برگزاری همایش توسعه کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت خبرگزاری علم و فناوری - برگزاری همایش توسعه کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت دانشگاه‌های استان
سال آینده صورت می‌گیرد

برگزاری همایش توسعه کهگیلویه و بویراحمد با مشارکت دانشگاه‌های استان

با مشارکت دانشگاه‌های استان همایش بزرگ توسعه کهگیلویه و بویراحمد اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوی کهگیلویه و بویراحمد دانشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد در راستای رفع محرومیت‌ها و توسعه همه جانبه اقدام به برگزاری همایش فرهنگی، اقتصادی، علمی و سیاسی می‌کند که بنا به تصمیمات صورت گرفته همایش دوم اردیبهشت ماه سال آینده برگزار می‌شود.

احمد عریان رئیس دانشگاه یاسوج در همین خصوص گفت: دانشگاه‌های استان در همه زمینه‌ها در کنار استان هستند و همه جامعه دانشگاهی آمادگی دارند به توسعه استان کمک کنند.

وی بیان کرد: همایش بزرگی که با همکاری همه دانشگاه‌ها در راستای توسعه استان برگزار می‌شود باید منجر به توسعه استان شود.

در ادامه جانی‌پور رئیس دانشگاه آزاد از نبود نگاه علمی در استان انتقاد کرد و گفت: در زمان هیچ استانداری نگاه به استان علمی نبود و این آسیب بزرگی است که امیدوارم درمان شود.

وی بیان کرد: باید نخبه بودن و دعوت از نخبگان استان به خوبی تعریف شود چرا که ممکن است خود برگزاری همایش چالش‌ها و آسیب‌های جدی به دنبال داشته باشد.

اما معاون سیاسی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در همین خصوص گفت: برگزاری این همایش حرکت جدیدی است که توسط نخبگان استان صورت می‌گیرد چرا که عدم حضور نخبگان در توسعه نیافتگی استان نقش دارد.

احد جمالی خاطرنشان کرد: وقتی همایش بزرگی با همکاری همه دانشگاه‌های استان در دستور کار است باید خروجی خوبی که منجر به توسعه استان است داشته باشد

وی به محورهای توسعه استان در بخش گردشگری اشاره کرد و گفت: توسعه بخش سلامت و همچنین توسعه حوزه‌های فرهنگی در توسعه استان نقش دارد لذا هدف‌گذاری برگزاری این همایش توسعه استان باشد.

انتهای پیام/

زمان انتشار: سه شنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۵:۱۸

شناسه خبر: 82678

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب