پرفسور نعمت‌زاده در گفت و گو با خبرنگار علم فناوری:

۱۳ سال برای تولید بذر روشن تلاش کردم/برنج ایرانی نشان جهانی دریافت می‌کند

پرفسور نعمت زاده محقق مازندرانی گفت: ۳۴ سال برای تولید بذر با کفیت برنج مشغول کار هستم و برای بذر روشن ۱۳ سال تلاش کردم و این موفقیت را لطف خداوندی می‌دانم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران، هزینه تمام شده برنج در کشور به نسبت محصول دریافتی تا حدودی زیاد است.

عملکرد پائین برنج تولیدی متناسب با نیاز کشور نبوده است، سرانه مصرف برنج حدود 40 کیلوگرم است و با توجه به جمعیت 80 میلیون نفری سالانه حدود سه میلیون دویست هزار تن برنج در کشور نیاز است.

بنا بر اذعان متولیان امر بیش از دو میلیون تن برنج در کشور تولید و یک میلیون تن نیاز وارداتی است، بماند که بیشتر از نیاز کشور برنج وارد می‌شود و همین موضوع گلایه‌های کشاورزان استانی را به همراه دارد.

هزینه تمام شده برنج در کشور متناسب با میزان برداشت تا حدودی زیاد است، افزایش نهادهای کشاورزی در سال‌های اخیر مزید بر علت شده و همین موضوع زمینه‌ای ایجاد کرده است که عده‌ای از مردم نتوانند برنج ایرانی مصرف کنند.

یکی از دلائل قیمت تمام شده برنج در کشورهای ویتنام، تایلند، هند و پاکستان افزایش عملکرد در تولید است، اقدامی که 34 سال دانشمند مازندرانی به دنبال آن  بود، ذکر این نکته هم ضروری است که برنج تولیدی کشورهای تایلند، پاکستان،هند و بعضا آمریکا به هیچ وجه قابل مقایسه با برنج پرکیفیت کشور نیست، به همین دلیل کشورهای عربی مشتری پروپاقرص برنج‌های ایرانی هستند.

اقدام اثرگذار پرفسور قربانعلی نعمت زاده که به اذعان خودش 34 سال برای افزایش عملکرد برنج در کشور تلاش می‌کند یک بار حدود 13 سال پیش با تولید بذر ندا، نعمت و قائم پاسخ داد و منجر به تولید برنج با عملکرد چهار تن در هکتار گام موثری در این بخش برداشته است.

نعمت زاده ظاهرا به این موضوع قناعت نکرده و بحث تولید بذر برنج با کیفت مناسب‌تر، داری عطر و طعم، توجه به زود رس بودن محصول و مهمتر از همه افزایش عملکرد را در دستور کار خویش در 13 ساله گذشته قرار داده و در سال 96 این بذر تحت عنوان روشن به پاس زحمات و تلاش‌های شهید احمدی روشن در مازندران رونمایی شده است.

با پرفسور قربانعلی نعمت زاده که این روزها باید از وی به نام پدر برنج ایران نام ببریم گفت و گو کردیم.

وی با اشاره به تلاش 34 ساله برای افزایش عملکرد برنج، اظهار کرد: در سال 73 تلاش‌های ما برای ارقام پرمحصول برنج با نام‌های ندا، نعمت، قائم و پردیس رونمایی شده است.

این استاد دانشگاه کشاورزی و منابع طبیعی ساری که در سال‌های گذشته نماینده مردم قائمشهر در مجلس  شورای اسلامی هم بوده است، گفت: بذرهای تولیدی عملکرد مناسبی داشته ولی چون ذائقه مشتریان برنج شمال کشور با عطر و بو عجین شده است، پس از معرفی بذر یا محصور تحت عنوان برنج شمال کشور مشتری به دنبال عطر و طعم است.

وی اضافه کرد: پس از عطر و طعم بحث عملکرد و میزان تولید برای کشاورزان بسیار مهم است، زودرس بودن برنج یکی دیگر از دغدغه‌های است که کشاورزان علاقمند هستند محصول تولیدی آنها این خاصیت را داشته باشد.

از سال 73 به بعد بحث افزایش عملکرد برنج همراه با کیفت عطر و طعم و پرمحصول بودن و از همه مهمتر دارای صرفه اقتصادی را در دستور کار قرار دادیم و موفق به تولید برنج با کیفت عملکرد هشت تن در هکتار را رونمایی کردیم.

وی با اعلام اینکه این محصول سال 96 در استان رونمایی شده است، افزود: این روزها خبر برداشت 13 تن در هکتار از نوع بذر روشن را در فضای مجازی شنیدیم.

پرفسور نعمت زاده با اعلام اینکه بنده هشت تن در هکتار را پیش بینی می‌کردم، افزود: بحث 13 تن در هکتار را از جانب بنده ننویسد ولی من این موضوع را لطف خداوندی می‌دانم.

وی اضافه کرد: با تولید این محصول به صورت قطع به یقین می‌توانیم در این محصول هم به خودکفایی برسیم و با توجه به علاقمندی کشورهای حاشیه خلیج فارس نسبت به مصرف برنج ایرانی این موضوع می‌تواند به صورت ویژه در دستور کار صادر کنندگان قرار گیرد.

پرفسور نعمت زاده از برنامه ریزی برای تولید بذر برنج با عملکرد بالاتر از رقم‌های اعلام شده خبر داد و گفت: البته بنده تا همین جا شکر گذار خدا هستم و بسیار خوشحالم که تلاش‌های 13 ساله بنده در مرکز تحقیقات طبرستان به ثمر رسیده است.

زمان انتشار: دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 80121

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۱ نظر
Mostafa mahdiyan
۰ مخالف          ۱ موافق
دوشنبه ۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۷:۲۴

واقعا پروفسور معجزه کرده و لطف را در حق کشاورزان شمالی تمام کرده من بسیار از ایشان و همکارانشان بسیار متشکرم این برنج حتی از لحاظ کیفیت تو زمین های ناحیه ما بهتر از طارم محلی بوده و فقط یک سری دلالان و دزدان شفاف بودن و زیباتر بودن دانه های این برنج را به دلیل اینکه نمی تونن توش شیرودی و ندا و بهنام ارزان قیمت قاطی کنند و سود بیشتری ببرند مانع ایجاد می کنند البته کشاورزان شمالی دیگه زرنگ شدن و با توجه با ضرر ده بودن طارم محلی همه به این طارم روشن که الحق و والانصاف روشن کننده ی امید به تولید و کسب و خودکفایی برنج کشور اقدام میکنند .

اشتراک گذاری مطالب