چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی در دانشگاه امیرکبی خبرگزاری علم و فناوری - چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود

چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی در دانشگاه امیرکبیر برگزار می‌شود

چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی با حضور ۲۶ تیم از دانشگاه‌های سراسر کشور یکم و دوم آبان ماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری به نقل از دانشگاه صنعتی امیرکبیر، چهارمین دوره مسابقات متالوگرافی با هدف توسعه فعالیت ها در راستای افزایش تولید ملی و گسترش استارت آپ های دانش بنیان با حضور 26 تیم از دانشگاه های سراسر کشور در دانشکده مهندسی مواد دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود.
مسابقات ملی متالوگرافی به عنوان بزرگترین آوردگاه کشوری در سنجش دانش فنی و مهارت عملی دانشجویان، در حوزه علم بلورشناسی و متالوگرافی است.
در این مسابقه پس از انجام داوری های اولیه، دو نمونه‌ صنعتی برای شرکت کنندگان ارسال شد که شرکت کنندگان باید نمونه ها را طبق سوال مسابقه آماده سازی کنند و بعد از تهیه گزارش، به همراه نمونه و گزارش خود در محل مسابقه حضور یابند.

پس از افتتاحیه مراسم، تیم ها در آزمایشگاه در بخش عملی مسابقه به رقابت می‌پردازند که پس از آن باتوجه به مجموع نمرات عملی و گزارش ها، تیم ها داوری می‌شوند و تیم های برتر در اختتامیه معرفی خواهند‌‌ شد.

در این رویداد بزرگ دانشجویی کارگاه های آموزشی و نمایشگاه تخصصی با حضور استارت آپ های فعال در این  حوزه با هدف ارتباط موثر صنعت و دانشگاه برگزار می شود.
این رویداد حائز اهمیت، یکی از ۶ رویداد اتحادیه انجمن های علمی مهندسی و مواد و متالورژی است که هر ساله زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار می شود.
ریاست این رویداد بر عهده موسوی خویی عضو هیأت علمی دانشکده معدن و متالورژی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

گفتنی است، متالوگرافی از ابتدایی ترین و مهمترین مهارت های مورد نیاز برای یک مهندس مواد و متالورژی است. این علم با استفاده از تکنیک های عملی آماده سازی نمونه، شناخت ساختار فلزات را ممکن می‌کند و با استفاده از ابزار دقیق مهندسی، به پیش بینی خواص و عملکرد آلیاژ مورد نظر می پردازد.

زمان انتشار: دوشنبه ۲۹ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۶:۰۶

شناسه خبر: 82906

دیدگاه ها و نظرات :
نام کامل وارد شود
دقیق و صحیح وارد شود
لطفا فارسی و خوانا باشد
captcha
ارسال
اشتراک گذاری مطالب