رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی گفت؛

رشته علوم انسانی را با علاقه و معدل بالا انتخاب کردم

ملیکا دادخواه تیرانی که موفق به کسب رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی و ۷ منطقه ای این رشته شده است بابیان این که رشته علوم انسانی را با علاقه خیلی زیاد و با معدل بالا انتخاب کرده ام، اظهار داشت: رشته بی نظیری است اما طرح هدایت تحصیلی، بچه هایی که نمره و معدل پایین تری دارند را به این رشته هدایت می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، ملیکا دادخواه تیرانی که موفق به کسب رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی و ۷ منطقه ای این رشته شده است، با اشاره به این که رشته علوم انسانی را با علاقه خیلی زیاد و با معدل بالا انتخاب کرده ام، اظهار داشت: رشته بی نظیری است اما طرح هدایت تحصیلی،بچه هایی که نمره و معدل پایین تری دارند را به سمت علوم انسانی هدایت می کند.

 ملیکا دادخواه تیرانی در گفتگو با خبرنگار این خبرگزاری، اظهار داشت: متولد 26 شهریور 1380 است و در رشته علوم انسانی توانسته رتبه  10 کشوری و 7 منطقه ای را کسب کند.

وی با اشاره به این که همیشه درسم خوب بود و از نظر درسی وضعیت خوبی داشتم، تاکید کرد: با علاقه خودم رشته علوم انسانی را انتخاب کردم، اما از سال دهم و به دلیل علاقه زیادی که داشتم تمام درسها را در حد خیلی خوب روزانه 4 ساعت می خواندم و بطور جدی از تابستان سال یازدهم به دوازدهم شروع کردم برای کنکور بخوانم و نتایج خوبی بدست آوردم.

 

اگر برگردم عقب باز هم همین رشته را انتخاب می کنم

دادخوه تیرانی در پاسخ به این سوال که آیا از ابتدا به رشته علوم انسانی علاقه داشتی، گفت: بله علاقه خیلی زیادی داشتم و اگر برگردم عقب باز هم همین رشته را انتخاب خواهم کرد.

 

طرح هدایت تحصیلی بچه هایی، که نمره و معدل پایین ترند  دارند را به این رشته هدایت می کند

وی خاطرنشان کرد: رشته بی نظیری است که متاسفانه در کشور ما خیلی مغفول مانده و آنطور که شایسته است به این رشته بها داده نمی شود و متاسفانه طرح هدایت تحصیلی جوری است که بچه هایی که نمره و معدل پایین تری دارند را به سمت این رشته هدایت می کند، خب نتیجه آن را هم در سال های اخیر می بینیم که چقدر در حوزه علوم انسانی در کشورمان کمبود وجود دارد و بنظرم خیلی خوب است که این رشته آنطور که واقعا هست به بچه ها معرفی شود و بچه هایی که نمره و معدل خوب دارند وارد این رشته شوند و انشاالله بتوانند تغییر خیلی خوبی در رشته علوم انسانی که از نیازهای اساسی کشور است بوجود آورند.

رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی در ادامه و در پاسخ به این سوال که چه چیزی به شما کمک کرد رشته مورد علاقه خود را با اطمینان انتخاب کنید، اظهار داشت : از بچگی از زمانی که در مدرسه درس ادبیات و علوم اجتماعی داشتیم من خیلی علاقمند بودم حس می کردم که بیشتر از بقیه درسها این درسها را دوست دارم و خوب در راهنمایی بخاطر این که در مدرسه ای که درس می خواندم علوم تجربی دارای سه شاخه جداگانه بود و ما کلاس فیزیک و شیمی و زیست داشتیم و آنجا بود که مطمئن شدم که علاقه واقعی من رشته علوم انسانی است وباید این رشته را بخوانم و خیلی خوشحالم که با معدل خیلی خوبی که داشتم رشته علوم انسانی را انتخاب کردم  همه شاخه ها علوم انسانی همیشه برای من جذابیت دارد و توانستم این را نشان دهم و خیلی خوشحال هستم.

 

غیر از علاقه زیادی که داشتنید چه کسانی به شما کمک کردند 

وی در پاسخ به این سوال، اظهار داشت: مسلما اول از همه لطف خداوند شامل حالم شده و خانواده ام خیلی کمکم کردند سعی کردند آرامش فکری من را فراهم کنند هیچ وقت تحت فشارم نگذاشتند مدرسه مان هم معلمان خیلی خوبی داشت واقعا از تک تک آنها ممنونم از خانم کریمی می خوام تشکر کنم که در طول یکسال مشاور پشتیبانم بودند.  

وی در پاسخ به این سوال که آیا شما از کلاسهای موسسات کنکور استفاده کردید، تصریح کرد: در هیچ کلاسی شرکت نمی کردم فقط در آزمونهای آزمایشی کنکور شرکت می کردم، همچنین کتابهای کمک درسی هم استفاده می کردم.

 

چه رشته و دانشگاهی انتخاب می کنید؟

 رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی در پاسخ به این سوال، گفت: همانطور که گفتم به بیشتر شاخه های علوم انسانی علاقمندم اما به هرحال باید یکی از آنها را انتخاب کنم تصمیم قطعی نگرفتم و خوب همانطور که خیلی از رتبه های برتر دوست دارند من هم دوست دارم در یکی از دانشگاههای خوب تهران درس بخوانم.

 

امتحانات کنکورامسال در چه سطحی بود و توصیه شما برای کسانی که سال آینده در کنکورشرکت می کنند چیست؟

وی در پاسخ به این سوال بیان داشت: اگر کنکور امسال را بخواهم با کنکور سالهای قبل که در دوران جمع بندی حل کردم مقایسه کنم بنظرم می توانست خیلی بهتر از این باشد یعنی جوری که شایستگی بچه ها بیشتر مشخص شود کسانی که تلاش کردند بهتر نتیجه زحمات خود را ببیند.

دادخواه تیرانی گفت: توصیه ام به بچه های سالهای بعد این است که از فرصت تابستان شان حتما استفاده کنند اگر در درسهای سال های دهم و یازدهم اشکالی دارند برطرف کنند و اگر می خواهند رتبه برترشوند درسهای سال دوازدهم را هم با قدرت بخوانند و پیش بروند.

ملیکا دادخواه تیرانی که رتبه دهم گروه آزمایشی علوم انسانی کنکور 1398 را کسب کرده است، پدری مهندس، مادری پزشک و برادری دارد که دانشجوی دندانپزشکی است، گفت: بر خود لازم می دانم از خانواده ام و معلمان مدرسه فرزانگان امین 2 تشکر کنم.

انتهای پیام/ معصومه صادقی

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰:۰۰

شناسه خبر: 80330

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب