به‌دنبال بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین در کن خبرگزاری علم و فناوری - به‌دنبال بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین در کنار هواپیماهای با سرنشین هستیم
امیر نصیرزاده:

به‌دنبال بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین در کنار هواپیماهای با سرنشین هستیم

فرمانده نیروی هوایی ارتش با اشاره به برنامه‌های این نیرو برای ارتقا توان رزمی خود، گفت: در راستای ارتقای توان نهاجا، دو هدف بکارگیری سامانه‌های هوشمند در همه سطوح به ویژه مهمات و توسعه و بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین‌ها (پهپاد) در کنار هواپیماهای با سرنشین را پیگیری می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از ایسنا؛ امیر خلبان عزیز نصیرزاده فرمانده نیروی هوایی ارتش (نهاجا) صبح دوشنبه در مراسم اختتامیه جشنواره مالک اشتر این نیرو با تاکید بر اینکه هدف از اشراف این است که هر فرمانده‌ای بر یگان متبوعش تسلط داشته باشد و برای ادامه راه خود نقشه راه طراحی کند، اظهار کرد: در نیروی هوایی ارتش طی ۱۱ ماه گذشته تلاش کردیم در مسیری حرکت کنیم که بر اساس تاکیدات فرماندهی کل قوا به تربیت  نیروی انسانی با کیفیت توجه ویژه‌ای کنیم؛ چرا که نیروی انسانی با کیفیت می‌تواند خلاء کمبود تجهیزاتی و اعتباری را پر کند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش نیروی انسانی در نیروهای مسلح، خاطرنشان کرد: در جنگ خلیج فارس که همه می‌گفتند آمریکا بر آسمان عراق مسلط شده است، ۲۰۰ جنگنده عراقی پرواز کردند و در جای دیگری فرود آمدند؛ اگر تنها بیست فروند از این هواپیماها خلبانان ولایی داشتند، می‌توانستند ضربه محکمی به آمریکایی‌ها بزنند؛ اینجا اهمیت نیروی انسانی مشخص می شود. 

فرمانده نیروی هوایی ارتش افزود: در این راستا در بخش گزینش نیرو تغییراتی انجام دادیم و صرف فراخوان عمومی را کنار گذاشتیم و برای گزینش از ترکیبی از فراخوان عمومی و عضویابی را در دستور کار قرار دادیم.

خلبان نصیرزاده با بیان اینکه «در نهاجا بر لزوم قرار گرفتن تربیت در کنار آموزش تاکید داریم» خاطرنشان کرد: در بدنه نیروی هوایی ارتش به دنبال نهادینه سازی فرهنگ سازمانی آمیخته به آداب اسلامی هستیم؛ فرهنگ سازمانی مانند هوایی است که مجموعه تنفس می کند. کانون توجه ما این است که ذهنیت ها را در نهاجا تغییر دهیم و از تشریفات بپرهیزیم و صرفه جویی را در دستور کار خود قرار دهیم.

وی در ادامه شناسایی استعدادها و رشد آنها با تشکیل گروهی از نیروهای جوان، ولایتمداری و انقلابی (نجوا) از دیگر اولویت‌های نهاجا طی ۱۱ ماه اخیر عنوان کرد و گفت: مهارت افزایی، چند مهارتی و خلاقیت و نوآوری نیروی انسانی از جمله اقداماتی است که طی ماه های اخیر در نیروی هوایی ارتش مورد توجه و تاکید قرار گرفته است. همچنین  یک مدرسه مدیریت جهادی در دانشگاه شهید ستاری ایجاد کرده ایم تا کسانی که می خواهند درجه سرتیپی بگیرند، این دوره را بگذرانند.

فرمانده نیروی هوایی ارتش در پایان با اشاره به برنامه‌های این نیرو برای ارتقای توان رزمی خود خاطرنشان کرد: در راستای ارتقا توان نهاجا، دو هدف بکارگیری سامانه‌های هوشمند در همه سطوح به ویژه مهمات و توسعه و بکارگیری همزمان تجهیزات بدون سرنشین ها (پهپاد) در کنار هواپیماهای با سرنشین را پیگیری می‌کنیم.

در این مراسم از فرمانده‌های نمونه در حوزه‌های مختلف ستادی و عملیاتی نیروی هوایی ارتش تقدیر شد.

زمان انتشار: دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۱:۰۲

شناسه خبر: 80299

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب