آیت الله رییسی رئیس قوه قضائیه در بندرعباس:

مشکلات صیادان سریعا پیگیری شود/ در مبارزه با کالا و ارز بازنگری شود/شاهراه اقتصادی کشور باید از فساد مبرا باشد

رییس قوه قضاییه در بندرعباس با شنیدن مشکلات صیادان و صید ترال دستور پیگیری سریع مشکلات را صادر نمود.

به گزارش خبرگزاری علم وفناوری ازهرمزگان، آیت الله  رییسی طی سفر یک روزه به بندرعباس ودیدار با قضات اظهارداشت: قضات هر چند وقت یک بار از زندان‌ها بازدید داشته باشند و تا جایی که امکان قانونی وجود دارد، حکم به زندان ندهند.

وی افزود: باید وضع زندان‌ها را متحول کنیم. آمار کسانی را که به مدت یک ساعت، دو ساعت، ۴ ساعت و ٢۴ساعت به زندان رفته‌اند، از کل کشور گرفته‌ام، عدد قابل توجهی است.

بازدید سرزده رئیس قوه قضاییه از گمرک شهید رجایی: شاهراه اقتصادی کشور باید فساد مبرا باشد

رئیس قوه قضاییه رئیس قوه قضاییه به صورت سرزده از گمرک شهید رجایی بازدید کرد.

آیت الله رئیسی خلاف رویه معمول که در این گونه سفرها از محل‌های رسمی بازدید می‌شود، بدون حضور مسئولین مربوطه نقاط ضعف و آسیب‌های بندر و گمرک شهیدرجایی را شخصا مورد بررسی قرار داد و با برخی از مراجعه کنندگان گفت‌وگو کرد.

حضور رئیس دستگاه قضا در اسکله شهید رجایی نشان می‌دهد، شاهراه اقتصادی کشور در واردات و صادرات باید از هرگونه فساد پاک باشد.بعد از بازدید از گمرک اولین جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شد

وی گفت: گمرک شهید رجایی بندر عباس بزرگترین گمرک کشور شناخته می‌شود که راه اندازی آن در سال ۱۳۷۶ توسط هیئت وزیران کشور تصویب شد، این گمرک به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت کشور را برعهده دارد

رییسی بیان کرد: برخی از مصادیق نفوذ مفسدان در اسکله شهید رجایی، شامل تبانی و قاچاق سازمان یافته کالاهای ممنوعه همچون مشروبات الکلی با همکاری برخی کارکنان، کشف ۳۴ کانتینر گازوییل قاچاق به وزن ۴۷۴ تن، شناسایی ۲۷ کانتینر کالای قاچاق شامل ۱۳کانتینر یخچال فریزر ساید بای ساید، ۶ کانتینر لوستر و ۸ کانتینر ظروف سرامیک، ظروف چینی، شیشه، آلومینیومی و استیل، کشف بزرگترین محموله سوخت شامل ۱۷ میلیون لیتر که مخازن اسکله شهید رجایی، بارانداز قاچاقچیان بوده است، کشف خودروهای خارجی قاچاق است که باید بساط این فساد برچیده شئذ.

در مبارزه با کالا و ارز بازنگری شود/نباید کالاها در انبارها بمانند

رئیس قوه قضائیه در جلسه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در بندرعباس تاکید کرد:فرآیند مبارزه با کالا و ارز باید مورد بازنگری قرار گیرد تا انتظارات مقام معظم رهبری محقق شود.

 رییسی تاکید کرد: مرزبان واردات و صادرات، گمرکات هستند و باید تمام واردات و صادرات به صورت نظام‌مند انجام شود،همه سازمان‌ها برای خود گزارشاتی دارند و هر کدام آمارهایی را ارائه می‌دهند اما این آمارها با اوضاع بازار قابل تطبیق نیست و وضع موجود با وضع مطلوب فاصله دارد که این فاصله باید کم شود.اموال و کالاها یا متعلق به مردم است و یا متعلق به دولت و این اموال نباید در انبارها بمانند و فرسوده شوند لذا باید در انبارها و انبارداری هم بازنگری شود.

رئیس قوه قضائیه در جمع خانواده شهدا، روحانیون و نخبگان استان هرمزگان گفت: وجود بیکاری و دغدغه اشتغال در هرمزگان امری ناصواب است، برخی از کشورهای اروپایی که به دریا دسترسی دارند بیش ۵۰ درصد از تولید ناخالص ملی آنها مربوط به دریاست.

 وی گفت: دغدغه جدی قوه قضاییه در امر مبارزه با قاچاق کالا، مبارزه با باندهای سازمان یافته است که تولید ملی را تهدید می کند، نه آن مرزنشینی که برای امرار معاش خانواده اش تلاش می کند.

رئیس قوه قضائیه  تاکید کرد: مبارزه با قاچاق کالای سازمان یافته ای که دست های پشت پرده کانینرها و محموله های بزرگ را جابجا می کند باید دست های پشت پرده قاچاق شناسایی و کشف شوند.

دستور ویژه آیت الله رییسی پس از بازدید از اسکله صیادی بندرعباس

رئیس قوه قضاییه با حضور سرزده در اسکله صیادی بندرعباس، ضمن بازدید از اسکله در جمع صیادان حاضر شد و پای درد و دل آنها نشست و حرف‌هایشان را شنید، گله مندی از شیلات بابت صدور مجوز صیدترال و مشکلات بیمه‌ای از جمله مسائل مطرح شده توسط صیادان بود.

آیت الله رئیسی به رییس کل دادگستری استان هرمزگان دستور داد در خصوص موضوع صید ترال از شیلات و سایر مراجع مربوطه تحقیق کرده و نتیجه آن را سریعا گزارش کند.

انتهای پیام

 

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۸ - ۱۹:۱۴:۳۹

شناسه خبر: 82565

مطالب مرتبط :
لل

چه کسی پاسخگوست

تیشه صید ترال بر ذخیره گاه های آبزیان ایران

یکی از مخرب‌ترین روش‌های صید که به زیستگاه و ذخائر آبزیان صدمات جبران ناپذیری وارد می‌کند صید ترال یا کف‌روب است. صید ترال به استثناء اعلام قانونی برای صید میگو، در مابقی فصول سال که تخم‌ریزی آبزیان به ویژه میگو است ممنوع بوده و سبب نابودی مولدها و زیستگاه‌های آبزیان می‌شود.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب