استارت آپ های شیراز سرمایه گذار جذب کردند خبرگزاری علم و فناوری - استارت آپ های شیراز سرمایه گذار جذب کردند
در اقدامی؛

استارت آپ های شیراز سرمایه گذار جذب کردند

در همایشی با حضور مدیران گروه سرمایه گذاران نیک اندبش کارایا، مدیران کل دستگاه های دولتی، سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی، استارت آپ های شیراز سرمایه گذار جذب کردند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ در اقدامی قابل توجه به همت كميسيون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس جلسه ای را با حضور مدیران گروه سرمایه گذاران نیک اندبش کارایا، مدیران کل دستگاه های دولتی، سرمایه گذاران و فعالان بخش خصوصی برای نخستین بار با هدف بررسی ایده ها، غربالگری استارت آپ ها و جذب سرمايه گذار برگزار شد.

در این جلسه تعدادی از استارت آپ های فعال در شهر شیراز به معرفی خود و ایده ‌شان پرداختند که استارت آپ هایی در حوزه های گردشگری، ساخت و ساز و عمران موفق به جلب اعتماد سرمایه گذاران شدند.

به منظور عدم ناامیدی و حمایت از استارت آپ هایی که نتوانستند سزمایه گذاری برای خود جذب کنند، مقرر شد آن ها پس از انجام مشاوره های تخصصی و بررسی ابعاد مختلف؛ ایده خود را جامع تر مطرح کنند.

به گفته یلدا راهدار عضو هیات رئیسه و رئیس کمیسیون فناوری اطلاعات،ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس سرمایه گذاری در استارت آپ ها از نوع ریسک پذیر بوده اما باید برای موفقیت آن ها سرمایه گذاران خطر را بپذیرند زیرا از ملزومات یک استارت آپ موفق سرمایه و بودجه می باشد.

وی درمورد شناسایی استارت آپ های شیراز و فارس توسط کمیسیون متبوعش عنوان کرد: ما تاکنون در این کمیسیون توانسته ایم تعداد کمی از واقعیت موجود استان را شناسایی کنیم که در اجرای این طرح ایده های بسیار خوبی را کشف کرده ایم که برای رشد نیاز به سرمایه گذاری دارند.
سرمايه های زيادی وجود دارد كه دنبال كسب و كار مطمئن و سودآور برای سرمايه گذار هستند که راهدار در این خصوص ضمن اعلام حمایت اتاق بازرگانی فارس از استارت آپ ها، بیان داشت: اتاق بازرگانی فارس تلاش مي كند تا زيرساخت های مناسب برای اتصال سرمايه گذاران و صاحبان ايده را به وجود آورد و همچنین ما در اتاق بازرگانی فارس همواره در کنار ‌استارت‌آپ خواهیم بود و در تمامی مراحل رشد آن ها را همراهی می‌کنیم و تلاش می‌کنیم تا سرمایه‌گذاری مناسب برای آن ها فراهم شود.

سرمایه از اولویت ها و ضروریات داشتن یک استارت آپ و در ادامه کسب و کار موفق می باشد که راهدار در این خصوص اظهار داشت: متاسفانه در استان فارس و شهر شیراز موضوع سرمایه گذاری در این بخش جا نیوفتاده است و ما در کمیته سرمایه گذاری فتاوری اطلاعات و ارتباطات  این اتاق تلاش می کنیم چارچوب هاي مناسب براي اين مهم را طراحی و با همكاري بازيگران اكوسيستم فاوا استان آن را عملياتي كنیم.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ كميسيون فناوری، اطلاعات، ارتباطات و اقتصاد رسانه اتاق بازرگانی فارس در دوره نهم اتاق بازرگانی فارس با رویکرد حمایت از کسب و کارهای نوین ،استارتاپ ها و شناسایی معضلات و رفع آن ها تشکیل شده که مسایل تخصصی این بخش در پنج کمیته تخصصی این کمیسیون پیگیری می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان فارس در این جلسه با بیان اینکه استارت آپ های نوآور و خلاق بیشتر مورد استقبال سرمایه‌گذاران قرار می گیرند، گفت: کارآفرین و یا تیم استارت آپ باید سرمایه گذار را قانع کند که ایده کسب ‌و کار آن می‌تواند در حال و آینده بازار جذاب و پر رونقی را داشته باشد.

مهرداد سهرابی در ادامه اذعان داشت: ارتباط معنادار و دوسویه ای بین استارت آپ ها و سرمایه گذار وجود دارد و درصورتی‌ که ارتباط مثبت و همسویی مابین سرمایه‌گذار و تیم استارت آپ ایجاد شود امکان همکاری بین این دو خیلی بهتر پیش خواهد رفت و سرمایه‌گذار درگیر روند کار خواهد شد.

به گفته وی، استارت آپ استان فارس ظرفیت های فوق العاده ای دارد و استارت هایی که برای سرمایه گذاری معرفی می شوند دارای پتانسیل های خوبی در بازار هستند که در صورت حمایت مالی می توانند موفقیت بسزایی داشته باشند.
در ادامه این جلسه سید مهدی نصیری نیز گفت: برای تامین مالی از طریق بازار سرمایه باید مقدار ارزش گذاری استارت آپ ها کاملا واضح باشد و سرمایه گذاران و سهام داران خرد و کلان بدانند که محصول آنها در کدام بازار عرضه می شود و آیا سهمی که خریداری می کنند در برابر مبلغی که می دهند ارزنده است یا خیر.


وی با بیان اینکه بهبود اکوسیستم کارآفرینی در تقویت زیرساخت‌ها، توسعه کسب‌وکارها موثر است افزود: در همسو شدن مسیر سرمایه گذار و استارت آپ سلامت کار و شفافیت مسیر و اهداف، بسیار حائز اهمیت است.
طرح ایده گروه سرمایه گذاران ایده از مردادماه سال 1394 ارائه شد و جذب سرمایه گذار در اردیبهشت سال 1395 انجام شد. هدف گروه کارایا ایجاد بستر پایدار برای سرمای هگذاری بخش خصوصی در توسعه کارآفرینی و کسب و کارهای نوپا می باشد.از جمله دستاوردهای تیم کارایا می توان سرمایه گذاری روی ۱۱ تیم استارتاپی،سرمایه گذاری در حدود ۴ میلیارد تومان ،حضور بیش از ۴۰ سرمایه گذار نیک اندیش و بررسی بیش از ۶۴۰ طرح تا به امروز را عنوان کرد.
برگشت مناسب سرمایه و کسب درآمد، فعال بودن و احساس مفید بودن از جمله انگیزه سرمایه گذاران نیک اندیش کارایا می باشد.

 

خبرنگار: محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۲۶ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱:۵۰

شناسه خبر: 81250

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب