آزمایش جداسازی مریخ نورد ناسا انجام شد خبرگزاری علم و فناوری - آزمایش جداسازی مریخ نورد ناسا انجام شد

آزمایش جداسازی مریخ نورد ناسا انجام شد

مهندسان ناسا با موفقیت آزمایشی را برای جداسازی مریخ نورد ناسا از سیستم حمل کننده آن به منظور فرود بر روی سطح مریخ انجام دادند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ به نقل از نیواطلس، طی ماه های اخیر آزمایش های متنوعی برای پی بردن به میزان آمادگی مریخ نورد مارس 2020 ناسا انجام شده و روز گذشته آزمایش جداسازی مریخ نورد از حمل کننده و نشستن آن بر روی سطح سیاره سرخ رنگ نیز با موفقیت انجام شد.

این آزمایش در یکی از آزمایشگاه های ناسا در پاسادنیای کالیفرنیا انجام شد و مریخ نورد با موفقیت از سیستم مادر جداشده و بر روی سطح در نظر گرفته شده فرود آمد.

این مرحله از فرود مریخ نورد بر روی سطح مریخ یکی از پیچیده ترین مراحل آن است که در جریان آن باید فرایندهای پیچیده ای طی شود تا در نهایت مریخ نورد مارس 2020 بر روی این سیاره بنشیند.

در جریان این فرایند مریخ نورد با سرعت بسیار بالایی به سطح مریخ نزدیک می شود و یک سپر گرمایی آیرودینامیک از آن حفاظت خواهد کرد، همچنین سیستم‌هایی نیز برای افزایش قدرت مانور و کند کردن روند حرکت در نظر گرفته شده است، در نهایت مریخ نورد با چتر نجات بر سطح سیاره مریخ فرود می آید.

در نهایت فرایند فرود از فاصله 1.6 کیلومتری مریخ و با سرعت 274 کیلومتر در ساعت آغاز می‌شود، در این مرحله هشت راکت کوچک هم فعال می شوند تا سرعت فرود را کاهش داده و محل مناسبی را برای این کار آغاز کنند، در نهایت در فاصله 20 متری مریخ سرعت فرود به 2.7 کیلومتر در ساعت کاهش می یابد تا آسیبی به تجهیزات مریخ نورد وارد نیاید.

زمان انتشار: یکشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۰۶:۴۰

شناسه خبر: 82615

کلید واژه‌ها:
دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب