پلیس فتا از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کا خبرگزاری علم و فناوری - پلیس فتا از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی خبر داد
به دنبال افزایش متقاضیان ثبت نام در سایت های کاریابی خارجی؛

پلیس فتا از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی خبر داد

پلیس فتا از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی خبر داد و به افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی و جویای کار هستند هشدار داد مراقب این گونه فیشینگ‌ها از طریق سایت‌های اینترنتی کاریابی باشند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ با پیشرفت و توسعه تکنولوژی، کلاهبرداری‌ها هم متناسب با علم روز تغییر می‌کنند کلاهبرداری فیشینگ، راهی است که تبهکاران، اطلاعاتی نظیر کلمه کاربری، رمز عبور، شماره ۱۶ رقمی عابر بانک، رمز دوم و CVV2 را از طریق ابزارهای الکترونیکی ارتباطات به سرقت می‌برند.

حقه‌ی فیشینگ یکی از تکنیک‌های مهندسی اجتماعی برای فریب کاربران می‌باشد که علی‌القاعده از ضعف امنیتی یک وب سایت برای انجام عملیات مجرمانه خود استفاده می‌کنند. برای اولین بار حقه‌ی فیشینگ در ۱۹۸۷ تعریف شد و اولین باری که واژه فیشینگ برای نام گذاری این واژه استفاده گردید، سال ۱۹۹۶ بود.

پنج روش تشخیص ایمیل‌های فیشینگ

آدرس ایمیل به ظاهر معتبر

درخواست اطلاعات شخصی کاربر

  غلط املایی در متن

حاوی لینک و فایل مخرب

تلاش برای نگران کردن شما

از هر چهار حمله فیشینگ فقط یکی مهار می‌شود

پژوهش دانشگاه پلیموث انگلیس نشان می‌دهد شرکت‌های فناوری بزرگی مانند مایکروسافت، اپل و گوگل نمی‌توانند جلوی ارسال موفق ایمیل‌های فیشینگ را بگیرند و از هر چهار ایمیلی که بدین‌منظور ارسال شده، سه ایمیل به هدف می‌رسند.

در جریان حملات فیشینگ ایمیل‌هایی با ظاهری مشابه با ایمیل‌های شرکت‌های خصوصی و موسسات دولتی برای کاربران ارسال شده و از آنها خواسته می‌شود تا اطلاعات خصوصی خود را افشا کنند.

بسیاری از کاربران فریب این ایمیل‌ها را خورده و تصور می‌کنند شرکتی خاص یا یک نهاد دولتی واقعا درصدد دریافت اطلاعات آنهاست. اما با این کار زمینه برای خالی کردن حساب‌های بانکی و سوءاستفاده‌های دیگر برای تبهکاران سایبری فراهم می‌شود.

معمولا ایمیل‌های فیشینگ حاوی لینک‌هایی به سایت های کلاهبردار برای وادار کردن کاربران به وارد کردن اطلاعات شخصی هستند، اما شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ایمیل معمولا نمی‌توانند این لینک‌ها را هم شناسایی کنند و از کار بیندازند.

افراد جویای شغل در دام فیشینگ

به دنبال افزایش متقاضیان ثبت نام در سایت های کاریابی خارجی پلیس فتا  از فیشینگ با ترفند اشتغال در سایت‌های کاریابی خارجی خبر داد و به افرادی که دارای تحصیلات دانشگاهی تخصصی و جویای کار هستند هشدار داد : مراقب این گونه فیشینگ‌ها از طریق سایت‌های اینترنتی کاریابی باشند.

هشدارهای پلیس در این رابطه:

از بارگزاری تصاویر اوراق هویتی و مدارک شخصی خود در اینترنت خصوصاً سایت‌های خارجی به‌جهت احتمال سوء استفاده مجرمانه از آنها خودداری کنید.

قبل از انجام هر عملیات بانکی یا واریز وجوهی، از صحت موضوع و اصالت درگاه بانکی یقین پیدا کنید، توجه به آدرس اینترنتی ارائه شده ضروری می باشد.

سایت‌های کاریابی خارجی، محیطی قابل اعتماد جهت درخواست اشتغال نبوده و حتماً در خصوص اصالت هویت و اعتبار شرکت‌ها و حتی ایمیل‌های ارسالی باید تحقیق کرد.

جهت اشتغال به‌صورت حضوری به شرکت‌ها و مؤسسات معتبر داخلی مراجعه و یا در آزمون‌های استخدامی که از طریق صداوسیما یا رسانه‌های چاپی کثیرالانتشار اعلام می‌گردد اقدام کنید .

 

برای آشنایی بیشتر کلیپ زیر را ببینید:

 

انتهای متن/حسینی مفرد

زمان انتشار: پنج شنبه ۴ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 82388

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب