کاراته از هنرجویان انسان هایی محکم و بااراده می سا خبرگزاری علم و فناوری - کاراته از هنرجویان انسان هایی محکم و بااراده می سازد/ تقویت سیستم قلبی و عروقی با انجام ورزش های رزمی
رئیس کیوکوشین WBKL کاراته ایران:

کاراته از هنرجویان انسان هایی محکم و بااراده می سازد/ تقویت سیستم قلبی و عروقی با انجام ورزش های رزمی

ورزشکار خوزستانی با اشاره به این نکته که کیوکوشین WBKL کاراته از هنرجویان انسان هایی محکم و بااراده و شهروندانی قانون مدار می سازد، تاکید کرد: کاراته علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمی و جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت و بهداشت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی دارد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، مدتی که سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته در جهان تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

چند روزی هم است که سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران فعالیت خود را آغاز کرده و در برخی از استان ها و شهرستان های کشور فعال شده است.

این سازمان توسط توسط طالب علوانی ورزشکار خوزستانی در ایران راه اندازی شد و هم اکنون نماینده رسمی سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته است.

راه اندازی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران

به منظور آشنایی بیشتر با سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته و تاثیر آن بر روی روح و جسم ورزشکاران به سراغ طالب علوانی رفتیم و گفت و گویی را با وی انجام دادیم.

طالب علوانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری در استان خوزستان با تبریک ایام دهه ولایت اظهار کرد: سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته ژاپن، توسط کانچو موتومورا و دارنده کمربند مشکی دان 9 کیوکوشین کاراته و یکی از شاگردان سوسای اویاما(بنیانگذار کیوکوشین در جهان) می باشند.

وی در ادامه به معرفی کانچو موتومورا پرداخت و بیان کرد: وی برنده مسابقات سراسری چهارنفر مرد برتر کیوکوشین 1986 و نفر اول مسابقات سراسری کیک بوکسینگ ژاپن است.

رئیس سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران اضافه کرد: همچنین موتومورا نفر اول مسابقات جهانی کیک بوکسینگ 1988 است که کیوکوشین WBKL را در کشور ژاپن شهر توکیو (راه اندازی کرد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به راه اندازی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران اشاره کرد و گفت: با عنایت به لطف پروردگار، نمایندگی کیوکوشین WBKL کاراته ژاپن در ایران به ریاست اینجانب طالب علوانی در مورخه چهارم مرداد ماه امسال راه اندازی شد.

فعالیت کیوکوشین WBKL کاراته در تمامی رده های سنی

 علوانی خاطرنشان کرد: اینجانب به عنوان نماینده رسمی جهانی کیوکوشین WBKL کاراته ژاپن شناخته شده ام و از همان تاریخ فعالیت خود را آغاز کرده ام و در حال حاضر مرکزیت کیوکوشین WBKL کاراته  در ایران، استان خوزستان و شهرستان اهواز است.

وی در ادامه تصریح کرد: در حال حاضر بعد از چند روز از فعالیت کیوکوشین WBKL  در ایران، به استان های آذربایجان شرقی، گیلان و خوزستان نمایندگی اعطاء شده است و در شهرهای اهواز، شوش دانیال، عبدالخان، شاوور، ایذه، سوسنگرد نیز کار آغاز شد.

رئیس سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران درباره تفاوت این سبک با سبک های دیگر این ورزش نیز عنوان کرد: سبک های کیوکوشین از لحاظ فنی هیچ فرقی با هم ندارند، و فقط در مدیریت و سازمان ها با هم متتفاوت هستند، فرق زیادی بین سبک های کاراته وجود ندارد و فقط در روش های تمرین کردن اختلافاتی با هم دارند و چیزی به نام سبک برتر و بهتر وجود ندارد و هر سبک دارای فلسفه خود و برای خود است.

وی در پاسخ به این سوال که  کوکوشین WBKL  کاراته ایران در چه رده ای فعالیت می کند، عنوان کرد: تمام رده های سنی در دو بخش آقایان و بانوان می توانند وارد این سبک شوند و به فعالیت بپردازند.

گسترش کیوکوشین WBKL کاراته در سطح ایران

علوانی اضافه کرد: همچنین مسابقات کوکوشین WBKL  کاراته ایران در تمام رده های سنی نونهالان، نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برگزار می شود.

وی بیان کرد: مسابقات جهانی کوکوشین WBKL کاراته جهان هر ساله در به میزبانی کشور ژاپن برگزار می شود.

این ورزشکار خوزستانی درباره برنامه های کوکوشین WBKL کاراته ایران گفت: هدف مهمی که کیوکوشین کاراته ایران دارد این است که در روزهای آینده و با کمک مسئولین محترم اداره ورزش و جوانان استان و هیئت های رزمی استان خوزستان بتوانیم کیوکوشین WBKL  کاراته ایران را تحت پوشش یکی از فدراسیون های محترم ورزشی جمهوری اسلامی ایران قرار دهیم.

وی در همین ارتباط توضیح داد: برنامه داریم با این کار فعالیت گسترده خود را در جهت بسط و گسترش کیوکوشین WBKL کاراته در سطح ایران توسعه دهیم که مهمترین برنامه هایی که در تقویم ورزشی خود داریم، برگزاری استاژهای فنی، برگزاری دوره های داوری، مربیگری و برگزاری آزمون و ارتقاء درجه هنرجویان، برگزاری و شرکت در مسابقات داخلی و بین المللی و شرکت هنرجویان در مراسمات و  برنامه های گوناگون است.

تواضع و نظم پذیری مهمترین تاثیر کاراته در جامعه

علوانی با اشاره به تاثیر کیوکوشین کاراته بر جسم هنرجویان و ورزشکاران این رشته خاطرنشان کرد: به طور کلی ورزش نقش مهمی در پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها، همچون بیماری های کلیوی، بیماری های ریوی، بیماری های عفونی، بیماری های عصبی، دردها و سکته های قلبی و مغزی، بیماری چربی خون، ضعف های عضلانی، کمر درد و التهاب مفاصل دارد.

رئیس سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران تصریح کرد: ورزش کاراته و سایر ورزش های رزمی، سیستم قلبی و عروقی فرد را تقویت کرده و قلب و ریه ها را وا می دارد که به طور موثر و کارآمد عمل کنند.

وی بیان کرد: همچنین مشاهدات علمی نشان دهنده این واقعیت است که افرادی که شغل آنها با فعالیت جسمی روزانه همراه است، کمتر به سکته قلبی دچار می شوند، پس فعالیت ورزشی باعث بهبودی سطح تناسب فیزیکی بدن می شود.

علوانی یادآور شد: تناسب فیزیکی می تواند بیماری و معلولیت ناشی از بیماری قلبی و عروقی، دیابت و چاقی و یا فشارخون را به تاخیر اندازد، کاهش دهد و یا از آن جلوگیری کند به طور کلی ورزش منظم در افزایش کیفیت زندگی مهمی دارد.

وی در پاسخ به سوال دیگری درباره تاثیر کیوکوشین WBKL کاراته بر روح و روان ورزشکاران عنوان کرد: مهمترین تاثیر کاراته در جامعه، ایجاد روح احترام و تواضع و نظم پذیری است، همچنین از هر چیز مهمتر مبارزه تا آخرین توان برای رسیدن به هدف و موفقیت خواهد بود.

پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی

این ورزشکار خوزستانی با اشاره به این نکته که کیوکوشین WBKL کاراته از هنرجویان انسان هایی محکم و بااراده و شهروندانی قانون مدار می سازد، تاکید کرد: کاراته علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمی و جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت و بهداشت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی دارد.

رئیس سازمان جهانی کیوکوشین WBKL کاراته در ایران اظهار کرد: به طور کلی ورزش از اضطراب و افسردگی می کاهد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد.

وی در بخش پایانی سخنان خود گفت: همچنین کاراته، افراد را به هم نزدیک می کند و راه ها و فرصت های بسیاری را برای ماهر شدن در اجتماع فراهم می آورد و به طور کلی یک فرآیند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی فرد ایجاد می کند.

علوانی در پایان خاطرنشان کرد: تمرین کاراته  به ویژه کیوکوشین WBKL کاراته بر سلامت و آمادگی جسمانی، تعادل و ثبات هیجانی، تامین نیازهای دوستی، احساس امنیت و تقویت گروهی و موارد دیگر تاثیر فراوانی دارد.

انتهای پیام/  

         

         

زمان انتشار: شنبه ۲ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 80673

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب