اولین اثبات مستقیم است؛

مطالعه استنفورد، سازندگان ادویه را که سرب را به زردچوبه اضافه می کنند، توصیف می کند

طی یک دهه گذشته تحقیقات انجام گرفته ارتباط بین مصرف زردچوبه و قرار گرفتن در معرض سرب، یک نوروتوکسین مخرب را تقویت می کند. این بار هم تیمی از دانشمندان استنفورد ادعا می کنند اولین اثبات مستقیم از چنین پیوندی را در کشور بنگلادش کشف کرده اند، این تیم با تجزیه و تحلیل، غلظت سرب در ادویه را تا ۵۰۰ برابر بیشتر از حد ملی گزارش می کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از اصفهان، به نقل از نیو اطلس، طی یک دهه گذشته تحقیقات انجام گرفته ارتباط بین مصرف زردچوبه و قرار گرفتن در معرض سرب، یک نوروتوکسین مخرب را تقویت می کند و این بار تیمی از دانشمندان استنفورد ادعا می کنند اولین اثبات مستقیم از چنین پیوندی را در کشور بنگلادش  کشف کرده  اند، این تیم با تجزیه و تحلیل، غلظت سرب در ادویه را تا 500 برابر بیشتر از حد ملی گزارش می کند.

زردچوبه گیاهی است که به مدت هزاران سال در آسیا و  دیگر نقاط جهان مورد استفاده قرار گرفته است، خواص زردچوبه چه از نظر سلامتی و دارویی و چه از نظر زیبایی و درمان پوست و مو بسیار زیاد است و می‌توان آن را در شکل‌های مختلفی استفاده کرد. مثلا می‌توان زردچوبه را به عنوان یک ادویه خوش عطر در غذاها مصرف کرد یا با آن شیر زردچوبه درست کرد یا حتی از آن یک چای زردچوبه دم کرد و نوشید و لذت برد. همچنین می‌توان این گیاه خوش رنگ و مفید را به طور مستقیم روی پوست بدن و صورت مالید و از فواید بی‌نظیر آن بهره برد.

طی یک دهه گذشته یا همان تحقیقات انجام گرفته ارتباط بین مصرف زردچوبه و قرار گرفتن در معرض سرب، یک نوروتوکسین مخرب را تقویت می کند. در تحقیقات جدید منتشر شده، تیمی از دانشمندان استنفورد ادعا می کنند اولین اثبات مستقیم از چنین پیوندی در بنگلادش را ارائه می دهند، این تیم با تجزیه و تحلیل، غلظت سرب در ادویه را تا 500 برابر بیشتر از حد ملی گزارش می کند.

 

کودکان خردسال و زنان بار دار  آسیب پذیرترند

سرب برای هر کسی که آن را مصرف می کند خبر بدی است، اما به ویژه در مورد کودکان خردسال و زنان باردار قدرتمندتر است. هنگامی که در بدن قرار می گیرد، می تواند تأثیر مخربی بر مغز و سیستم عصبی مرکزی داشته باشد، به رشد شناختی آسیب برساند و منجر به مشکلات قلبی عروقی  شود. در میان گروه های دیگر نیز منجر به خطرات سلامتی، از جمله سقط جنین و تولد زودرس شود. به همین دلیل مدتهاست که استفاده از آن در فرآورده های غذایی ممنوع شده است.

 

در زنجیره تولید آلودگی اتفاق می افتد

اما آزاد کردن مواد غذایی از عنصر شیمیایی سمی خیلی ساده نیست. به هر حال در طول زنجیره غذایی، تولید می تواند خطر آلودگی با سرب وجود داشته باشد. برخی از مناطق که ادویه هایی مانند زردچوبه در آن رشد می کنند، مستعد آلودگی های ناخواسته سرب از بنزین، ذوب آهن ، کارخانه های تولید باتری، کود و معادن هستند.

براساس یک مطالعه دانشگاه کارولینای شمالی که سال گذشته منتشر شد، این ادویه جات در ترشی جات می تواند باعث افزایش سطح سرب خون در کودکان خارجی شود که آنها را مصرف می کنند. از سال 2011، بیش از 15 توزیع کننده زردچوبه در ایالات متحده مجبور شده اند محصولات خود را به همین دلیل فراخوانی کنند، و این امر باعث شده تا سازمان غذا و داروی کشور به بازخوانی استانداردهای ایمنی برای ادویه های وارداتی بپردازد، که بیش از 90 درصد از تولید ادویه در ایالات متحده را تشکیل می دهد.

 

تقلب عمدی و افزودن سرب به زردچوبه از دیر باز مطرح بوده است 

در حالی که آلودگی تصادفی یک عامل بسیار واقعی ادویه های ناخالص است، تقلب عمدی زردچوبه با سرب نیز از دیرباز به عنوان یکی دیگر از موارد احتمالی مورد توجه بوده است. از سال 2014 ، یک تیم استنفورد در روستاهای بنگلادش مستقر شده و کاوش در معرض قرار گرفتن جمعیت به سرب را بررسی می کند. تحقیقات اولیه آنها نشان داد که بیش از 30 درصد از زنان باردار میزان سرب در خونشان بالا رفته است.

مطالعات جدیدی که اخیراً منتشر شده است، مبتنی بر تجزیه و تحلیل از جمله نمونه برداری از خاک و مصاحبه با کشاورزان و سازندگان ادویه در مناطق مختلف بنگلادش است که تقریباً نیمی از زردچوبه این کشور را تولید می کنند. محققان می گویند که آنها شواهدی دارند که برخی از پردازنده های ادویه یک رنگدانه، کرومات سرب را به ادویه به عنوان روشی ارزان و سریع برای تهیه رنگ زرد مشخصه آن اضافه کرده اند.

 

ایزوتوپ های سرب در زردچوبه با خون افراد مصرف کننده انطباق داده شد

بیشترین شواهد مهم از طریق تجزیه و تحلیل ایزوتوپ ها حاصل شد، جایی که دانشمندان توانستند ایزوتوپ های سرب را از زردچوبه فاقد کرومات تا ایزوتوپ های سرب در خون افراد مطابقت دهند. این دانشمندان می گویند، این اولین تحقیق است که رابطه مستقیم سرب موجود در زردچوبه که منجر به سرب خون افراد شده را یافته اند.

شواهد این دستکاری زردچوبه در هفت منطقه از 9 منطقه تولید زردچوبه بنگلادش کشف و مشخص شد که به دلیل تقاضای مصرف کنندگان برای رنگ زرد تا حد زیادی  این کار را کرده اند. پردازنده هایی که با ریشه های کم کیفیت و بدون رنگ کار می کنند می توانند آنها را با استفاده از کرومات سرب به عنوان روشی برای افزایش سود و تأمین تقاضا برای استفاده در زرد مایع صیقل دهند. محققان می گویند که نتایج آنها حاکی از این است کارگرانی که اقدام به جلا دادن می کنند، از اثرات عصبی رنگدانه ای غافل هستند.

 

غلظت سرب در زرد چوبه از ۵۰۰ برابر تجاوز کرد/برخلاف سایر فلزات، محدوده ایمنی برای مصرف سرب وجود ندارد

محققان گزارش کردند در بعضی موارد، غلظت سرب در زردچوبه از مرز ملی تا 500 برابر تجاوز می کند و بین دو تا 10 برابر بیشتر از حد گزارش های دیگر بود.

استفان لوبی، نویسنده ارشد مقاله، می گوید: "برخلاف سایر فلزات، محدوده ایمنی برای مصرف سرب وجود ندارد، این یک نوروتوکسین است." "ما نمی توانیم به خودمان دلداری دهیم كه می گویند اگر آلودگی به چنین و چنان سطحی كاهش یابد، می تواند ایمن باشد."

این تیم هیچ مدرک و شواهد واضحی از این زردچوبه آلوده را که فراتر از بنگلادش است ارائه نمی دهد، اما توجه داشته باشید که بررسی های فعلی ایمنی مواد غذایی برای این کالاهای معاملاتی "ممکن است فقط بخشی از زردچوبه فاسد شده را که در سراسر جهان مورد معامله قرار می گیرد، جلب کند."

از اینجا، محققان از تدابیری برای كمك به این اعتماد به نفس در رابطه با زردچوبه از طریق روشهای جدید و پیشرفته پردازش حمایت می كنند. آنها خواستار بازرسی واردات هستند که به دستگاه های اشعه ایکس برای شناسایی سرب مجهز شوند و یک عضو تیم حتی با دستگاه های کم هزینه با همان قابلیت ها کار می کند.

جینا فوریث، محقق ارشد بعد از دکترا در انستیتوی محیط زیست استنفورد وودز می گوید: "مردم ناآگاهانه از چیزی استفاده می کنند که می تواند باعث مشکلات اساسی سلامتی شود." "ما می دانیم زردچوبه انباشته شده با سرب است منبعی که  همه را در معرض قرار می دهد، و ما باید در مورد آن کاری انجام دهیم."

 

 

جایگاه مصرف زردچوبه در ایران چگونه است؟

در کشور ما ایران هم میانگین واردات سالانه زردچوبه از هند به ایران در سال‌های گذشته ١٣٠٠٠ تُن گزارش شده است و اگر چه قبلا بیشتر بعنوان یک ادویه برای غذاها استفاده می شد اما اخیرا و بخاطر این که بحث گیاهان دارویی داغ تر شده است، میزان مصرف این ادویه هم در غذاها بیشتر شده و هم مباحثی مانند چای زرچوبه یا شیر زرد چوبه رواج یافته است، بازرسی واردات به دستگاه های اشعه ایکس برای شناسایی سرب مجهز شده اند یا نه هیچ اطلاعی نداریم، همچنین قبول داریم و اذعانهم می کنیم که اینها گیاهان دارویی هستند، اما از دوز مصرف و نوع مصرف گیاهان داروی هیچ اطلاعی داریم، در واقع با داروشناسی یا فارماکولوژی آشنایی نداریم.

 

داروشناسی یا فارماکولوژی چیست؟

داروشناسی یا فارماکولوژی شاخه‌ای از داروسازی و زیست‌شناسی است که به مطالعه واکنش متقابل داروها (یا مواد شیمیایی) بر موجودات زنده، که منجر به ایجاد اثرات زیست شناسی این ترکیبات می‌گردد است و داروشناسی شامل دوبخش فارماکودینامیک و فارماکوکینتیک است.

داروشناسی مطالعه تعامل بین موجود زنده و دارو یا موادشیمیایی دریافت‌شده‌است که بر عملکرد طبیعی یا غیرطبیعی بیوشیمیایی اثر می‌گذارد. دو حوزه اصلی فارماکولوژی، فارماکودینامیک و فارماکوکینتیک هستند. به‌طور خلاصه  فارماکودینامیک مطالعه اثرات داروها بر بدن، و فارماکوکینتیک، اثر و رفتار بدن بر روی داروها است. بعبارت دیگر فارماکودینامیک، مبحث فعل‌وانفعالات دارو در مواجهه با گیرنده های بیولوژیک، و فارماکوکینتیک بحث و تعریف در مورد جذب، توزیع، متابولیسم و دفع دارو در سیستم‌های بیولوژیکی است.

داروشناسی(Pharmacology)  با داروسازی(Pharmacy)  دو واژه جدا از هم هستند که گاهی به‌اشتباه به‌جای هم به‌کار می‌روند. فارماکولوژی چگونگی رفتار متقابل دارو و سیستم بیولوژیکی بدن است اما داروسازی در رابطه با مواداولیه، آماده‌سازی، توزیع، مقدار (دوز) در استفاده از داروهای بی‌خطر و مؤثر است.   

انتهای پیام/

معصومه صادقی

https://newatlas.com/medical/stanford-study-spice-makers-lead-turmeric

زمان انتشار: شنبه ۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۱۶:۳۴

شناسه خبر: 82432

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب