کرمی مطرح کرد

شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی در بانفوذ‌ترین نمایشگاه علمی و فناوری حضور می‌یابند

مشاور معاون علمی و فناوری از اعزام یک هیئت تجاری و فناور متشکل از شرکت‌های دانش بنیان، فناور و خلاق ایرانی به با نفوذ‌ترین نمایشگاه علمی و فناوری در چین خبر داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پرویز کرمی مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری، درباره حضور یک هیئت تجاری در چین، اظهار کرد: با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی، یک هیئت بلندپایه تجاری و فناوری ایرانی ۱۹ تا ۲۳ آبان ماه سال جاری به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری به کشور چین سفر می‌کنند تا شرایط همکاری‌ها و تعاملات بین دو کشور را بررسی کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری افزود: این هیئت تجاری و فناوری که متشکل از نمایندگان شرکت‌های دانش بنیان است، در این سفر با شرکت‌های متناظر چینی دیدار‌های دو جانبه خواهند داشت و نشست‌های رو در رو برگزار می‌کنند.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان در ادامه اهداف این سفر را مورد توجه قرار داد وگفت: این سفر با هدف بازارسازی و صادرات برای محصولات دانش بنیان«ایران ساخت» در فراسوی مرز‌ها انجام می‌شود.

کرمی در ادامه تصریح کرد: با توجه به رویکرد معاونت علمی و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به صادرات محصولات دانش‌بنیان «ایران ساخت» و ایجاد و تقویت برند‌های ایرانی، یک هیئت تجاری به ریاست معاون علمی و فناوری رییس جمهوری و جمعی از مدیران شرکت‌های دانش بنیان با حمایت مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری و صندوق نوآوری و شکوفایی به کشور چین اعزام می‌شود.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره برنامه این سفر فناوری تجاری گفت: بازدید از نمایشگاه فن فناوری‌های برتر چین (CHTF) یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این سفر است. این نمایشگاه بزرگترین و با نفوذ‌ترین نمایشگاه علمی و فن آوری در زمینه‌های مختلف مانند نسل جدید فناوری اطلاعات، سوخت و انرژی‌های جدید سیستم‌های الکترونیک، زیست فناوری، حفاظت از محیط زیست است.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان افزود: حضور شرکت‌های دانش بنیان ایرانی در این نمایشگاه معتبر جهانی کمک موثری در معرفی محصولات و توانمندی‌های ایران به جهان است. محصولاتی که می‌توانند یک بازار جهانی و مقبول داشته باشند.

کرمی با بیان اینکه این نمایشگاه هر ساله به میزبانی مشترک وزارتخانه‌ها و کمیسیون های دولتی چین و شهرداری شهر شنزن در این شهر برگزار می‌شود گفت: این نمایشگاه بعد از سال‌ها توسعه و پیشرفت به یکی از مهمترین رویداد‌های فن آوری در جهان مبدل شده و نقش مهمی در ارتقاء همکاری‌ها ومبادلات علمی، اقتصادی و تکنولوژیکی میان کشور‌های مختلف دنیا را ایفا می‌کند.

وی درباره محور‌های این نمایشگاه، اظهار داشت: فناوری اطلاعات و ارتباطات، انرژی‌های جدید، سیستم‌های الکترونیک و اپتوالکترونیک و صفحه نمایش‌های لمسی از جمله محور‌های اصلی این نمایشگاه بین المللی است.

دبیر ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به دیگر اهداف اعزام شرکت‌های تجاری ایرانی به چین، گفت: از دیگر اهداف اعزام این شرکت‌ها به چین به مواردی، چون شرکت در نشست‌های تجاری رو در رو با شرکت‌های چینی در شانگ‌های و شنزن، بازدید از پارک صنعتی سوژو، ایجاد پاویون ملی ایران و بازدید از نمایشگاه فناوری‌های پیشرفته چین اشاره کرد.

زمان انتشار: چهارشنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۹:۳۳

شناسه خبر: 82544

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب