مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی دانشگاه پیام نور شیراز:

بسیج دانشجویی باید متن برنامه در نهاد علم باشد

علیرضا نیک جو در حاشیه مراسم تکریم و معارفه مسئول حوزه بسیج دانشجویی شهید شاهچراغی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز گفت بسیج دانشجویی باید از فوق‌برنامه بودن خارج شود قرار نیست بسیج دانشجویی مثل خیلی از فعالیت های فرهنگی که در دانشگاه صورت می گیرد؛ فوق برنامه باشد، بسیج دانشجویی باید متن برنامه در نهاد علم باشد، متن برنامه در نهاد علم یعنی باید دانشجویی عمل کند و بلکه فراتر از آن، آمیخته با ایمان باشد و ما به حکمت بنیان از آن یاد می کنیم دانشی که تکمیل شده با علم الهی باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛‌ آیین تکریم و معارفه مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز با حضور جمعی از مسئولین دانشگاهی و سپاه فجر از جمله،دکتر صیف ریاست دانشگاه پیام نور استان فارس،سعید یوسفی مسئول ناحیه بسیج دانشجویی استان فارس،دکتر احمدی ریاست دانشگاه پیام نور مرکز شیراز،سرهنگ دوستدار مسئول مرکز فضای مجازی سپاه فجر،برادر عباس توانا مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فجر فارس،حاج آقا ثابت مسئول نهادنمایندگی ولی فقیه در دانشگاه پیام نور استان فارس ،شورای معاونین دانشگاه پیام نور فارس و مرکز شیراز ،شورای معاونین بسیج دانشجویی استان فارس و جمعی از دانشجویان بسیجی در سالن ولایت دانشگاه پیام نور مرکز شیراز برگزار شد.


در این مراسم از زحمات ارزشمند برادر محمد جواد سرومند قدردانی و به جای ایشان برادر علیرضا نیک جو به سمت مسئول حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز منصوب شدند.
برادر نیک جو در این مراسم گفت: شاکرم پروردگاری را که این حقیر را در درگاه احدیت خود به دیده منت پذیرفته و عنایتی کرده تا پس از خدمت در سنگر های مختلف بسیج در پایگاه ها و حوزه های مقاومت،سپاه حضرت بقیه الله (عج)شیراز،سازمان فضای مجازی سپاه فجر فارس،سازمان بسیج دانش آموزی سپاه فجر فارس حال در البسه رزم و با سلاح قلم و با سپر علم در سنگر وزین بسیج دانشجویی  خدمت و به لطف خود پر موهبتش موثر باشم.
وی افزود بسیج دانشجویی به عنوان یک نهاد انقلابی معرفی ارزش‌های والای انقلاب اسلامی به نسل جوان است و انتظارات از این تشکل در دانشگاه‌ها همکاری و همیاری در تمامی عرصه های مورد هدف و نیاز انقلاب اسلامی در کنار مجموعه دانشگاه و سایر تشکل های انقلابی  دانشجویی است.
 او ادامه داد که می بایست ما به عنوان دانشجوی بسیجی برای رسیدن به این آرمان ها تلاش کنیم و رسیدن به این آرمان ها مستلزم به رعایت چند نکته از جمله برنامه ریزی، ایجاد انگیزه، کیفی سازی در کارها، تمرکز فکر، کنار گذاشتن غرور و منیت ها، تشکیلاتی و انقلابی عمل کردن است.
نیک جو در بخشی از صحبت های خود با اشاره به فعالیت های بسیج دانشجویی گفت:اعتقاد داریم  بسیج دانشجویی باید از فوق‌برنامه بودن خارج شود قرار  نیست بسیج دانشجویی مثل خیلی از فعالیت های فرهنگی که در دانشگاه صورت می گیرد؛ فوق برنامه باشد، بسیج دانشجویی باید متن برنامه در نهاد علم باشد، متن برنامه در نهاد علم  یعنی باید دانشجویی عمل کند و بلکه فراتر از آن، آمیخته با ایمان باشد و ما به حکمت بنیان از آن یاد می کنیم دانشی که تکمیل شده با علم الهی باشد.
او پیرامون ماموریت مهم بسیج دانشجویی افزود که ماموریت ما امروزه در بسیج دانشجویی تربیت نیروی تراز انقلاب اسلامی است که با ایجاد و شبکه سازی هسته های دانشجویی با رویکرد تمرکز بر مسائل انقلاب اسلامی این مهم صورت می گیرد.
در پایان وی با اشاره تدبر در کلام امام راحل و امام خامنه ای (مدظله العالی)گفت: امید است که دانشجویان بسیجی و مجموعه بسیج دانشجویی با همراهی مسئولین دانشگاه با تدبر و تعمق در مبانی اندیشه ای مقام معظم رهبری  پیگیری مطالب و فرامین معظم له از این مجموعه جوان و انقلابی، بتوانیم آن طور که شایسته است و انتظار می رود تحول انقلابی و عمیق در دانشگاه یعنی مبدا تحولات کشور داشته باشیم و همانطور که امام بزرگوار ما، موسسه شجره طیبه بسیج فرمودند: ( دانشگاه اصلاح شود کشور اصلاح می شود) و باید بدانیم که( اگر دانشگاه را سست بگیریم و از دست ما برود، همه چیزمان  از دست رفته است).
گفتنی است که در این مراسم برادر محمد حسین همتیان نیز به عنوان جانشین بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور مرکز شیراز منصوب گردید.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱:۰۰

شناسه خبر: 80795

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
نظرات ارسال شده :
تعداد نظرات : ۲ نظر
حسین
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۱:۰۲

موفق و پیروز باشی....... ولی هیچ جا حوزه ۵ بسیج امام محمد باقر علیه السلام نمی شه

محمد باقر
۰ مخالف          ۰ موافق
چهارشنبه ۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۰:۵۰:۱۰

انشاء الله شاهد فعالیت های باارزشی در دانشگاه باشیم

اشتراک گذاری مطالب