به دنبال راه اندازی مراکز بین المللی هستیم/ علمی ک خبرگزاری علم و فناوری - به دنبال راه اندازی مراکز بین المللی هستیم/ علمی کاربردی باید بتواند نیازهای استان را احصاء کند
معاون دانشگاه علمی کاربردی کشور در آیین معارفه دانشجویان جدید الورود:

به دنبال راه اندازی مراکز بین المللی هستیم/ علمی کاربردی باید بتواند نیازهای استان را احصاء کند

دکتر پیش بین گفت: ما نیازهای استان را باید تامین کنیم و استاندار باید مطمئن باشد که تمام نیازهای استان را دانشگاه علمی کاربردی می تواند احصا کند.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری در شیراز؛ آیین معارفه دانشجویان جدید الورود دانشگاه جامع علمی کاربردی استان فارس با حضور معاون فرهنگی، دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور، مشاور امور علمی و دانشگاهی استاندار فارس، رئیس دانشگاه علمی کاربردی فارس و معاونان وی و با حضور دانشجویان جدید الورود دانشگاه های علمی کاربردی شیراز در مجموعه طلاییه نیروی انتظامی شیراز برگزار شد.

 

دکتر پیش بین, معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور در این مراسم گفت: امسال حدود 47 هزار دانشجو وارد دانشگاه های علمی کاربردی سطح کشور شده که همگی قرار بر یادگیری مهارت دارند که اساس کار دانشگاه ماست.

وی در ادامه سخنان تصریح کرد: دو سوم دروس شما باید به صورت عملی برگزار شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه در 27 سال قبل احساس شد که نیاز کشور را مهارت برطرف می کند، اظهار داشت: افتخار و تلاش ماست که دانشجویان در دوره کاردانی و کارشناسی مشغول کار شوند و شاید دوره های کارشناسی هم برای کشور ما لازم نباشد و می خواهیم دوره های کاردانی را بیش از پیش گسترش دهیم.

وی افزود: ما مدرسان خبره ای در جمع اساتید خود داریم که ممکن است مدرک تحصیلی آن ها دیپلم و یا فوق دیپلم باشد اما به دلیل سال ها تجربه، آن ها را توانمند و ارزشمند کرده است.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور گفت: با تمام این تفاسیر قبولی های ما در کنکور ارشد خوب بود و باتوجه به توانی که دانشجویان پیدا می کنند این ظرفیت برای دنبال کردن ان کافیست.

وی از وجود 10 هزار صندلی برای رشته های تربیت بدنی در کل کشور در دانشگاه های علمی کاربردی خبر داد و بیان داشت: ما امادگی داریم مرکز تربیت بدنی در فارس راه اندازی شود و باید به جایی برسیم که در هراستان یک مرکز تربیت بدنی داشته باشیم.

دکتر پیش بین با بیان اینکه مطالبه گری از جمله خصوصیاتی است که باید در دانشجویان ما وجود داشته باشد، تصریح کرد: امروز جوانان فرهیخته که خود انتخاب کردند و دنبال کشف استعدادها هستند این دانشگاه را انتخاب کردند اما در گذشته بودند کسانی که برای ارتقای جایگاه شغلی خود به این دانشگاه می آمدند.

وی با اشاره به حضور 500 دانشجوی بین المللی در دانشگاه های علمی کاربردی در سطح کشور گفت: در حال بین المللی کردن رشته های خود و راه اندازی مراکز بین المللی هستیم.

این مقام مسئول  در خصوص اعتبار مدارک دانشگاه علمی کاربردی در سطح دنیا ابراز داشت: مدارک رشته های مهارتی ما در کشورهای اروپایی و عصو شنگن پذیرفته می شوند و به راحتی ترجمه شده,  و می توان با آن ادامه تحصیل داد یا مشغول به کار شد.

 

وی با بیان اینکه از هم اکنون دنبال ایده ها باشید و احتمال استخدام در دستگاه های دولتی بسیار اندک است، تصریح کرد: برای 50 سال اینده دانش اموخته دکترای بیکار داشته و بیش از 100 هزار  دکترا در حال حاضر داریم.

معاون فرهنگی دانشجویی دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با اشاره به دانشگاه های نسل اول که تنها آموزش می دادند، نسل دوم که در کنار آموزش، پژوهش هم داشتند و امروزه نسل سوم دانشگاه ها را داریم که می باید علاوه بر آموزش و پژوهش، کارآفرینی نیز صورت پذیرد و دانشجوی ما کارمند نشده و صاحب کار می شود و چند نفر را نیز به کار بگیرد.

وی با اشاره به تنوع رشته ها در دانشگاه علمی کاربردی گفت: باید رشته های جدید تعریف شود و تاسیس یک رشته می تواند در عرض 6 ماه انجام شود و پتانسیل بالای این دانشگاه را نشان می دهد و این ظرفیت وجود دارد.

دکتر پیش بین افزود: ما نیازهای استان را باید تامین کنیم و استاندار باید مطمئن باشد که تمام نیازهای استان را دانشگاه علمی کاربردی می تواند احصا کند.

وی با تاکید بر اهمیت فعالیت دانشجویان در انجمن های علمی اظهار داشت: استان فارس میزبان جشنواره حرکت کل کشور خواهد بود و این جشنواره حاصل فعالیت های انجمن های علمی می باشد و تاکنون بیش از 700 اثر از انجمن های علمی برای شرکت در این جشنواره به دست ما رسیده است.

معاون دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور با بیان اینکه هر مرکز ما باید یک انجمن ورزشی داشته باشد، اذعان داشت: از 500 مرکزی که در کل کشور، 170 مرکز انجمن ورزشی را داشته و باید در 330 مرکز دیگر نیز راه اندازی شود.

وی با اشاره به برگزاری مسابقات المپیاد درون دانشگاهی دانشگاه های جامع علمی کاربردی که امسال در شهرکرد برگزار شد، اضافه کرد: ما تنها دانشگاهی هستیم که علاوه بر حضور درالمپیادهای وزارت علوم، المپیادهای ورزشی درون دانشگاهی داریم بدین صورت که در سال های زوج المپیاد ورزش های تیمی مثل بسکتبال و در سال های فرد المپیاد رشته های انفرادی را برگزار می کنیم.

وی در پایان از برگزاری المپیادهای مهارتی در سطح دانشگاه های علمی کاربردی کشور خبر داد.

 

خبرنگار: محمد صادقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۸ - ۰۷:۳۰:۰۰

شناسه خبر: 82699

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب