دارنده مدال طلای علمی ریاضی سال ۹۷ در گفت و گو با علم وفناوری :

پای کار انقلاب هستیم و پشت کشورمان را خالی نمی‌کنیم/لبخند رضایت رهبر انقلاب اسلامی ارزشمندترین هدیه برای بنده است

دارنده مدال طلای علمی ریاضی در سال ۹۷، گفت: به رهبر انقلاب اسلامی ایران اطمینان خاطر می‌دهم که همیشه پشت سر ایشان حرکت می‌کنیم و لبخند رضایت ایشان برایم با ارزش‌ترین هدیه است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری ؛ حسین باقری در رشته ریاضی سال 96 و 97 موفق به کسب مدال برنز و طلای کشوری شده است.

وی در پاسخ به این سؤوال که چرا مدال خودتان را تقدیم رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران کرده‌اید، پاسخ داد: از اول هدف گذاری کردم که مدال خودم را تقدیم ایشان کنم.

دارنده مدال طلای المپیاد کشوری رشته ریاضی سال 97 تصریح کرد: رهبر انقلاب اسلامی ایران پدر معنوی جهان اسلام هستند.

وی با اعلام اینکه با این اقدام می‌خواهم حتی برای یک لحظه‌ هم شده خنده بر لبان ایشان نقش ببندد که مسبب‌ش بنده بودم، افزود: همین افتخار برای بنده کافی است.

این نخبه ملی خاطر نشان کرد: بنده از قبل هدف گذاری کردم و از این موضوع بسیار خرسندم.

باقری در ارتباط با توانمندی‌های علمی کشور، گفت: کشور ما به لحاظ علمی رو به پیشرفت است، زیرساخت‌های کشور به از نظر نیروی انسانی بسیار قوی و کارآمد است اما به لحاظ فیزیکی و حمایت‌ها از نخبگان با چالش‌های مواجه هستیم.

وی در پاسخ به این سؤوال که برخی از نخبگان فکر می‌کنند که به لحاظ پیشرفت‌های علمی بسیاری از کشورهای غربی مدینه فاضله هستند،افزود: بدون سند و مدرک امکان اظهار نظر در این ارتباط وجود ندارد، کافی است شما میزان پیشرفت‌های علمی کشور در سال‌های اخیر  را مقایسه کنید متوجه می‌شوید که میزان پیشرفت‌های علمی ما بسیار زیاده بوده است.

وی در پاسخ به این سؤوال که آیا به فکر مهاجرت هستید، گفت: نه چندان رغبتی ندارم، ممکن است به صورت مقطعی یا در همایش‌های علمی و سمینارها شرکت کنم.

باقری در ارتباط با اقدامات علمی مسؤولان اجرایی کشور، افزود: حمایت‌ها چندان مناسب نیست، تنها برای اعزام به مسابقات جهانی آموزش‌های ما  به دلیل هدف گذاری در کسب مدال‌های رنگارنگ علمی رایگان انجام می‌شود.

وی با اعلام اینکه ای کاش فرصت دست می‌داد تا بتوانم با رهبر انقلاب اسلامی ایران صحبت کنم و به ایشان اطمینان خاطر می‌دادم که ما پای کار انقلاب اسلامی ایران هستیم و پشت ایشان را خالی نمی‌کنیم.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۶:۳۶

شناسه خبر: 80346

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب