دومین نمایشگاه بین المللی خرما در شیراز

از ۲۳ تا ۲۶ ام مهر ماه شیراز میزبان برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی خرما ، تولید ،فرآوری و صنایع وابسته در محل نمایشگاه های بین المللی آن واقع در شهرک گلستان است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری از شیراز؛ از ۲۳ تا ۲۶ ام مهر ماه شیراز  میزبان برگزاری دومین  نمایشگاه بین‌المللی خرما ، تولید ،فرآوری و صنایع وابسته در محل نمایشگاه های بین المللی آن  واقع در شهرک گلستان است.

این نمایشگاه در سالن حافظ و باحضور ۷۰ غرفه از ساعت ۱۶ تا ۲۱ میزبان حضور علاقه مندان می باشد.

 

اولین سخنران در  مراسم افتتاحیه  سید محمود موسوی مدیر نمایشگاه بین‌المللی شیراز بود  که در سخنانش  اظهار داشت: هدف از برگزاری این نمایشگاه ایجاد بستری مناسب جهت تبادل اندیشه و تجربیات و بهره‌گیری از جدیدترین فناوری‌ها و علوم روز کشاورزی در این حوزه، و  کمک به افزایش و رونق تولید و همچنین تسهیل امر بازاریابی و ارائه مستقیم و بدون واسطه محصولات است . خدمات و ارتقای سطح فرآوری و صنعت بسته‌بندی این محصول و معرفی فعالان برتر عرصه تولید و فرآوری خرما به بازدیدکنندگان داخلی و خارجی نمایشگاه در جهت فروش و صادرات بیشتر و درنهایت توسعه بازار از اهداف دیگر این نمایشگاه می باشد

 

وی با اشاره به این مطلب که ابتکار برگزاری نمایشگاه خرما سال گذشته برای اولین بار در فارس رقم‌زده شد،  و امسال رشد ۴۵ درصدی حضور غرفه ها را نسبت به سال گذشته شاهدیم .امسال 70 شرکت‌کننده در سالن حافظ به مساحت 6 هزار مترمربع حضور دارند  که  60 درصد مشارکت‌کنندگان این نمایشگاه را فعالان و تولیدکنندگان این حوزه از استان فارس تشکیل داده‌اند و مابقی از استان‌های تهران، البرز، آذربایجان شرقی و غربی، مرکزی، بوشهر، اصفهان، کرمان، خوزستان، هرمزگان، یزد و همچنین دو شرکت از کشورهای پاکستان و تونس حضور مستقیم دارند.

 

موسوی ادامه داد:  تولیدکنندگان و پرورش‌دهندگان نخل، خرما و فرآوری کنندگان محصولات خرما، ارائه‌دهندگان خدمات آزمایشگاهی، سردخانه‌ای و محل نگهداری و مؤسسات و نهادهای متولی آموزش، تولیدکنندگان و واردکنندگان تجهیزات و لوازم بسته‌بندی، ماشین‌آلات خطوط تولید و سورتینگ در این نمایشگاه شرکت دارند.

 

 هم‌زمان و در کنار  این نمایشگاه بیش از پانزده کارگاه آموزشی، همایش و سمینار با موضوع‌های مختلف ازجمله فرآیند و قوانین صادرات خرما، مدیریت محصول، توسعه ارقام تجاری و بازارپسند، فناوری‌های نوین بسته‌بندی، بهداشت و سیب سلامت، پخت محصولات سنتی خرما، فرآوری و توسعه اقتصادی با همکاری سازمان جهاد کشاورزی استان فارس و اتاق بازرگانی، معادن و کشاورزی استان فارس برگزار می‌شود.

استاندار استان پهناور فارس  " عنایت اله رحیمی " در این افتتاحیه اظهار داشت: تسهیل در زنجیره تولید و مصرف از مهم‌ترین دست آوردهای برپایی نمایشگاه‌ها است و جذب سرمایه‌گذار نمود اصلی آن به شمار می‌رود. با توجه به اینکه  30 هزار هکتار از اراضی فارس زیر کشت خرما قرار دارد و سالیانه 180 هزار تن  انواع خرما در فارس تولید می‌شود اما نگاه ما باید به موضوع بهره‌وری و بازارپسند سوق پیدا کند.

وی افزود: در این بخش در ابتدای راه قرار داریم و امید داریم که فارس به جایگاه شایسته خود در تولید و صادرات خرما دست یابد.

 

در این مراسم از کتاب سبر تا پیاز خرما و سامانه جامع  فروش ببن المللی فروش خرما  رو نمایی شد.

 

مجری برگزاری دومین نمایشگاه بین المللی خرما و صنایع وابسته همانند سال پیش شرکت مدیریت و توسعه  فروغ افکار می باشدکه با تلاش یک ساله خود توانست این نمایشگاه را با رشد ۴۵ درصدی برگزار نماید.

 

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری؛ علاقه‌مندان، فعالان و متخصصان و عموم مردم می‌توانند جهت بازدید از این نمایشگاه تا روز جمعه مورخ ۲۶ مهر 1398  از ساعت ۱۶ تا ۲۱ به محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی فارس، سالن حافظ مراجعه کنند.

 

 

گزارش از مهرآفرین وثوقی

انتهای پیام/

زمان انتشار: پنج شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۸ - ۲۲:۲۳:۰۱

شناسه خبر: 82871

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب