عصرارتباطات قدرت در دست کسانی است که رسانه دارند/ج خبرگزاری علم و فناوری - عصرارتباطات قدرت در دست کسانی است که رسانه دارند/جذب فارغ التحصیلان علمی کاربردی در بازار کار
رییس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان هرمزگان در نشست خبری خبر داد

عصرارتباطات قدرت در دست کسانی است که رسانه دارند/جذب فارغ التحصیلان علمی کاربردی در بازار کار

رییس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان اظهارداشت: در دوره ارتباطات قدرت در دست رسانه هاست و نمی توان منکر آن شد.

 

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری از هرمزگان؛ محمد جاودان رییس دانشگاه علمی‌کاربردی هرمزگان عصر امروز در بندرعباس گفت:در عصر ارتباطات بر خلاف دوره های دیگر قدرت کنترل افکار عمومی در دست کسانی است که رسانه در اختیار دارند.

وی افزود: در عصر جدید اصحاب رسانه نقش بسیار مهمی بر افکار و روحیات مردم دارند.

جاودان با اشاره به اینکه مراکز دانشگاهی علمی کاربردی از سال ۸۲ راه اندازی شدند، خاطرنشان کرد: ۲۹ مرکز دانشگاهی علمی کاربردی در هرمزگان شکل گرفت که ۹ مرکز پس از تامین نیروی مورد نیازشان، به صورت خودخواسته با عدم تقاضای پذیرش دانشجو از گردونه خارج شدند.

جاودان تاکید کرد: اصحاب رسانه این قدرت را دارند که روش زندگی و احساسات مردم را به سمتی که مایل هستند سوق دهند، تا به حال هیچ‌کدام از خبرنگاران از من نپرسیده‌اند که دانشگاه علمی‌کاربردی فرهنگ و ارشاد چه شد و برای چه به وجود آمده بود؟

رییس دانشگاه علمی کاربردی هرمزگان گفت:چندین بار با نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی در رابطه با این دانشگاه صحبت کردم اما نتوانستیم این مرکز را احیا کنیم.

وی بیان داشت: در وزارت علوم بخشی به عنوان نظارت و ارزیابی درونی وجود دارد که به معنی نظارت خود مرکز بر کار افراد است وفلسفه‌ی دانشگاه‌های علمی کاربردی بر اساس کار عملی است و آموزش از راه دور در این مراکز معنایی ندارد.

جاودان بیان داشت: سه مرکز علمی کاربردی در استان هرمزگان آموزش عملی نداشتند و به همین دلیل یک مرکز بسته شد،مرکز دوم با رعایت قوانین به کار خود ادامه داد و مرکز سوم از پذیر دانشجو منع شده است، از امروز پذیرش دانشجو در دانشگاه‌های علمی‌کاربردی در مقاطع مختلف آغاز شده است و تا هشتم شهریور ماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۶:۳۴

شناسه خبر: 80603

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب