کشت جلبک‌ توسط روستائیان در مناطق ساحلی /خلیج فارس خبرگزاری علم و فناوری - کشت جلبک‌ توسط روستائیان در مناطق ساحلی /خلیج فارس منبع بزرگ درآمد برای مردم استان بوشهر
مدیر کارگروه اقتصاد کرانه و دریا مرکز رشد شهید ماهینی؛

کشت جلبک‌ توسط روستائیان در مناطق ساحلی /خلیج فارس منبع بزرگ درآمد برای مردم استان بوشهر

نشست کارگروه اقتصاد کرانه و دریا در مرکز رشد شهید ماهینی با حضور جانشین سازمان جهاد علمی و فناوری سپاه امام صادق(ع) و اعضای این کارگروه جهت بررسی فعالیت‌های انجام شده در این کارگروه برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ نشست کارگروه اقتصاد کرانه و دریا در مرکز رشد شهید ماهینی با حضور جانشین سازمان جهاد علمی و فناوری سپاه امام صادق(ع) و اعضای این کارگروه جهت بررسی فعالیت‌های انجام شده در این کارگروه برگزار گردید.

دکتر فاطمه نامجو، مدیر کارگروه اقتصاد کرانه و دریا مرکز رشد شهید ماهینی در ابتدای نشست گفت: با توجه به ظرفیت استان بوشهر به دلیل همجواری با خلیج فارس در بحث ذخائر دریایی و شیلاتی و ضرورت حمایت از این بخش در جهت ایجاد اشتغال و سهم آن در تولید ملی این کارگروه شکل گرفته تا بتوانیم در مدیریت کلان در استان در زمینه دریا و منابع آن قدمی برداریم.

وی افزود: در دانشگاه آزاد اسلامی واحد دلوار نیز رشته‌هایی تحت عنوان اقتصاد کرانه و دریادر مقطع کارشناسی نیز مجوز گرفته است که پس از تعیین محتوای دروس در آینده‌ای نزدیک اقدام به جذب دانشجو می‌نماید.

نامجو با بیان اهداف این کارگروه اظهار داشت: از جمله اهداف این کارگروه می‌توان به مواردی همچون، آموزش کوتاه مدت در رشته‌های مختلف مرتبط و درآمدزا از دریا، ایجاد اشتغال و ورود سریع به بازار کار، حمایت از ابتکارات و اختراعات مرتبط با دریا، پیاده‌سازی و آموزش کامل پرورش میگو به روش فوق متراکم، کشت انواع جلبک‌ها توسط روستائیان در مناطق ساحلی و ایجاد اشتغال اشاره کرد.

وی تصریح کرد: باید از توانمندی‌های سایر موسسات و شرکت‌ها برای ایجاد سیاست کلان در مجموعه در دوره‌های آموزشی و نهایتا اشتغال‌زایی و جلوگیری از موازی‌کاری در زمینه‌های مختلف  استفاده گردد.

 

انتهای پیام/حسینی مفرد

 

زمان انتشار: جمعه ۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۷:۰۰

شناسه خبر: 80679

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب