انعقاد ۱۷۴ قرار داد با حجم ۳۷۵ میلیارد تومان خبرگزاری علم و فناوری - انعقاد ۱۷۴ قرار داد با حجم ۳۷۵ میلیارد تومان
در گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت غذایی صورت گرفت

انعقاد ۱۷۴ قرار داد با حجم ۳۷۵ میلیارد تومان

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی از انعقاد ۱۷۴ تفاهم نامه و قرارداد با حجم ۳۷۵ میلیارد تومان در سه روز "گردهمایی شرکت‌های دانش‌بنیان حوزه صنعت غذایی" خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ دکتر سیاوش ملکی فر، عصر امروز (سه‌شنبه، ۱۲ شهریور) در اختتامیه گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارت آپ‌های صنعت غذایی، با بیان اینکه صندوق نوآوری از سال گذشته رویکرد فعالانه‌ای را در پیش گرفته و در این راستا در قالب های مختلف خدمات خود را به شرکت های دانش بنیان معرفی کرده است، اظهار کرد: شرکت‌های دانش بنیان از ظرفیت‌های خوبی برای کمک به صنایع کشور و رفع نیاز آنها و حضور در بازارهای بین المللی برخوردار هستند. از همین رو در سال جاری صندوق نوآوری از حضور شرکت‌ها در بیش از ۵۰ نمایشگاه خارجی حمایت کرده که این امر به توسعه صادرات شرکت های دانش بنیان کمک می‌کند.

ملکی فر ادامه داد: در داخل کشور نیز تلاش شده تا در قالب رویدادهایی، صنایع بزرگ را برای رفع نیازهایشان به شرکت های دانش بنیان متصل کنیم تا شرکت های دانش بنیان بتوانند وارد زنجیره تامین این شرکت ها شده و محصولات خودشان را به آنها عرضه کنند.

معاون توسعه صندوق نوآوری با بیان اینکه همکاری شرکت‌های دانش بنیان کوچک و متوسط با صنایع بزرگ یک تیر و چند نشان است، افزود: در این همکاری علاوه بر اینکه شرکت‌های دانش بنیان نیازهای فناورانه صنایع بزرگ کشور را در حوزه‌های مختلف برطرف می‌کنند، به فناوری کمک خواهند کرد تا به عنوان یک خون تازه در صنایع بزرگ و سنتی کشور جریان پیدا کند.

ملکی فر اضافه کرد: از طرف دیگر این همکاری به توسعه بازار و خلق درآمدهای پایدار شرکت‌های دانش بنیان کمک می‌کند و موجب کاهش خروج ارز و تقویت روحیه خودباوری در کشور می‌شود و در نهایت اشتغال پایدار را برای دانش آموختگان جوان کشور در پی خواهد داشت.

وی با اشاره به برگزاری رویدادهای فناورانه دیگر در ماه های آبان و مهرماه سال جاری یادآور شد: ما علاوه بر برگزاری رویداد فناورانه فضایی و صنعت غذایی، در مهر ماه نیز گردهمایی صنعت فولاد و خودرو و در آبان ماه نیز گردهمایی حوزه های رباتیک، مبارزه با قاچاق کالا و امنیت فاوا را در تقویم خود خواهیم داشت.

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی امنیت غذایی را یکی از مولفه های امنیت ملی توصیف کرد و ادامه داد: صنعت غذایی به دلیل آنکه سهم بیش از ۲۵ درصدی در سبد هزینه های خانوار دارد، گردش بیش از ۱۰۰ میلیاردی دارد و صادرات بخش کشاورزی به بیش از ۵ میلیارد دلار می رسد، از این رو صنعت غذایی از جمله حوزه های مهم کشور به شمار می رود.

وی در خصوص گردهمایی فناورانه صنایع، شرکت های دانش بنیان و استارت آپ های صنعت غذایی، عنوان کرد: صندوق نوآوری این گردهمایی را با همکاری بنیاد مستضعفان، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، سازمان اقتصادی رضوی و دو کارگزار بخش خصوصی برگزار کرده است و در این سه روز ۷۶ جلسه ارایه نیازهای فناورانه صنایع بزرگ غذایی، ۱۰ محصول و فناوری در قالب جلسات ارایه فناوری به شرکت های بزرگ و بیش از ۲۰۰ جلسه B2B بین دو طرف عرضه و تقاضا نیز برپا شد. علاوه بر این نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت های دانش بنیان و نمایشگاهی از نیازهای فناورانه صنایع بزرگ غذایی نیز برگزار شده است.

ملکی فر افزود: صندوق نوآوری قبل از برگزاری این رویداد با حدود ۲۰۰ شرکت فعال در این حوزه جلساتی داشت و خدمات صندوق به آنها معرفی شد. در نتیجه بیش از ۱۲۰ میلیارد تومان درخواست تسهیلات دریافت شد که تا کنون حدود ۴۳ میلیارد تومان آن مصوب شده و مابقی آن در حال بررسی است.

معاون توسعه صندوق نوآوری گفت: نتایج به دست آمده از این گردهمایی نشان می دهد که در این سه روز  ۳۷۵ میلیارد تومان در قالب ۱۷۴ تفاهم نامه و قرارداد صورت گرفته که رقم خوبی است و باید توجه داشته باشید که این گردهمایی پایان راه صندوق با شما نیست، بلکه آغاز راه تعامل ما با هم است.

وی خاطر نشان کرد: در روز اول این رویداد تفاهم نامه همکاری میان صندوق نوآوری و سازمان اقتصادی آستان قدس منعقد شد و تفاهم نامه های مختلفی میان شرکت ها با حضور دکتر ستاری امضا شد. در روز سوم نیز تفاهم نامه ای در خصوص حمایت از توسعه فناوری بذر میان سه مجموعه صندوق نوآوری، دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اوقاف منعقد شد.

منبع: ایسنا

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸:۴۱

شناسه خبر: 80936

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب