رکورد ورود کم سن ترین دانشجوی جهان به دانشگاه در آ خبرگزاری علم و فناوری - رکورد ورود کم سن ترین دانشجوی جهان به دانشگاه در آکسفورد شکسته شد ! + عکس
علم و فناوری گزارش می دهد؛

رکورد ورود کم سن ترین دانشجوی جهان به دانشگاه در آکسفورد شکسته شد ! + عکس

جاشوا بکفورد «Joshua Beckford» نام کودک نابغه ۶ ساله است که برای اولین بار در جهان توانست به عنوان دانشجو در دانشگاه «آکسفورد» پذیرفته شود.

گروه دانش خبرگزاری علم و فناوری – سجاد عبدلی ؛ در تمام جهان برای ورود به دانشگاه داوطلبان باید مراحل خاصی از جمله گذراندن دوران تحصیلی ابتدایی، راهنمایی و دبیرستان را بگذارنند و سپس در صورت داشتن شرایط پذیرش دانشگاه مورد نظرشان، بتوانند در آن دانشگاه به تحصیل بپردازند ؛ اما کودک 6 ساله اهل آمریکا ، برای اولین بار در جهان توانست به عنوان کم سن ترین دانشجو در جهان در دانشگاه «"آکسفورد» پذیرش شود و در رشته تاریخ و فلسفه به تحصیل بپردارد و در سن 14 سالگی و با کسب نمراتی بالا از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شود.

این کودک که جاشوا بکفورد «Joshua Beckford» نام دارد را می توان جزء باهوش ترین کودکان جهان نام برد. « جاشوا » علائم نابغه بودن خود را در 10 ماهگی بروز داد چرا که در آن زمان قادر به خواندن ، نوشتن و یادگیری حروف الفبا بود. وی زمانی که 2 ساله شد می توانست به راحتی متون را بخواند و در 3 سالگی علاوه بر انگلیسی قادر به صحبت کردن به زبان ژاپنی نیز بود . جالب است که بدانید « جاشوا » در زمان کودکی به اوتیسم مبتلا شد ولی به عنوان یکی از باهوش‌ ترین پسران دنیا بزرگ شد.

اصولا کودکان در سن شش سالگی تازه آغاز به یادگیری خواندن و نوشتن می‌کنند ولی زمانی‌ که جاشوا به 6 سالگی رسید، برای پذیرش در یکی از معتبرترین دانشگاه‌های جهان یعنی آکسفورد آماده شد.

« ناکس دنیل » پدر جاشوا در مورد فرزند خود گفت: زمانی که جاشوا چند ماه بود به صورت اتفاقی حروفی که بر روی صفحه کلید رایانه ام قرار داشت را برای او بازگو کردم و در کمل تعجب متوجه شدم که فرزندم می تواند نام این حروف را به خطر بسپارد. دنیل در سال 2011 فرزندم را به چالش کشید و برای پذیرش در دوره‌های فلسفه به «آکسفورد» درخواست داد. در نهایت مسئولین این دانشگاه با بررسی مدارک فرزندم درخواست وی را پذیرفتند و جاشوا به کم‌ سن‌ترین فردی تبدیل شد که تاکنون در این دانشگاه پذیرفته شده است. جاشوا در حوزه ریاضی ، علوم، تاریخ و زبان‌ های خارجی در این دانشگاه به تحصیل پرداخته است و آرزوی او برای شغل آینده اش تبدیل شدن به جراح مغز و اعصاب است .

از اهداف این نوجوان سفر به نیجریه است تا بتواند با جمع‌ آوری بودجه، یک مدرسه در ایالت «کادونا» در این کشور تاسیس کند. « جاشوا » گفته که می‌خواهد دنیا را تغییر دهد و افکار مردم را به گونه ‌ای تغییر دهد که کارهای درستی راجع به سیاره زمین انجام دهند.

انتهای پیام /

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶:۰۵

شناسه خبر: 80975

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب