خبرگزاری علم و فناوری

تماشا کنید: مرد فلجی که به کمک نیروی ذهن خود توانست راه برود

نصب الکترودهای فوق‌العاده نازک درون مغز تا به امروز معمول‌ترین رویکرد این قبلی تحقیقات بوده است. اما استفاده از این الکترودها ریسک عفونت را نیز به دنبال دارد. همچنین پس از گذشت‌ ماه‌ها با تجمع سلول‌ها به صورت بافت اسکار، این الکترودها از کار می‌افتند. به عنوان یک راه‌حل جایگزین گروهی از دانشمندان به رهبری «الیم لوئیز بنابید» از دانشگاه «گرینابل‌ آلپس» در فرانسه، به جای استفاده از الکترودها در بالای مغز، آنها را روی غشای سخت خارجی قرار داده‌اند.

یک مرد فلج موفق شد با بهر‌ه‌گیری از یک اسکلت خارجی رباتیک که با ذهن کنترل می‌شود، پس از سال‌ها تحمل معمولیت مجددا راه‌رفتن را تجربه کند. اگرچه این اسکلت خارجی توانایی راه رفتن تماما مستقل را برای وی به ارمغان نمی‌آورد، اما گامی مهم در جهت پیشبرد این هدف به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری و به نقل از نیوساینتیست، «راوی وایدیاناتان»، دانشمند ایمپریال کالج لندن در مورد این تحقیق می‌گوید: «این واقعا یک پیشرفت چشمگیر است. سنسورهای مغزی ایمپلنت شده، به این مرد که چهارسال پیش دچار شکستگی گردن شد، این امکان را مهیا کرده‌اند که دست‌ها و بازوهای این اسکلت خارجی را تکان دهند.»

استفاده از اسکلت خارجی رباتیک به معلولان توانایی راه رفتن می‌بخشد!

چندین گروه تحقیقاتی در حال تحقیق برای کمک به افراد دارای جراحت ستون فقرات هستند تا مجددا بتوانند کنترل جوارح خود را با ذهن‌شان به دست بگیرند. نصب الکترودهای فوق‌العاده نازک درون مغز تا به امروز معمول‌ترین رویکرد این قبلی تحقیقات بوده است. اما استفاده از این الکترودها ریسک عفونت را نیز به دنبال دارد. همچنین پس از گذشت‌ ماه‌ها با تجمع سلول‌ها به صورت بافت اسکار، این الکترودها از کار می‌افتند.

به عنوان یک راه‌حل جایگزین گروهی از دانشمندان به رهبری «الیم لوئیز بنابید» از دانشگاه «گرینابل‌ آلپس» در فرانسه، به جای استفاده از الکترودها در بالای مغز، آنها را روی غشای سخت خارجی قرار داده‌اند. تحت چنین شرایطی اگرعفونت هم رخ دهد، الکترودها کماکان در خارج از منطقه هستند.

میکروچیپ ایمپلنت یک ریزتراشه الکترونیکی بسیار کوچک است که دربدن انسان یا حیوان کاشته می‌شود و انواع مختلفی دارد برخی انواع آن برای شناسایی، برخی در پزشکی، برخی برای جاسوسی و شنود و برخی برای خواندن و هک مغز و کنترل ذهن استفاده می‌شود. میکروچیپ یک ریزتراشه به کوچکی یک دانه برنج است که در زیر پوست، داخل حفره بینی، و قسمت‌های مختلف بدن انسان یا حیوان با سرنگ مخصوصی تزریق می‌شود.

انتهای پیام/

تیمور خسروی

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳:۰۹

شناسه خبر: 82901

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب