رزمایش بزرگ ارتش در جنوب کشور برگزارمی شود/ نیروها خبرگزاری علم و فناوری - رزمایش بزرگ ارتش در جنوب کشور برگزارمی شود/ نیروهای مسلح پیشرو در اقتدار نظامی واسلامی
فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی امامت:

رزمایش بزرگ ارتش در جنوب کشور برگزارمی شود/ نیروهای مسلح پیشرو در اقتدار نظامی واسلامی

​فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی امامت در جمع خبرنگاران گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است که ضمن اقتدار اسلامی، در بحث اقتدار نظامی و تسلط هم پیشرو باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از هرمزگان، امیردریادار ستاد مجتبی محمدی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران همواره با شعار صلح و دوستی سعی کرده در منطقه خلیج فارس،دریای عمان و غرب آسیا شرایط امنی را ایجاد کرده و عدم نیاز خود و منطقه را از نیروهای غربی و بیگانه همواره اعلام کرده است.

وی با اشاره به اینکه شعار صلح و‌دوستی و توانمندی مان را به ‌جهانیان ارسال کردیم، افزود: برنامه رژه ملی به مناسبت هفته‌ی دفاع مقدس از ۳۱شهریورماه در تهران و بندرعباس اجرا خواهد شد که علت انتخاب بندرعباس به دلیل استقرار تجهیزات نیروی دریایی در این استان می باشد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی امامت همچنین با تاکید بر اینکه نیروهای ارتش جمهوری اسلامی ایران همیشه با اقتدار برای جلوگیری از هر نوع تجاوز فعالیت کرده‌اند ،ابراز داشت: سیاست جمهوری اسلامی ایران در راستای جنگ با کشوری دیگر نیست و خط مشی استفاده از تمامی ظرفیت‌های نظامی کشور برای دفاع از خود است .

امیردریادار ستاد مجتبی محمدی به رزمایش بین المللی با کشورهای اقیانوس هند در اوایل دی ماه سال جاری اشاره کردو بیان داشت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش کرده است که ضمن اقتدار اسلامی، در بحث اقتدار نظامی و تسلط هم پیشرو باشد، این رزمایش در بندرعباس تحت عنوان کشورهای تحت آیونز برگزار می شود و رئیس دبیرخانه آیونز به مدت دو سال امیر خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش است.

به گفته وی، اگر جمهوری اسلامی نیروی دریایی ،ارتش، سپاه و دیگر نیروهای نظامی خود را تقویت می کند، طبق سیاست های دفاعی می باشد.

فرمانده منطقه یکم نیروی دریایی امامت همچنین به مسابقات بین‌المللی غواصی ارتش‌های جهان در جزیره کیش اشاره کرد و افزود :این مسابقات که هم اکنون در حال برگزاری است با محوریت کشور روسیه دو سال در ایران برگزار می‌شود.

امیردریادار ستاد مجتبی محمدی خاطرنشان ساخت: برنامه‌ای برای برگزاری رزمایش مشترکی با روسیه داریم که تاریخ و جزئیات آن هنوز مشخص نشده است.

وی با بیان اینکه در دی‌ماه رزمایش بزرگ ارتش در جنوب کشور برگزار می شود، تصریح کرد: این رزمایش با شرکت نیروهای مختلف ارتش در سواحل مکران و دریای عمان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام /

زمان انتشار: دوشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۰:۱۳:۰۰

شناسه خبر: 80446

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب