مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان:

برخی مدیران جلوی پیشرفت جوانان را می گیرند/ کارهای علمی بر اساس نیاز بازار کار انجام نمی شود

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان تاکید کرد: ما در کشور بهترین جوانان و بهترین مهندسان را داریم ولی با این حال برخی از مسئولان دولتی جلوی پیشرفت جوانان را می گیرند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان خوزستان، عبدالله بابااحمدیان رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان در سازمان بسیج سازندگی این استان حضور یافت و با یونس زبیدی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان دیدار کرد.

در این برنامه یونس زبیدی مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان با ابراز خرسندی از دیدار با رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان خوزستان به برخی از مشکلات مخترعان و مبتکران اشاره کرد و گفت: بسیاری از طرح های تحقیقاتی که در دانشگاه انجام می شود تجاری سازی نمی شود.

کارهای تحقیقاتی به مرحله تجاری سازی نمی رسد

وی با تاکید بر این نکته که انجام تحقیقات و پژوهش در کشور بی ارزش شده است، تصریح کرد: کارهای تحقیقاتی خیلی خوبی توسط دانشجویان دانشگاه های کشور انجام می شود ولی متاسفانه به مرحله تجاری سازی نمی رسد.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان با اشاره به برخی از مشکلات خاطرنشان کرد: متاسفانه کارهای علمی بر اساس نیاز بازار کار انجام نمی شود.

وی با یادآوری این مطلب که سفارشی کردن کارهای تحقیقاتی برا باید سرلوحه کار خود قرار دهیم.، بیان کرد: دانشجویی که می خواهد طرحی را آماده کند باید بر اساس نیاز بازار کار باشد یا اینکه موضوعاتی را آماده کنیم تا دانشجویان بتوانند آن موضوعات را برای کارهای خود انجام دهند.

زبیدی با اشاره به کارهای تحقیقاتی انجام شده توسط جوانان خوزستانی عنوان کرد: یکی از دانشجویان یک قطعه تحریمی را طراحی و ساخت که عمر مفید آن نیز بیشتر از نوع وارداتی آن بوده است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان تاکید کرد: برخی از مدیران و سیستم مدیریتی کشور دلش برای ایران نمی سوزد و عرق ملی ندارند، کسی که چنین دیدگاهی دارد چگونه به کمک جوانان و مخترعان ما می آید.

ملاک برای انتخاب مدیران علم و دانش نیست

وی در بخش دیگری از سخنان خود تاکید کرد: ما در کشور بهترین جوانان و بهترین مهندسان را داریم ولی با این حال برخی از مسئولان دولتی جلوی پیشرفت جوانان را می گیرند.

زبیدی با بیان گوشه ای از فعالیت های سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان گفت: محرومیت زدایی، کمک به سیل زدگان و فعالیت در بخش اقتصاد مقاومتی از جمله کارهایی است که ما انجام می دهیم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی استان خوزستان خاطرنشان کرد: ما بهترین جوانان مهدس را در کشور ایران داریم ولی متاسفانه حمایت نمی شوند که این عدم حمایت باعث سرخوردگی آنها می شود.

وی با یادآوری برخی از مشکلات مدیریتی در کشور بیان کرد: متاسفانه ملاک برای انتخاب مدیران علم و دانش نیست که این مسئله سبب شد تا در برخی جاها متخصصان را مسخره هم کنند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۰۰:۰۰

شناسه خبر: 82517

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب