ضرورت کاهش تغذیه با شیر مادر در طول شب

عضو هیئت علمی و دندانپزشک متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی گفت: پس از یک سالگی کاهش دفعات تغذیه با شیر مادر در طول شب به منظور کاهش پوسیدگی های دندانی ضروری است

 به گزارش خبرگزاری علم وفناوری، عضو هیئت علمی و دندانپزشک متخصص کودکان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی با اعلام این مطلب گفت: شیر خوردن شبانه کودک شیر مادر یا شیر خشک پس از یک سالگی است که ابتلا و پوسیدگی‌های دندان را افزایش می دهد.

 

سیما چنگیز افزود: ما در آن باید بعد از ۷ ماهگی میزان تغذیه کودک در طول شب را کاهش دهند و تا یک سالگی آن را به حداقل برسانند.

 

وی تصریح کرد: با توجه به آن که الگوهای تغذیه از همان سنین کودکی شکل می گیرد بنابراین استفاده از مواد پوسیدگی زا نظیر شکل ات بیسکویت انواع کلوچه ها و آبمیوه‌های صنعتی برای کودکان باید محدود شود وی تاکید کرد مواد شیرین را به عنوان میانده در برنامه غذایی کودکان گنجانده شود زیرا دهان را اسیدی و میکروب‌ها را فعال می کند.

 

وی اظهار داشت مواد غذایی نظیر لبنیات سبزیجات تنقلاتی نظیر و به ویژه بادام زمینی در مقایسه با مواد غذایی حاوی کربوهیدرات پوسیدگی زا نیستند و بهتر است به عنوان میان وعده در برنامه غذایی کودکان گنجانده شوند

زمان انتشار: سه شنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۹:۴۹

شناسه خبر: 80494

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب