بررسی فرصت های اقتصادی اربعین در ایلام خبرگزاری علم و فناوری - بررسی فرصت های اقتصادی اربعین در ایلام

بررسی فرصت های اقتصادی اربعین در ایلام

رئیس خانه نخبگان بسیج استان ایلام اظهار کرد :حضور زائران عتبات عالیات در مرز مهران ، از عنایات ویژه خداوند به استان بوده ، و امیدواریم با همکاری و تعامل مسئولان بلند پایه کشوری ، برنامه ریزی های مناسب ، جهت زمینه رونق اقتصادی استان فراهم شود .

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان ایلام ، خانه نخبگان بسیج ایلام ، ظهر امروز (08/07/98) با هدف"بررسی فرصت های اقتصادی اربعین" در سالن اجلاس دانشگاه آزاد اسلامی ایلام تشکیل جلسه داد .

اربعین حسینی منشا برکات و فرصت های اقتصادی بسیاری برای استان است

دکتر محمد ایدی رئیس خانه نخبگان بسیج استان ایلام ، با بیان اینکه هر ساله راهپیمایی عظیم اربعین حسینی ، با حضور خیل عظیم مردمی در مرزهای سه گانه کشور برگزار می شود عنوان کرد : استقبال گسترده زائران حسینی از مرز مهران برای سفر به عتبات عالیات ، موجب فراهم شدن  برکات و فرصت های اقتصادی بسیاری برای استان شده ، که در صورت توجه جدی مسئولان می توان ، زمینه لازم جهت رونق تولید را برای جوانان استان فراهم کرد .

وی ، با بیان اینکه به یمن برگزاری راهپیمایی اربعین حسینی در سالهای اخیر ، شاهد حضور بسیاری از مسئولان کشوری در استان هستیم اظهار کرد : حضور زائران عتبات عالیات در مرز مهران ، از عنایات ویژه خداوند به استان بوده ، و امیدواریم با همکاری و تعامل مسئولان بلند پایه کشوری ، برنامه ریزی های مناسب ، جهت زمینه رونق اقتصادی استان فراهم شود .

رئیس خانه نخبگان بسیج استان ایلام ، با بیان اینکه در چند سال اخیر از فرصت های اقتصادی اربعین به نحو مطلوب استفاده نشده عنوان کرد : متاسفانه کم توجهی مسئولان به ظرفیت های اقتصادی اربعین حسینی ، موجب شده تا کشورهای دیگر از جمله چین و ترکیه در تفکر نفوذ و به دست آوردن اقتصاد اربعین باشند و کالاها و ملزومات مورد نیاز موکب داران و زائران را با قیمت کمتر به مردم عرضه نمایند .

استان ایلام از ظرفیت ها و قابلیت های مطلوبی برخوردار است

مدرس دانشگاههای استان ایلام اذعان کرد : خوشبختانه استان  ایلام ، از ظرفیت ها و قابلیت های مطلوبی جهت استفاده از فرصت های اقتصادی اربعین و تامین نیازهای موکب داران و زائران برخوردار است ، اما علیرغم استقبال و تقاضای بالای مردم کشور ، جهت شرکت در این مراسم ، اقدامات اساسی و مناسبی در راستای استفاده از ظرفیت و قابلیت های اقتصادی اربعین در استان صورت نگرفته است .

ایدی ، در بخش دیگری از اظهارات خود  ، به بخشی از راهکارهای اقتصادی اربعین اشاره و عنوان کرد : برپایی نمایشگاه دستاوردهای صنایع دستی هنرمندان ،  تأمین ملزومات موکب داران با استفاده از توان و ظرفیت شرکت های دانش بنیان و شهرک های صنعتی استان ، تلاش در جهت راه اندازی و فعالیت شرکت حمل و نقل ریلی در استان و توجه به نیازهای زائران در ایران و اماکن زیارتی کشور عراق از جمله مواردی است که می تواند منجر به ایجاد اشتغال و تحقق شعار رونق تولید شود .

در ادامه این نشست اعضای خانه نخبگان بسیج استان ایلام به بیان نظرات و پیشنهادات خود در راستای فرصت های اقتصادی اربعین  حسینی در استان پرداختند.

توسعه صنعت گردشگری فرهنگی در مناطق مختلف استان ، راه اندازی مجتمع فروشگاهی در ایلام و مهران ، عرضه صنایع دستی و سنتی استان در مسیر راهپیمایان ، معرفی و بازدید از مراکز و آثار باستانی استان ، برپایی نمایشگاه دائمی عرضه محصولات فرهنگی و سوغات استان در مرز مهران ، استفاده از توان نیروهای مردمی در برپایی مراسمات ویژه اربعین ، مقابله با معضل اجتماعی تکدی گری در پایانه مرزی مهران ، توجه ویژه به استفاده مدل اقتصاد جهانی جهت رونق اقتصاد اربعین و فضا سازی مناسب مسیرهای منتهی به مرز مهران از جمله پیشنهادات اعضای خانه نخبگان بود.

گفتنی است جلسات خانه نخبگان بسیج استان ایلام بصورت ماهانه در راستای بررسی مسائل و مشکلات استان برگزار می شود.

انتهای پیام /ن

زمان انتشار: دوشنبه ۸ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹:۰۹

شناسه خبر: 82501

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب