تماشا کنید: پهپادی که برای «شستشوی پنجره‌های آسمان خبرگزاری علم و فناوری - تماشا کنید: پهپادی که برای «شستشوی پنجره‌های آسمان‌خراش‌ها» ساخته شده است

تماشا کنید: پهپادی که برای «شستشوی پنجره‌های آسمان‌خراش‌ها» ساخته شده است

این پهپادها محلولی شوینده را بر روی سطح ساختما اسپری می‌کنند. محلولی که کمپانی می‌گوید زیست‌تخریب‌پذیر است و بر روی ساختمان‌های آجری و سنگ‌آهکی نیز جواب می‌دهد. پهپاد یک قلاب متصل به شلنگ را که سر دیگر آن به مخزن آب و یا شوینده وصل است را در دست دارد و کار شستشو را انجام می‌دهد. یک اپراتور از راه دور دستگاه را هدایت می‌کند.

بخش‌ خارجی ساختمان‌ها، به ویژه ساختمان‌های بلند، در معرض انواع آلودگی قرار دارد؛ کثیفی‌ها به دیوارها می‌چسبند، شیشه پنجره‌ها را لایه‌ای از غبار فرا می‌گیرد و توده‌های تارهای عنکبوت پدید می‌آیند. به ویژه اگر در یک منطقه شرجی زندگی می‌کنید، کپک‌های قارچی و گیاهی ظاهر آپارتمان را شبیه به محیط آزمایش علمی بر روی کپک‌ها می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از تک‌کرانچ، لوسید (Lucid) یک کمپانی در کارولینای جنوبی است که ایده‌ای خلاقانه برای تمیزکردن آلودگی‌های سطح ساختمان‌ها دارد: استفاده از پهپادها. استفاده از این پهپادها با فشار کم آب همراه است که موجب به صرفه‌جویی می‌شود.

«شستشوی پنجره‌های آسمان‌خراش‌ها» با استفاده از پهپاد

در وهله اول این پهپادها محلولی شوینده را بر روی سطح ساختما اسپری می‌کنند. محلولی که کمپانی می‌گوید زیست‌تخریب‌پذیر است و بر روی ساختمان‌های آجری و سنگ‌آهکی نیز جواب می‌دهد. پهپاد یک قلاب متصل به شلنگ را که سر دیگر آن به مخزن آب و یا شوینده وصل است را در دست دارد و کار شستشو را انجام می‌دهد. یک اپراتور از راه دور دستگاه را هدایت می‌کند.

از مصارف غیرنظامی پهپادها می‌توان به عنوان نمونه به حادثه فوکوشیمایِ ژاپن که از پهپادها برای بررسی آسیب‌های وارده به این نیروگاه استفاده شد اشاره نمود. پهپادها نقش مهم و تأثیرگذاری در شناسایی و ردیابی کشتی‌هایی که به صید غیرقانونی موجودات دریایی نظیر ماهی می‌پردازند یا خاموش کردن آتش‌سوزی‌ها و جایی که پرواز برای خلبان خطر دارد، ایفا می‌کنند.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۹:۲۸:۵۲

شناسه خبر: 81124

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب