خبرگزاری علم و فناوری

رئیس آموزش و پرورش ماهشهر:

برخی از دانش آموزان خوزستانی کتاب درسی دریافت نکردند/جذب معلمان نهضت سواد آموزی در آموزش و پرورش

رئیس آموزش و پرورش ماهشهر گفت: توزیع کتاب در استان خوزستان با مقداری تاخیر همراه شده و این مشکل فقط در بندرماهشهر نیست.

به گزارش خبرگزاری علم علم و فناوری از استان خوزستان، مجتبی دیناروند رئیس آموزش و پرورش ماهشهر در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: ما حدود 300 مدرسه در بندرماهشهر داریم که حدودا 3000 کولر در آن ها به کار رفته است. اگر از هر مدرسه در طول سال یک کولر خراب شود، ما در سال به 300 کولر جدید نیاز داریم. اما آن چیزی که از طریق ستاد نوسازی مدارس به ما اهدا می شود کمتر از 50 کولر در سال است.

وی افزود: سال گذشته بیش از 200 کولر از طریق شورای راهبردی و ستاد نوسازی مدارس به آموزش و پرورش اهدا شد و امسال نیز حدود 80 کولر از همین طریق به آموزش و پرورش بندرماهشهر تخصیص شده که 40 دستگاه از آن ها قبلا توزیع شده و 40 دستگاه دیگر ظرف دو روز آینده در مدارس توزیع می شود.

رئیس آموزش و پرورش بندرماهشهر با تاکید بر اینکه کل کشور با بحث کمبود معلم درگیر است، بیان کرد: طبق آمار، در استان خوزستان 16000 معلم کمبود داریم. در بندرماهشهر نیز با کمبود 400 نفر معلم مواجه بودیم که تمام تلاشمان را انجام دادیم.

وی گفت: با تدابیری که اندیشیده شد، در پایه ابتدایی حدودا 30 نفر و در مقطع متوسطه نیز با 15 نفر کمبود نیرو مواجه هستیم. سعی کردیم از تمام پتانسیلی که در منطقه وجود داشت، استفاده کرده تا این مشکل را حل کنیم.

دیناروند عنوان کرد: 26 نفر نیرو از نهضت سواد آموزی جذب شده که دیروز به آموزش و پرورش بندرماهشهر معرفی شدند. ما نیز امروز این نیروها را سازماندهی کرده و از فردا در کلاس درسی حاضر خواهند شد تا بخش عمده ای از کلاس های بدون معلم، معلم دار شوند.

وی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از دانش آموزان با گذشت 13 روز از آغاز سال تحصیلی کتاب درسی دریافت نکرده اند، این مسئله را مشکل کل خوزستان عنوان کرد و ادامه داد: توزیع کتاب در استان با مقداری تاخیر همراه شده و این مشکل فقط در بندرماهشهر نیست. امروز نیز تعدادی کتاب از اهواز به دست ما رسیده که فردا در مدارس توزیع می شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش بندرماهشهر بیان کرد: دریافت هر گونه وجه خارج از ضوابط ممنوع است و خانواده هایی که به اجبار پولی به مدرسه پرداخت کردند، به آموزش و پرورش شهرستان مراجعه کنند تا این موضوع پیگیری شود.

دیناروند در پایان خاطرنشان کرد: کار ساخت دارالقرآن بندرماهشهر که روبروی درمانگاه شفا واقع شده پس از چند سال به اتمام رسیده است و آماده بهره برداری بوده است؛ این دارالقرآن با هماهنگی فرمانداری به همراه چند پروژه دیگر در سطح شهرستان به زودی افتتاح می شوند.

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۷:۰۰

شناسه خبر: 82664

مطالب مرتبط :
بازگشایی مدارس

خبرگزاری علم و فناوری گزارش می دهد

تصمیمات عجولانه و شتاب ‌زده بلای جان دانش آموزان/آیا فاجعه انسانی در ایران رخ می دهد؟

تصمیمات عجولانه و شتاب ‌زده جامعه دانش ‌آموزی و دانشجویی و اولیای آنها را نگران کرده که به گفته کارشناسان و نمایندگان مجلس این تصمیمات و وضعیت فعلی باید تغییر کند.

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب