این دختر نوجوان احتمالا اولین کسی خواهد بود که به مریخ می‌رود+عکس

خیالات کودکانه آلیسا کارسون اکنون پس از سال‌ها پرسشگری در مورد فضا و سفرهای فضایی او منجر شده بیشترین شانس را برای سفر به مریخ داشته باشد. او در سن ۱۶ سالگی به جوان‌ترین فردی تبدیل شد که از «آکادمی فضایی پیشرفته» فارغ‌التحصیل می‌شود. او همچنین نخستین کسی است که هر هفت کمپ فضایی ناسا را انجام داده است.

در این نوشتار با «آلیسا کارسون» فضانورد جوان ۱۸ ساله‌ای آشنا خواهیم شد که بخت بسیار زیادی برای انتخاب به عنوان نخستین فضانورد مریخی داشت. او که می‌گوید هنگامی که تنها ۳ ساله بوده فضانورد شدن را انتخاب کرده، با تمام توانایی هایش هنوز فضانوردی حرفه‌ای انجام نداده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نکست‌وب، کارسون به زودی می‌تواند اولین انسانی باشد که بر روی سطح سیاره سرخ قدم می‌گذارد. سفری که شاید هیچگونه بازگشتی به مریخ را در پی نداشته باشد. کمپانی‌های خصوصی مانند اسپیس‌ایکس و بلواوریجین برای دستیابی به این هدف با ناسا همکاری می‌کنند. برای قدم اول آنها در نظر دارند تا پایان سال ۲۰۲۳ طی ماموریت «آرتمیس» به کره ماه سفر کنند. 

با اولین کسی که به مریخ می‌رود آشنا شوید!

آلیسای ۱۸ ساله به وبسایت نکست‌وب می‌گوید: «عشق و علاقه من به فضانوردی به کودکی‌ام و تماشای کارتون The Backyardigans باز می‌گردد. در یکی از اپیزود‌های این انیمیشن چند دوست در حیات پشتی خانه‌شان به یک ماجراجویی خیالی می‌روند که در نهایت آنها را به مریخ می‌رساند. برای چندین سال پوستر آن اپیزود بر دیوار اتاق من نصب شده بود.»

خیالات کودکانه او اکنون پس از سال‌ها پرسشگری در مورد فضا و سفرهای فضایی او منجر شده بیشترین شانس را برای سفر به مریخ داشته باشد. او در سن ۱۶ سالگی به جوان‌ترین  فردی تبدیل شد که از «آکادمی فضایی پیشرفته» فارغ‌التحصیل می‌شود. او همچنین نخستین کسی است که هر هفت کمپ فضایی ناسا را انجام داده است.

او که هنوز گواهینامه رانندگی خود را دریافت نکرده است، برای انجام تحقیقات مداری و کاوش در فضا مجوزهای لازم را دارد. وی در اینباره می‌گوید: «از نظر فنی، من این اجازه را دارم که به فضا بروم و اینکه چنین سخنانی را، به ویژه در دوران نوجوانی، می‌توانم بر زبان بیاورم، احساس شگفت‌انگیزی است.»

البته هنوز هیچ برنامه مشخصی از سوی هیچ سازمان فضایی برای ارسال انسان به مریخ رسما اعلام نشده است. جدیدترین برنامه فضایی که در پیش رو قرار دارد، «آرتمیس» متعلق به ناسا، است که درصدد است تا سال ۲۰۲۴ مجددا انسان‌ها را به کره ماه بازگرداند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۳:۳۱

شناسه خبر: 80406

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب