آقای بیل گراس ۵ دلیل اصلی برای موفقیت استارتاپ ها خبرگزاری علم و فناوری - مهمترین عامل اصلی در موفقیت یک استارتاپ زمانبندی مناسب است
مهمترین عوامل موفقیت استارتاپ ها

مهمترین عامل اصلی در موفقیت یک استارتاپ زمانبندی مناسب است

 

آقای بیل گراس عوامل مهمی که باعث می شود یک استارتاپ به موفقیت برسد را بررسی کرده و می گوید پنج عامل مهم  در پیروزی استارتاپ ها نقش موثرتری دارند .

 

آقای بیل گراس بنیان گذار شرکت های نوپای زیادی بوده و در این سخنرانی از تجربیات خود و اطلاعات جمع آوری شده از صدها کمپانی موفق و شکست خورده صحبت می کند. او استارتاپ ها را  بر اساس پنج عامل کلیدی بررسی و تحلیل کرده و تاثیر و اهمیت هر عوامل در پیروزی استارتاپ ها را بیان می کند.
به عقیده ایشان موسسات  استارتاپ ها از بهترین اشکال در تبدیل جهان به مکانی بهتر هستند. اگر گروهی از ادمها را با انگیزه برابر در نظر بگیریم و در یک استارتاپ سازماندهی شان کنیم قادر به باز کردن قفل از پتانسیل بشر بطریقی خواهیم بود که قبلا ممکن نبوده. آنها را وادار می کنید به دستیابی به چیزهای غیر ممکن.
اما اگر موسسات استارتاپ آنقدر عالی هستند، چرا بعضی از آنها ناموفقند ؟؟!!!!!!!
این چیزی بود که آقای بیل گراس در پی آن بود
ایشان خواست که مهمترین عوامل در موفقیت استارتاپ ها را پیدا کند. و این تحقیق هم کاملا به صورت سیستماتیک انجام شده است. تا از غرایز و احتمالا تصورات غلط از بسیاری از کمپانی هایی که در طول سالها آقای بیل گراس بر آن نظارت کرده بود خودداری کند.
ایشان در 20سال اخیر بیش از 100 کمپانی را شروع کرده است و استارت کار ایشان برمیگرد به دوران کودکی که از همان اوایل خلاق بوده است.
آقای بیل گراس در طی تحقیقات خود دلایل موفقیت استارتاپ ها را در 5 مورد بیان می کند
مورد اول – زمانبندی، زمانبندی 42% در تفاوت بین موفقیت و عدم موفقیت نقش دارد
مورد دوم- تیم و مدیریت اجرای در ردیف دوم قرار دارند
مورد سوم- ایده، تشخیص پذیری ایده ، منحصر به فرد بودن ایده، در رده سوم قرار دارند این بدان معنا نیست که ایده اهمیت ندارد اما واقعا ایده مهمترین چیز نبود
مورد چهارم – الگوی تجاری
مورد پنجم – تامین سرمایه
 

پس خلاصه آنچه میگم این که اجرا قطعا خیلی اهمیت دارد. ایده از اهمیت بالایی برخوردار است. اما اهمیت زمانبندی حتی آز آنهم بیشتر است. و بهترین روش برای ارزیابی واقعی زمانبندی این است که واقعا ببینیم آیا مشتریها واقعا آماده آنچه به آنها پیشنهاد می‌کنید هستند. و این که اقعا درباره‌اش صادق و روراست باشیم نه این که درباره نتایجی که می‌بینیم در انکار بسر بریم چون اگر چیزی را دارید که عاشق آن هستید و درصدد رو به جلو بردنش هستید باید درباره عامل زمانبندی بسیار بسیار صادق باشید.

همانطور که قبلا گفتم، فکر میکنم استارت آپ‌ها توانایی تغییر جهان و تبدیل آن به مکانی بهتر را دارند. امیدوارم برخی از این نقطه نظرات بتوانند به شما در کسب نرخ نسبتا بالاتری از موفقیت کمک کنند و در نتیجه ارائه کننده چیز بهتری به دنیا باشید که در غیراینصورت میسر نمی‌شد.

 
 
 

 

زمان انتشار: دوشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰:۲۱

شناسه خبر: 80611

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب