تکنولوژی عامل‌ مشکلات روانی نوجوانان نیست خبرگزاری علم و فناوری - تکنولوژی عامل‌ مشکلات روانی نوجوانان نیست
دانشگاه کالیفرنیا اعلام کرد:

تکنولوژی عامل‌ مشکلات روانی نوجوانان نیست

در تحقیقی بر روی ۴۰۰ نفر اطلاعات کمی راجع به ارتباط مشکلات روانی و زمان استفاده از نکنولوژی پیدا شد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از رسانه ساینس دیلی؛ مقدار زمان صرف شده در دنیای دیجیتال توسط نوجوانان آنقدر ها هم بد نیست. گروه نوجوانان را مورد بررسی قرار دارد تا به تاثیر تکنولوژی بر سلامت روانی نوجوانان پی ببرد.

این تحقیق توسط کندیس اودگرز ( Candice Odgers) پروفسور فیزیولوژی دانشگاه کالیفرنیا، مایکلین جنسن (Michaeline Jensen) دستیار پروفسور فیزیولوژی دانشگاه کارولینا، مادلین جورج (Madeleine George) محقق فوق دکتری دانشگاه پورد و مایکل راسل ( Michael Russell) پروفسور رفتار شناسی دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا انجام شد و ارتباط کمی بین استفاده روزانه از اینترنت و بیماری های روانی یافت.

پروفسور اودگرز گفت: شاید زمان آن رسیده که بزرگسالان در مورد بد بودن تلفن های هوشمند و فضای مجازی برای نوجوانان بحث نکنند و در عوض راهی پیدا کنند که چه واقعی و چه مجازی آن ها را حمایت کنند.

جنسن افزود: برخلاف باور عموم که تلفن های هوشمند و فضای مجازی به سلامت روان نوجوانان آسیب میزند، ما سند و مدرکی در این باره نیافتیم.

این‌تحقیق شامل بیش از ۲۰۰۰ کودک بود و گروه بررسی کاملی بر استفاده از تلفن ۴۰۰ نوجوان انجام دادند. شرکت کنندگان بین ۱۰ و ۱۵ سال سن داشتند و تمام سطوح اجتماعی و اقتصادی و نژادی در مدارس کارولینای شمالی بودند.

محققان احوال و علائم اختلالات روانی در نوجوانان را روزی سه بار بررسی می کردند و هر شب گزارش استفاده از اینترنت را دریافت می کردند. آن ها به میزان استفاده شدید از فضای مجازی و استفاده هدفمند در روز ها را مقایسه و بررسی کردند و هیچ نشانه ای از بروز و یا تشدید مشکلات روانی نیافتند.

اساساً در این تحقیق نتایج برخلاف آن چیزی بودند که انتظار می رفت، برای مثال؛ نوجوانانی که پیام های بیشتری به دوستان خود ارسال کردند نسبت به آن دسته ای که اهل پیام دادن نبودند، احساس بهتری داشتند و کم تر افسرده بودند.

مترجم: میلاد نیک نژاد 
انتهای پیام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 80794

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب