمزگان با اشاره به استفاده از ظرفیت فارغ التحصیلان منابع طبیعی گفت: باید از ظرفیت تمامی فارغ التحصیلان منابع طبیعی هرمزگان در جهت استفاده در عرصه های منابع طبیعی و کارگاهها بهره جست.

ذاکری افزود:  هر کارگاه باید یک سرپرست دایم از فارغ التحصیلان منابع طبیعی جهت رسیدگی به امور داشته باشد.

مدیرکل منابع طبیعی و ابخیزداری هرمزگان تاکید کرد: در راستای بند ب ماده 29 باید ظرفیت های جدیدی برای احیا،توسعه و مراقبت از منابع طبیعی با عقد قراردادها و تفاهم نامه ها وهمکاری بخش خصوصی تعریف نماییم.

وی با اشاره به تعیین صلاحیت شرکتها و انجمن های مردم نهاد و جوامع محلی گفت: باید از ظرفیت تمامی جوامع محلی در راستای اجرایی نمودن بند ب ماده 29 و تشکل های مردم نهاد با توجه به وجود 70شرکت تعاونی و تشکل بهره ببریم.

ذاکری در پایان تاکید کرد. امیدواریم اجرای طرح مشارکتی بیابانزدایی تا پایان سال 98 در 300هکتار از اراضی  هرمزگان طرح بیابان زدایی اجرا شود.

انتهای پیام/

 

 

زمان انتشار: یکشنبه ۳۰ تیر ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۳:۵۹

شناسه خبر: 79945

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب