مسئول سازمان علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

شهرستان دشتی دارای بهترین پیشینه علمی در استان است

اولین جلسه شورای علمی سپاه امام رضا(ع) ناحیه شهرستان دشتی با حضور مسئولین مراکز علمی و روسای دانشگاه شهرستان به منظور بررسي ظرفیت‌ها و توانايي علمي در تخصص‌هاي مختلف در سالن جلسات برگزار گردید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ اولین جلسه شورای علمی سپاه امام رضا(ع) ناحیه شهرستان دشتی با حضور مسئولین مراکز علمی و روسای دانشگاه شهرستان به منظور بررسي ظرفیت‌ها و توانايي علمي در تخصص‌هاي مختلف در سالن جلسات برگزار گردید.

سرهنگ غلامعباس احمدی، جانشین سپاه امام رضا(ع) شهرستان دشتی با اشاره به اهمیت و ضروزت علم و پژوهش خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری به مسئله علم و پژوهش و اشاره این موضوع در بیانیه گام دوم انقلاب، بیانگر این موضوع است که یکی از راهکارها و عواملی که می‌تواند ما را در برابر تهاجمات دشمن پیروز نماید، علم و پژوهش است.

وی افزود: دشمنان ایران اسلامی با ترجمه و انحراف اهداف و آرمان‌های دین اسلام در نظر دارند تا کشورهای اسلامی را از اهداف اصلی خود منحرف کرده و حتی در برهه‌ای از زمان اجازه تولید علم به جهان اسلام داده نمی‌شد و تمامی علوم تحت تاثیر غرب قرار گرفته بود.

احمدی تاکید کرد: در حال حاضر بسیج علمی و پژوهشی کشور شامل هزاران نفر از بسیجیان فعال کشور است که سندی بر موفقیت جوانان ایران زمین در تمام عرصه‌های علمی و دانشگاهی به شمار می‌آید و این شهرستان جهت هم‌افزایی ظرفیت‌های موجود در شهرستان و مراکز علمی باید در کنار هم قرار گیرند و به بررسی جدی مشکلات و ارائه راهکار بپردازند.

در ادامه نشست، دکتر حمزه شیخیانی، مسئول سازمان علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: شهرستان دشتی دارای بهترین پیشینه علمی در استان است و با علم و ادب و اجتهاد و فرهنگ شناخته شده است و باید شاهد این رشد روزافزون این شهرستان باشیم.

وی گفت: با توجه به اینکه اکثر دانشمندان این شهرستان در سطح جهانی درخشیده‌اند اما هنوز بسیاری از نیازهای علمی که برای توسعه علمی نیاز است در اینجا فراهم نشده است و باید این موضوع ریشه‌یابی شود.

شیخیانی با اشاره به اینکه سازمان بسیج علمی کشور در سطح استان‌ها با استقبال بسیار خوبی مواجه شده است، به طوری که به جرئت می‌توان گفت: تاکنون چندین طرح برای بررسی و ارزیابی به سازمان بسیج علمی ورود پیدا کرده که به دلیل استقبال خوبی که از سوی جوانان صورت گرفته است از حمایت بیشتری برخوردار شده‌اند؛ اتفاق خوبی که منجر به این شده که جوانان با تکیه بر دانش و توانمندی‌های بومی خود زمینه پیشرفت تکنولوژیکی کشور را فراهم کنند.

وی در ادامه افزود: سازمان علمی و پژوهشی استان بوشهر از سال 80 شروع به کار نموده و در شهرستان‌ها، از سال 97مسئولین علمی معرفی شده و کار خود را به صورت جدی آغاز نموده است و در حال حاضر حاضر دو مرکز رشد در سطح استان یکی در شهرستان دشتستان و دیگری در بوشهر راه‌اندازی شده است و علاوه بر آن خانه نخبگان شهید مهدوی است که متشکل از نخبگان علمی استان است.

مسئول سازمان علمی و پژوهشی سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر تصریح کرد: شرکت‌های زیادی در مرکز رشد استان فعالیت دارند که شامل شرکت تولید کیتوسان، سازنده لوازم و تجهیزات پهباد، شرکت تولیدات خوراکی و آرایشی از جلبک، سازنده دستگاه‌های اب‌شیرین کن و بسیاری شرکت‌هایی که با حمایت بسیج علمی و پژوهشی رونق تولید ملی راه رقم می‌زنند و منجر به پویایی اقتصاد کشور می‌شوند که همگی در ردیف دستاورد‌های ۱۰ ساله فعالیت بسیج علمی و پژوهشی کشور شناخته می‌شوند.

وی افزود: در مراکز رشد چندین کارگروه فعال وجود دارد که یکی از کارگروه‌هایی که در سال جاری بسیار به آن توجه می‌شود، کارگروه اقتصاد کرانه و دریا است، دنبال این هستیم که کارهایی در راستای ایجاد کارآفرینی در استان بوشهر داشته باشیم، باتوجه به ظرفیت‌های موجود در استان و هم‌جواری با خلیج فارس با سیل عظیم صیادان روبرو خواهیم بود که برخی از آنها دانش کافی را نسبت به دریا نداشته باشند که با برگزاری آموزشهایی درباره روش‌های صیادی نوین، آشنایی با شناورها، آشنایی با روش‌هایی برای جلوگیری از فاسد شدن صید آنها ....داشته باشیم و این کار با نیاز سنجی از جامعه هدف مشخص می‌شود.

شیخیانی با اشاره به جایگاه شهرستان دشتی گفت: این شهرستان دارای نخبگان ناشناخته‌ای است که باید مسئول علمی و پژوهشی و به کمک مراکز علمی و دانشگاه‌ها آنها را شناسایی و بانک اطلاعاتی تخبگان شهرستان را تکمیل نماید و در مرحله بعد خانه نخبگان با همکاری همین نیروهای شناسایی شده راه‌اندازی نماید.

 

 

 

 

 

انتهای پیام/حسینی مفرد

 

زمان انتشار: شنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۸ - ۲۱:۱۵:۵۸

شناسه خبر: 82302

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب