برخورد با مدیرانی که نسبت به اخذ وجه از خانواده‌ها خبرگزاری علم و فناوری - برخورد با مدیرانی که نسبت به اخذ وجه از خانواده‌ها اقدام می‌کنند/قول تامین اعتبار بخشی از نیاز ۱۲ میلیارد تومانی مراکز کاردانش و هنرستان‌ها مازندران
مدیرکل آموزش و پرورش مازندران:

برخورد با مدیرانی که نسبت به اخذ وجه از خانواده‌ها اقدام می‌کنند/قول تامین اعتبار بخشی از نیاز ۱۲ میلیارد تومانی مراکز کاردانش و هنرستان‌ها مازندران

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: مدیران مدارس حق دریافت پول از خانواده‌ها را به هیچ وجه ندارند و اگر موردی مشاهده شود به شدت برخورد می‌کنیم.

 به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان مازندران،عسکری نیکزاد بعد از  ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان مازندران، در ارتباط با کمبود منابع مالی در هنرستان‌ها، اظهار کرد: کمبود اعتبارات در این بخش داریم اما میزان کمبودها در حدی نیست که ابتدایی‌ترین وسیله‌ها را نداشته باشیم.

وی با اعلام اینکه حدود 80 درصد از هنرآموزان ما وارد بازار کار شده و درآمد زائی کردند، تصریح کرد: کمبود امکانات در شرایط اقتصادی فعلی کشور  غیرقابل انکار است.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ارتباط با کمبود نیروی انسانی، افزود: در شروع تحصیلی مشکلی نداریم و مشکلات را حل و فصل می‌کنیم.

وی با اعلام اینکه در همه درس‌ها بحث تربیت مطرح است، گفت: در ارتباط با سند تحول و آنچه که در آن دیده شده است همه معلمان و مربیان ما معلمان تربیتی هستند.

نیکزاد با اعلام اینکه هر معلمی یک مربی تربیتی است و پشتیبانی تربیتی می‌کند، افزود: این موارد در سند تحول مطرح است و در حال اجرایی شدن است.

وی در ارتباط با کاهش سن اعتیاد، افزود: این مشکلات در بیرون از جامعه ایجاد می‌شود و برای برون رفت از این چالش‌ها نیاز به همراهی سایر دستگاه‌ها اجرایی استان داریم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در ارتباط با دریافت پول توسط مدراس از خانواده‌ها گفت: به هیچ وجه مدیران مکلف به دریافت پول از خانواده‌ها نیستند.

وی در  پاسخ به سئوال خبرنگار علم فناوری در ارتباط با بکارگیری سرباز معلم‌ها با توجه به تجربه‌ آموزشی که ندارند و استفاده از آنها در مناطق محروم و مغایر بودن این مسئله با عدالت آموزشی، پاسخ داد:یکی از منابع تامین نیروی انسانی به ویژه در مناطق محروم که امکان حضور همکاران ما وجود ندارد، استفاده از سربازان است.

وی ادامه داد: تعداد نیروهای سرباز معلم ما بسیار اندک است، سال گذشته 30 نفر بکارگیری شده‌اند و در سال جاری هم برنامه داریم که به تعداد محدود از این ظرفیت استفاده کنیم.

وی اضافه کرد: همه تلاش ما این است که از مهندسان و افراد داری تجربه فنی و حرفه‌ای در سطح مدارس مناطق محروم که از ظرفیت سرباز معلم استفاده می‌کنیم این کمبودها را جبران کنیم.

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران در پاسخ به دیگر سئووال خبرنگار علم و فناوری در ارتباط با مشکلاتی که در بوفه مدارس وجود دارد، بیان کرد: نظارت بر بهداشت بوفه‌های مدارس برعهده دانشگاه علوم پزشکی است،همه تلاش ما بهبود افزایش کیفی مواد غذایی عرضه شده است و با توجه به مشکلات اعتباری که وجود دارد تلاش می‌کنیم که مکان‌های مناسبی برای بوفه مدارس در نظر گرفته شود.

مدیرکل آموزش و پرورش در واکنش به سئوال کمبود منابع اعتباری 12 میلیارد تومانی برای تجهیز مراکز کاردانش و هنرستان‌ها، بیان کرد: بنا داریم از ظرفیت خیریان در این بخش استفاده کنیم، همچنین استفاده از واحدهای تولیدی و کارگاه‌های که در حوزه آموزشی همراه و هم یار این سازمان هستند استفاده کردیم، البته کمبودهای در این بخش وجود دارد که با توجه به شرایط اقتصادی کشور این کمبودها غیر قابل انکار است اما اینکه گفته می‌شود در ابتدای‌ترین تجهیزات هنرستان‌های با مشکل مواجه هستند این موضوع را قبول ندارم.

وی با اعلام اینکه یکی از اقدامات موثر در کشورهای پیشرفته هدایت دانش آموزان در حوزه مراکز فنی و حرفه‌ای و کاردانش و رشته‌های فنی است،افزود: بر اساس برنامه ریزی آموزشی برای اینکه به استاندارد نسبی برسیم نیازمند اعتبارات 12 میلیارد تومانی هستیم که قول داده شده است از بخش فروش گاز برخی از منابع اعتباری این بخش تامین شود.

انتهای ییام/

زمان انتشار: یکشنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۸ - ۱۸:۵۸:۵۲

شناسه خبر: 82318

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب