استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی خلاقیت افراد خبرگزاری علم و فناوری - استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی خلاقیت افراد را نابود می کند
کارشناس مسائل اجتماعی شهرستان لامرد مطرح کرد:

استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی خلاقیت افراد را نابود می کند

کارگاه آموزش پیشگیری از انحرافات فضای مجازی و رفتارهای پرخطر ویژه دانش آموزان هنرستان دخترانه حضرت زهرا و ام کلثوم (س) به مناسبت هفته بهداشت روان برگزار گردید.

عبدالحسین شبانی نژاد کارشناس و مشاور پیشگیری از آسیب های اجتماعی با گفتگو با خبرگزاری علم و فناوری در لامرد اظهار داشت: فضای مجازی بیش از آن که هویت برای فرد مطرح باشد دانش آموزان یا نوجوانان سعی در ارائه افکار و علایق و اندیشه های خود دارد که این خود باعث می شود خلاقیت خود را نابود کنند.

 مشاور آسیب شناسی اعتیاد به فضای مجازی و شبکه های اجتماعی از مهم ترین انحرافات دانش آموزان نام برد و افزود: اعتیاد به فضای مجازی و شبکه های  اجتماعی از مهم ترین آسیب های اجتماعی در جامعه ما محسوب می شود که سبب هدر رفتن نیروهای ثمر بخش جامعه می گردد که از جمله مشکلاتی که ممکن است برای دانش آموزان در صورت استفاده نادرست از اینترنت و فضای مجازی به عنوان آینده سازان جامعه پیش بیاید افت تحصیلی و کاهش عملکرد آموزشی آنان است.

شبانی نژاد مسئول اجتماعی و پیشگیری شناخت را عاملی مهم در دوست یابی ها ارزیابی کرد و اظهار داشت: آنچه عقل به ما حکم می کند این است که در هر کاری اول باید شناخت و آگاهی نسبت به آن پیدا کرد و بعد اقدام به آن کار کرد. دانش آموزانی که به دور از خانواده ها به گروه های مختلف در فضای مجازی وارد و ناخواسته شیوه هایی را آموزش می بینند که در زندگی واقعی آنها بسیار تاثیر گذار است. نباید با هر کس رابطه صمیمی و عاطفی برقرار کرد زیرا دوست به طور ناخودآگاه در ما اثر می گذارد پس اگر دوستانمان از صفات برجسته برخورد دار بودند ما هم یاد می گیریم که خوش اخلاق و با ادب باشیم و اگر برعکس دوستانمان بد زبان و بد اخلاق باشند در وجود ما هم  این رفتار های زشت نفوذ می کند و باعث انحراف ما می شوند.

 

انتهای پیام/

زمان انتشار: دوشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۸ - ۲۰:۰۸:۴۰

شناسه خبر: 82817

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب