مسئول سازمان بسیج علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر؛

مکتب امام حسین(ع) یک مکتب علمی است/یاس و نا امیدی دشمن رشد علمی است

دکتر حمزه شیخیانی، مسئول سازمان بسیج علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: مکتب امام حسین(ع) یک مکتب علمی است که انقلاب ما نیز از همین مکتب نشات گرفته است و این انقلاب با وجود تحریم‌ها و فشارهای بسیار دشمنان، از رشد علمی متوقف نشده است و با کمترین امکانات توانسته است در زمینه‌های مختلف علمی بیشترین بهره‌وری را داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری استان بوشهر؛ اولین دوره همایش تجلیل از پژوهشگران، مبتکران و پژوهشگران بسیجی پتروشیمی‌ها و شرکت‌های صنعتی منطقه انرژی پارس جنوبی به همت حوزه مقاومت بسیج شهدای پتروشیمی برگزار گردید.

سرهنگ مهدی حسن زاده فرمانده سپاه خاتم الانبیا شهرستان عسلویه در آئین تجلیل از پژوهشگران،مبتکران و حافظان قرآنی بسیجی که به همت حوزه بسیج شهدای پتروشیمی برگزار گردید،ضمن گرامیداشت هفته دفاع مقدس گفت : در هشت سال دفاع مقدس شهدا و ایثارگران سنگر حفاظت از میهن اسلامی را بر عهده گرفتند اکنون این وظیفه خطیر بر عهده شما در سنگر علم و دانش است با تقویت بنیه علمی کشور پرچم  ایران را بر اوج قله های علم و فناوری به اهتزاردر آورید.

سرهنگ مهدی حسن زاده گفت:منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به عنوان پایتخت انرژی کشور با حضور متخصصان و کارکنان بسیجی شریف صنعت نفت که هر کدام در نوع خود با نخبگی و تخصص خاص خود به توسعه و بهبود فعالیت های صنعتی به عنوان یک منطقه عظیم صنعتی و اقتصادی و انرژی در کشور و سطح بین الملل شناخته می شود.

 حسن زاده با اشاره به حمایت سپاه خاتم الانبیا شهرستان عسلویه گفت: با نگاه بسیج و سپاه بستر لازم جهت حمایت از طرح ها، اختراعات، ابداعات و ایده های نخبگان،پژوهشگران و دانشمندان در حوزه های کاربردی مرتبط با صنایع نفت،گاز،پتروشیمی و انرژی فراهم ساخته است و از همین طریق از این قشر دعوت به همکاری می کنیم.

 وی تجلیل پژوهشگران،مبتکران بسیجی پتروشیمی ها و شرکت های صنعتی پارس جنوبی در حوزه نفت،گاز و انرژی را امری پسندیده دانست و از حوزه بسیج شهدای پتروشیمی و پایگاه بسیج حضرت نوح این حوزه بابت میزبانی این رخداد قدردانی کرد.

حسن زاده در این آیین گفت:در دوران جنگ  صنعتگران پرتلاش صنعت نفت تمام توان خود را بکار گرفتند تا پالایشگاه آبادان به عنوان نماد آنروزهای صنعت نفت استوار نگه داشته شود.

 وی خاطرنشان ساخت: بجای خام فروشی نفت می توان از این نعمت خدادادی بهترین بهره را برای رشد اقتصادی کشور برد که قطعن این مهم با همراهی شما نخبگان صنعت نفت محقق خواهد شد.

 حسن زاده در تقدیر از برگزار کنندگان این رخداد گفت:  سپاه عسلویه برای تضمیم آینده ایران اسلامی تمام توان خود را بکار گرفته تا با برنامه ریزی فضا را برای رشد پیش قراولان توسعه و سازندگان ایران اسلامی مهیا گرداند.

 وی گفت: با برنامه ریزی و تحقیق پیرامون نیازهای صنعت نفت می توانیم مشکلات صنعت نفت را برطرف کنیم و در همه زمینه های این صنعت خودکفا شویم و  فضا را برای تربیت نیروهای متخصص و نخبه مورد نیاز صنعت نفت را فراهم سازیم.

در ادامه این همایش دکتر حمزه شیخیانی، مسئول سازمان بسیج علم و فناوری سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر گفت: مکتب امام حسین(ع) یک مکتب علمی است که انقلاب ما نیز از همین مکتب نشات گرفته است و این انقلاب با وجود تحریم‌ها و فشارهای بسیار دشمنان، از رشد علمی متوقف نشده است و با کمترین امکانات توانسته است در زمینه‌های مختلف علمی بیشترین بهره‌وری را داشته باشد.

وی افزود: با گذشت ۴۰ سال از عمر درخشان انقلاب اسلامی ایران، همواره شاهد پیشرفت همه‌جانبه کشور در این سال‌ها بوده‌ایم که با روی کار آمدن انقلاب اسلامی تمام توان خود را به‌کار بست تا با قطع دست بیگانگان و متخصص پروری، به استقلال سیاسی، اقتصادی، علمی و نظامی برسد و در این راستا به دستاورد‌های مهمی و حتی غیرقابل تصوری هم نائل آمده، که مهم‌ترین آن‌ها در حوزه‌های اقتصادی، فناوری‌های علمی و نظامی کاملا ملموس و مشهود بوده است.

شیخیانی با اشاره به موفقیت‌های علمی تصریح کرد: امروزه موضوع «سلول‌های بنیادی» از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و بسیاری از کشور‌ها سعی دارند که در این خصوص به دستاورد‌های نوین و منحصر به‌فردی رسیده و به نوعی رقابت در این زمینه، بسیار تنگاتنگ است. ایران نیز از این روند مستثنی نبوده، تا جایی که اخیرا جزء ۱۰ کشور برتر جهان معرفی شده است.

وی نقش دانشگاه‌ها را در پیشرفت علمی موثر دانست و افزود: دانشگاه‌های ما باید به صورتی تیمی به داده کاوی در مسائل موجود در صنعت و شرکت‌های پتروشیمی در پارس جنوبی پرداخته و یک مسئله خاص را شناسایی و برای حل آن مسئله اقدام نماید و در موارد بسیاری باید پایان‌نامه‌های دانشجویی به حل مسائل موجود در منطقه پرداخته شود.

شیخیانی افزود: باید شرایطی فراهم شود که نا امیدی و یاسی که در بین دانشجویان نسبت به آینده وجود دارد از بین برود و برای رفع این مشکل باید به دانشجویان در سراسر کشور این امکان را فراهم کرد که بتوانند از موفقیت‌های کسب شده و پیشرفت‌های علمی موجود در صنعت بازدید کنند و با چشم خود شاهد خودکفایی و پیشرفت کشور ایران باشند.

گفتنی است در انتهای این همایش از برترین‌ها تقدیر شد.

 

 

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۹ مهر ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۴:۲۴

شناسه خبر: 82525

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب